Отбиване на номер
Днес е феноменално баналния "празник" "свети Валентин". От една година съм със сегашния си приятел. Аз съм на 22г, а той на 30г. Живеем заедно още от втория месец. Всъщност се преместих в неговия град, зарязвайки почти всичко в големия град. Твърди, че иска да прекара живота си с мен. Още в началото на връзката ни, когато пътувах за първи път, с желанието си да го спечеля, му подарих негов портрет и една книжка. Аз ги бях правила лично. Мога да рисувам и обичам такива неща. Беше много приятно изненадан и каза, че това е най-хубавият подарък, който е получавал. Портрета наистина е много добър. Започнахме връзката си. След като ми свърши сесията, пак отидох при него. Не след дълго дойде рождения му ден. Още не го познавах добре и понеже видях, че парфюмът му е почти изчерпан му купих нов, но марков и хубав. Много го хареса и каза, че това определено е неговият аромат и много пъти, като сме излизали навън, хората около нас са питали какъв е и че е много хубав. На същия ден цял ден готвих -погачи, торти, салати, скара, за да може да нагости гостите си, понеже тогава нямахме много пари, а и аз тъкмо бях напуснала работа. Цял ден слугуване, защото все пак това е неговият празник. След това замина за чужбина за няколко месеца и се върна точно преди рождения ми ден. Аз отново пътувах. Вечно аз пътувам. Отидох точно за рождения си ден и нищо.... Купихме си 2 дюнера с 2 айряна и хапнахме в кухнята, а не се бяхме виждали 4 месеца. Никаква инициатива, нищо. Много се засегнах. После дойде и Коледа. Пестих пари тогава. Пак аз ходих до неговия град. Бях му подарила експлодираща кутия с наши снимки. Може да ви звучи тъпо, но е много оригинално. Той ми подари рамка с наша снимка също. Мина и нова година. Аз вече отново се преместих, този път за постоянно. Преди 2 седмици ходих да купувам подарък за Свети Валентин на човека, когото обичам. Знам, че мъжете обичат и правят практични подаръци. Бях заделила една сума за него. Отидох в аутлета взех едни маратонки и спортен екип на найк, защото такива носи и той. Купих му отново от скъпия парфюм, но не 35мл, а 125мл, защото му беше станал любим и 2 чифта боксерки, понеже беше казал, че иска да си купува. Не издържах до днес и ги подарих преди няколко дни. Много се зарадва, похвали се на всички. Носи нещата, пръска се с парфюма си и съм много щастлива от това. И ето какво получих аз днес - балон с формата на сърце, роза и рамка със снимка на влюбена двойка. Стояха на масата, а опаковката от рамката с кутията и торбичката бяха на готварската печка.... Аз пуснах и темата "подведе ме, че е щял да ми предложи". Това е най-точно нещо, което някой е правил за мен. Наречете ме неблагодарна, ако искате. Кажете, че "жеста е важен" или "подаръка си е подарък", но това за мен е липса на уважение, дори подигравка... Не може да твърдиш, че обичаш някой и да се гавриш, като взимаш нещо от левчето до вас и да минаваш с тоя номер. А аз глупачката си мисля, как той след 2 месеца отново има рожден ден, и събирам пари, защото искам да наема вила до града за една нощ, да събера приятелите му и да го изненадаме. Всичко съм измислила. Нагласила съм 500лв, които се надявам да стигнат. Искам да поканя приятелите му от други градове, с които е отраснал и които му липсват.... Но как да стане. Това не е нормално вече. Обидно е просто. Как да постъпя не знам. Вече изгубих желание за каквото и да е. Просто да не правя и аз нищо или да отбивам и аз така нещата - да му взема чаша от левче например и да се правя на много развълнувана. Лошото е, че той си мисли, че е направил една ли не огромен жест към мен, а това е подигравка. Поне малко да не се зачудиш какво харесва човекът до теб и да искаш искрено да го зарадваш. Само да кажа, че парите не са проблем.

