Изгубил съм си ума
Здравейте. От година и няколко месеца имам много силни чувства към един човек. Познаваме се от около 2 години поради общи занимания в спортен клуб. От миналата Коледа наистина не мога да си намеря място. Постоянно мисля за този човек, въобразявам си някакви работи. От скоро се събрахме в обща компания и излизаме много често, а почти всеки петък се събираме заедно на домашно. Това от една страна ме прави много щастлив, но от друга ме разкъсва, защото този човек завършва тази година и ни остават буквално няколко месеца. Тук пътищата ни се разминават, защото аз искам да следвам в София, а този човек във Варна. Това много ме разтройва, защото може би ще се виждаме вече 2-3 пъти в годината, а аз не мога да си представя какво ще правя щом не го виждам поне няколко пъти в седмицата. Това ме депресира и кара да се чувствам ужасно. Искам съвет от вас. Как да се справя с тази ситуация? Много харесвам този човек, но просто няма как да бъдем заедно, защото от една страна, ако стане нещо хората ще ни съсипят поради факта, че и двамата сме момчета. От друга страна, пък аз не искам да става нещо сериозно, защото изпитвам някакъв страх. Някак си не се чувствам достоен за него и нямам никакво самочувствие. Наистина много ми е объркано през последната година. Не съм си и представял, че мога да харесвам някого от същия пол. Единствено за това съм разказал на моята най-добра приятелка и тя ме подкрепя.

Коментари

1.   А ти сигурен ли си, че и той е гей? В деликатна ситуация си.

3.   Първо, не се знае дали и той те харесва и това е най-важното и после, ако наистина се разделите поради обстоятелствата, които описваш, май ще трябва да го забравиш дори и той да ти симпатизира. Отношения отдалеч са общо взето обречени. Хора, не се вкопчвайте в никого, ще срещате и други и много по-подходящи дори.

4.   Е ти трябваше да започнеш с това, че си гей. Той обаче не е, сигирно. Смятам, че имаш малко контакти с хора като теб. Ходи редовно на гей дискотеки, общувай в такива среди и ще намериш по подходящ от него. Явно си много раним. Можеш и да посетиш психолог, но аз не съм доволна от услугите им. Много пари, нулев ефект. Накрая си помогнах сама. Не е нормално една година да мислиш и мечтаеш за един човек, без да е взаимно. Това са само фантазии, а ти си зрял човек. Когато попаднеш в подходящите среди, ще ти е много лесно. Освен това се пази от спин, защото в гей средите е разпространен. С анален секс спин се предава по лесно, ползвай презерватив. Успех :)