Коментари

1.   Май има три варианта- или човека изобщо не се вълнува за теб и твоите чувства и наистина му е все едно, или може да си позволи да те зарадва както трябва, стойностно, но е скъпар и се стиска, или няма възможност човека и гледа да закърпи положението някак. Но каквото и да е, аз бих се почувствал много, ама много зле ако приятелката ми прави такива неща за мен, а аз не действам по никакъв начин, поне ще намеря начин да поговоря ако нямам възможност да върна жестовете. Най малкото ти си тази, която пътува постоянно, това е неприемливо. Бих казал че човека ти е като мен и ненавижда този празник и ти прави поводи през останалото време от годината, но май и това не е случая. А да се охарчишш с 500лв за вила за него е страшна глупост след като той явно не приема, а и това си е негова работа, рождения ден си е негов, той трябва да организира и покани приятели. Ти можеш да му вземеш нещо колкото за подарък. Все пак помисли кои са нещата, които са те накарали да се влюбиш в него, как е било в началото, може там да е отговора, но този пич лично мен не ме кефи, като мъж ти го казвам.

2.   Ти си различна, него може да не го интересуват такива неща, просто за да си щастлива и доволна го прави. Аз съм същия, с тази разлика, че не се насилвам да правя неща, които не искам. Ако искаш вертолет ми подари, все ми е тая и изобщо няма да си връщам жеста. Жестът може да е в това, че ти отделям време и внимание, да сготвя, да ти помогна с нещо, но не и да правя картички, да мисля "оригинални" глупости, които да ми запълват рафтовете. Така че помисли дали и твоя приятел не е такъв човек, просто да не го вълнуват подобни неща, което не значи, че не те обича.

3.   Май любовта е само в твоята глава. Неговото държание не е нормално, още повече, че не е малък. Май си просто за развлечение.

4.   Момиче, това неговото е гавра с теб. Остави го колкото можеш по-скоро. Виждам, че си влюбена, но освен да страдаш, нищо друго няма да се случи. Действай докато е време.

6.   Аз и толкова не получих на "празника". Честно казано, не ме е и яд, защото вечерта се напихме заедно, а аз му бях купила само запалка, изкарахме си много добре и без подаръци. Единственият начин моят приятел да купи нормален подарък е да бъде с придружител. Сериозна съм, аз избирах подарък на майка му, защото неговия абсолютен максимум е да вземе бяла покривка. За рожденият ден ми взе купа за салата. На годишнините ни, няма да коментирам, защото е много комично, но ще кажа, че се разбрахме да взима по 1 цвете. Наистина не може да избира подаръци, изобщо не го бива.
Мога да се ядосам, жена съм и без повод бих могла да вдигна скандал, но вместо това ми става смешно. Нямаме скучен ден, все ми изумява с подобни неща и се забавлявам искрено с него. Идва той на рожденият ми ден, целува ме, ухилен е до уши и ми подарява купа. Вкъщи сме нямали купа за салата, пластмасовите не били добри. И го гледам един такъв доволен, на практика е взел нещо, което той иска вкъщи, а мен никак не ме касае. Какво да направя? Благодарих му, гушнах го и за стотен път шеговито му казах, че изобщо не е креативен. Иронията е, че той наистина сериозно обмисля тези подаръци, не ги купува в последния момент от левчето, просто не се справя с такива задачи. Продължавам да му подарявам по-подходящи подаръци, но не се сърдя на неговите. Така че, Авторке, аз много бих се зарадвала на балон и роза, клиширано е, но поне има доза романтика. Ако не се престараваше толкова много, нямаше да се чувстваш смъртно обидена. За всеки повод, ти му взимаш редица неща и правиш още толкова за него. Понякога и малкото е достатъчно. Тази година на рождения ми ден и ние ядохме дюнери, ама бях страшно доволна, защото приятелят ми ми спести готвене. В никакъв случай не бих допуснала този мъж в кухнята, той е като онзи в книгите на Никола Крумов, влизам и заварвам някакъв хаос, а котката ни бяга изплашена с доматен сос по козината. Мъжете не са като нас, повечето не могат да измислят оригинални и страшно добри подаръци. Мъжете рядко имат особено чувство за романтика, повечето са леко обрани от емоции.
Твоят човек може би много иска да те зарадва, ама хич не го бива в тези неща. Възможно е и да е стиснат или пък изобщо да не се вълнува, че ти се вълнуваш за празниците. Говори с него, не го разнасяй в анонимните сайтове, а намери начин да се разбереш с мъжа, с когото спиш в едно легло. Ако си толкова нещастна, зарежи го и продължавай напред. Решението ти за ситуацията никак не е решение. Признавам, от предната тема ми се стори, че изобщо не си попаднала на читав мъж, на твое място нямаше да си губя времето и енергията за да получавам пренебрежение по всеки параграф. Пести си нервите, гледай да ти е готино. Ако не можеш да бъдеш добре с него, то бъди добре без него.

7.   Проблемът е явно, че нямате баш никаква комуникация с този. Ти много ясно ни обясни на всички тук каква е ситуацията помежду ви, но на него самият нищо не му е ясно. Сега всичко, което го каза тук, му го кажи и на него и го попитай какво е разбрал. Ако нищо не разбира, значи явно това не е твоят човек!

Ей, ако аз имах такава жена, нямаше да чета историите в този сайт, ами щях да си прекарвам свободното време с нея. Чак ме е яд, признавам си. Извинявай за израза, но мъжът ти е пълен темерут.

8.   Явно при вас комуникацията липсва, той знае как да ти каже заобиколно че има нужда от найк, маратонки, парфюми а ти може би нищо не си казала. Донякъде те разбирам, защото и аз съм така с моя приятел, за моя рожден ден нямаше пари защото беше безработен и не ми купи нищо- не се и сърдя, но аз за неговия му взех подарък за 200 лв. Разбирам те, като жена искаш и ти поне за празниците да си обгрижвана, не 365 дни в годината и според мен той е малко стиснат. Ако за него не е толкова важно да ти купи скъп подарък и смята, че неговия е мега готин, защо просто и ти не направиш същото? Ако той се зарадва, значи знаеш че е искрен, ако не се зарадва еми получил е от своето. Или има друг вариант, купуваш един хубав и един по-евтин подарък и първо даваш евтиния и след това скъпия да видиш как ще реагира и го питай "Гадно ли ти стана отначало" и ако каже Да, просто му намекни че и ти така си се чувствала. Но много е важно начина по който ще го кажеш, не забравяй че връзката не са просто едни подаръци.

9.   Жена съм и ще ти дам един съвет
Очевидно че си доста чувствителна и почти всеки ще започне да философства тука как и що без да може да те разбере какво имаш впредвид
Мъжете мислят първо за себе си, кой каквото ще да ти говори, така че е време да пренасочиш цялата си енергия към самата теб и не се изхвърляй повече отколкото е необходимо. Къде и с кого ще празнува, как и какви подаръци иска или се надява да получи-остави го да се оправя
Наскоро аз самата изпаднах в такава ситуация за да знам какво ти говоря
Мъжете затова са мъже-за да мислят за себе си. Лично аз жестове на мъж повече няма да направя

10.   Мила, изхвърляш се излишно. Прави такива подаръци на хора, които ти правят такива подаръци или на родителите си, най-скъпите приятели. Ако той не ти е съпруг, пък и да беше, ако не прави такива жестове към теб не прави и ти за него.

11.   Мъжете сме такива. Точка.

13.   Има мъже къде не са по тази част с подаръците, романтичните изненади и прочие. Омъжена съм за такъв и се свиква. За годините в които сме заедно рожденият ми ден, имен ден, годишнина от сватба едно че е забравил, друго че не се сеща поне цвете да ми подари след като съм му напомнила. Е да си призная тази година на именият ми ден е бил принуден от срам да ми купи подарък- домашни чехли. Неудобни и грозни идеше ми да го набия с тях и то не че са грозни, а за това че ми ги е купил понеже е бил с негов приятел и той му е казал, че е еди кой си ден и имам имен ден и какво ще ми подари... Нататък историята се досещаш от срам от приятеля си се завряли в някъв магазин да ми купи подарък. Ама нищо нося си чехлите и сама им махнах етикета с цената. Та не се ядосвай и чувствай обидена и подиграна. Проблемът според мен е че ти си очаквала че този човек е “Уау” т. е. нещо като теб -креативен, изобретателен, раздаващ се за човекът с който е, един вид загрижен да ти доставя радост... но не е. Даже точно обратното е и ти си много разочарована от него. Помисли си какво цениш в него, как се чувстваш с него, дали си удовлетворена и т. н. и вземи решение с него или раздяла. Защото ще се озлобиш и ще ставаш все по- нервна и нещастна, ако не се изясниш със себе си какво искаш

14.   Ох, Боже...
А замисляла ли си се, че може просто да няма възможност? Все пак е направил нещо за теб.
Не казваш да сте говорили за това защо той не идва при теб.
Приятелят ми в момента няма една стотинка в джоба и дни наред ми се извиняваше, че няма пари да ми вземе каквото и да е.
И какво, да не би да пуснах тема тук? ! Не че нещо, ама не може да очаквате мъжете да ви засипват с подаръци. За мен дори това не е важно. Важното е в този ден да съм с човека когото обичам, без значение дали е взел нещо или не.
Дал ми е обичта си. Майната им на вещите!
Впрочем ние се бяхме сдрънкали леко и след малки дойде, набрал цветчета и ми ги подари. А аз се разплаках от щастие! И познай какво-не е дал една стотинка за тези цветя, а аз бяб най-щастливата на света!
Момичета, ценете мъжете си!
И честно казано не мисля, че правиш тези неща за него, за да го зарадваш, а защото искаш да се докажеш по някакъв начин.
Успокой топката.
Надали се чувства ок ако гаджето му прави някакви мега скъпи подаръци, а той ако няма възможност.. И не е много добре работата ;)
Ж20

15.   Сега със сигурност ще завалят коментари колко меркантилни и големи материалистки са жените и как като правиш подарък не бива да очакваш нищо в замяна. Не им обръщай внимание. Напълно в реда на нещата си е като полагаш усилия да зарадваш любимия човек да се надяваш и че той ще ти отвърне по подобен начин. И аз бях като теб - раздаваща се на макс и впоследстие разочарована. Грешката не е в приятеля ти, а в теб самата, че се престараваш до такава степен. В случая щом ти си единствената, която се раздава, трябва да започнеш да цениш повече себе си и сама да си угаждаш. От личен опит съм се убедила, че колкото повече се жертваш за някого, толкова по-малък става шансът човекът да ти отвърне със същото. Явно приятелят ти е по-стиснат. Покажи му, че не ти е приятно. Вместо да наемаш вила за рождения му ден, събери парички за своя и излез с дружките си, забавлявай се. Освен това мъжете рядко ги бива в изненади и оригиналност, така че ако искаш нещо, трябва да намериш подходящ начин да му кажеш или намекнеш. Вместо да продължаваш с големите подаръци и жестове и да се чудиш защо не ти се отвръща със същото, инвестирай в себе си и се погрижи за собствените си нужди, а що се отнася до приятеля ти - уважи го, но не си харчи всичките спестявания.

16.   Материален свят, не гледат душата, а облагите!? Щом държиш на материалното, намери си чичко паричко, но тогава душата ти ще стене!

17.   проблемът ти е, че се раздаваш на макс и очакваш човекът срещу теб да прави същото. Дали той няма тази възможност, дали просто не му пука за романтични жестове или не му пука достатъчно за теб, ние няма как да знаем.
Съветът ми е да спреш да събираш пари за вили и подаръци, бъди малко по-обрана в жестовете и гледай как е отношението му през останалото време - пука ли му за теб, грижи ли се, защо не идва и той при теб... Гледай цялостното отношение, а не само празниците.

18.   Поне бъди благодарна, че имаш човек до себе си, който те обича и с когото можеш да си споделяш всичко. Другите и това нямаме.

Аз също много обичам да подарявам подаръци, било то на семейство или приятели, харчила съм страшно много за тях, докато те също са "отбивали номер" с евтини подаръци. Да, разбирам, че ти е неприятно, не малко усилия си положила, но все пак това са само вещи. Пък и той също се е сетил да ти направи изненада.

Другият път подари нещо малко, но от сърце. Не е нужно да се изхвърляш толкова. Пък и той със сигурност ще забележи промяната и може да реши да ти вземе "скъп" подарък, че да ти угоди най-сетне!

19.   Авторката: както написах в темата си - за цяла година само това е много обидно, защото аз самата разполагам с по-малко пари от него, а събирам с месеци и не си купувам нищичко. Парите за него не са толкова голям проблем, както при мен. Проблемът е, че ми пуска бръмбъри в главата. За самия празник сам ме попита къде искам да отидем и аз му казах "организирай ти нещата". Каза ми, че имал идея, след няколко дни ми каза, че ми намислил нещо, а на самия ден ми каза "снощи, като се прибирах от работа ти взех нещо, защото знаех, че ще очакваш. Проблема не е в подаръка точно, а това, че го поднася гадно, все едно не му пука за мен. И се скарахме. Аз винаги му казвам нещата в очите. Не си мислете, че не говорим. Гадно ми е, че ми е казвал какво е правил за предишните си приятелки, а за мен рамка от левчето, дори не сме ние на снимката, а някакъв силует. Не е на 16г. , А на 30г и ако в самото начало не си подаряваме неща, след 10-15г съвсем няма да го правим, когато имаме семейство, деца... Гадно е, защото ми подсказва, че е намислил нещо и после нищо. В чужбина беше и пак нищо не ми донесе, дори един шоколад. Обидно е това. Аз никъде не ходя с празни ръце. И за рождения ми ден беше казал, че това е много специален ден за него, даже искал на почивка да отидем, а реално ядохме дюнери и легнахме. Иначе се разбираме за другите неща. Не е свидлив, защото ми казва, че парите му са и мои. Но ми е гадно. Имам чувството, че просто не ме обича. Аз като съм влюбена постоянно искам да изненадвам човека до себе си, това ми носи щастие. И ми е странно, че той не го прави. Иначе казва, че ме обича и иска скоро да си имаме дете. Оправданието беше, че съм знаела всичките му пари и било трудно да скрие нещо от мен и че ако съм искала нещо съм знаела къде са парите. Аз и сама мога да си купя, ако събирам, искам той да знае какво харесвам, да се интересува както аз... а това сякаш ми показва, че не го интересува. Защото физиономията, която показа, когато аз го изненадах просто нямаше цена.. каза ми "мразя те" и ме целуна и по очите му се виждаше колко е развълнуван. Не знам защо не иска да събужда това и у мен. И на него съм му го казвала, казва, че ме обича много и че си мисля глупости и никога не би ме лишил от нещо.

20.   Явно не те възприема толкова сериозно, както е възприемал предните си приятелки. Може би това е проблема. Пък и е супер тъпо, че ти е казвал какво е правил за другите, а ти да не получаваш такова отношение. Никоя жена не бива да научава, че друга е била по-обичана и уважавана от нея. Пък дори ти е обещал почивка, и реално не се е случило. Знам, че си разочарована и като всеки човек искаш любимия да ти подари нещо хубаво и направи деня специален. Дори и да не е скъпо, но да е нещо, което искаш. Да се почувстваш обичана и оценена. Явно той не го прави достатъчно, защото може толкова да не си му на сърце.
Не обръщай внимание на коментарите за меркантилни жени и чичко паричко. Разбирам те, че не става въпрос някой да пръска хиляди по теб, а просто да покаже, че цени каквото правиш за него, и да се старае да те зарадва. Дори и най-неромантичният човек може да измисли хубав подарък. Човек винаги може да направи нещо стига и да иска. Явно този мъж просто не гледа на теб по начина, по който ти гледаш на него.

21.   Човекът просто няма въображение и си пада темерут. Това не значи, че не те обича и оценява.

Alpha, ж. 30 г.

22.   Авторке, много се дребнавиш, не предметите са важни, а душата на човека! "Гадно е, защото ми подсказва, че е намислил нещо и после нищо. "!? Какво очакваш от това подсказване? От къде знаеш какво е намислил за изненада? Може да е решил да отдаде цялата вечер само за тебе. Напомняш ми, за онази жена, на която мъжът й предлага околосветско пътешествие, а тя възмутена(като тебе) му отговаря- уфф, не може ли на друго място!? Това сте жените!

23.   Очакваш да получиш същите неща, които ти правиш за него и това е грешка, според мен. Ти изразяваш по свой начин „любовта“ си и изискваш същото от него. Не получаваш адекватен жест и решаваш, че той не те обича достатъчно, сравняваш се с бившите му, защото ти липсва самочувствие. Ех, момиче, млада си, голяма ви е разликата, мисленето ви е различно и се вторачваш за глупости. Ако не ти изнася- се изнасяш, а не да се карате. Нямаш право да го караш да ти бъде удобен, не става така просто. Не го оправдавам, но той си е такъв и няма да се промени. А ще ти харесат ли изпросени неща? ! Само защото той знае, че ти очакваш? !
Написах любовта в кавички, защото смятам, че това твоето не е любов. При нея няма усилия и условия.
Помисли- можеш да имаш приятел, които те изненадва, но да ти кръшка, примерно, по ли щеше да ти е добре? Обърни внимание на наистина важните неща за една връзка, а на някакви си преходни неща. Повечето мъже нямат добър пример от семействата си, бащите им са били същите, това го казвам като обяснение, не като оправдание. Чела съм и съм коментирала и предишната ти тема- просто не сте един за друг. Съжалявам наистина!

24.   17 съм. Авторке, това, че някой не се държи по начина, по който очакваш, не значи че непременно не те обича. Не всички имат еднакъв темперамент и нагласа, за някои подаръците и романтичните изненади са просто излишна лиготия.
С това не казвам, че няма вариант човекът просто да не държи достатъчно на теб. И в предния коментар ти написах, поспри се малко с изхвърлянията и раздаването за приятеля ти и огледай трезво ситуацията как се държи по принцип с теб, а не само на празници, например ако имаш проблем, ако си болна, ако се нуждаеш от помощ... Тогава ще разбереш каква е ситуацията, остави подаръците.

25.   Ем какво да кажа, подарявай по-скромни подаръци и ти. Не се изхвърляй толкова, щом не виждаш никакво внимание насреща.

Номер 6, евала, че приемаш подаръците на мъжа ти с чувство за хумор. Личи си, че е добър човек и искрено иска да те зарадва, просто явно наистина не му е в това силата, но ме радва, че ти си го обичаш такъв.

Аз съм с моя приятел от сравнително скоро. И двамата сме студенти, нямаме много пари, но не сме пропускали за празник да си разменим по нещо.

За Коледа му бях взела по-скъпичка гривна (просто такава идея ми хрумна и реших да похарча малко повече пари) картичка и опаковка, която бях направила сама. Той ми беше написал стихотворение в картичка и ми беше взел плюшена животинка, която е свързана с една закачка между нас си. Много й се радвам, седи ми в леглото и си я гушкам.
За рождения му ден му взех една книга, за която знаех, че иска да прочете, и малко козметика (даже бях уцелила марката, която по принцип ползва, без да ми я е казвал) торта с послание от мен и закачлива картичка. Моят рожден ден не е дошъл още.
За Свети Валентин му взех шоколадово сърце с послание от мен (макар че не е чак такъв фен на шоколада, но реших, че е мило, а и той сякаш го хареса, защото вече го е изял наполовина :D) забавна картичка отново. Той ми беше поръчал постелка за йога с нарисуван еднорог, тъй като от месец-два съм се ентусиазирала да тръгна на йога и само за това говоря, а също така (колкото и детинско да звучи) харесвам всякакви неща с еднорози и имам мини колекция. От тази седмица тръгвам на йога, но за момента съм си сложила постелката пред леглото в общежитието да й се радвам.
Та така, без да се изхвърляме с много пари, си правим хубави подаръци с мисъл и грижа за другия. Мен ме кефи, че той обръща внимание на интересите ми и на нещата, които харесвам, дори да изглеждат глупави (еднорози :D) и проявява креативност при избора на подаръци. Надявам се и той да харесва моите... :D
Оценявайте жестовете, хора, и това колко внимание е обърнал човекът, а не колко пари е похарчил.

26.   Ако не си щастлива от неговото отношение към теб, просто го зарежи. Няма смисъл да търсиш под вола теле.

27.   Авторката: 25, именно това ме дразни мен, че за една година не знае какво би ме зарадвало, а взима неща, с които да се отчете. Явно не си прочела внимателно. ;) Не знам защо толкова се вглъбихте, че едва ли не само подаръците ме вълнуват. Не смятате ли, че тези неща са отражение на това как човек ни възприема? Знаете ли, че не ми се случва това за първи път. Ето ви една случка от преди 3-4г. С моите "приятелки" имаме рождени дни ноември-декември почти през около седмица. 5 на брой. Моят е последен. За всяка една все се събираха по повече пари, организираха се изненади, подаръците се мислиха повече време. Подаряваха се неща от рода на - парти изненада, дрехи, чанти, ваучери за масажи, парфюми. Накрая дойде и моят. Излязохме и те дори закъсняха. Чаках ги във въпросното заведение. Накрая се появиха със следните неща - чаша и медальонче от ръждаем метал, което от учтивост сложих, и на другия ден след като взех душ ми остави зелена черта на врата. Според вас това не е ли обидно на фона на другите неща? Тогава ми беше и последното събиране с тях по случай мой рожден ден. Питали са ме дали няма да празнуваме и аз вече отговарям "не". Гадно е, хора, много е гадно. Когато се стараеш за някой човек, няма значение приятел, съпруг/а, родител. Целта на подаръка е да зарадваш човека до теб. Престанете със сериозните ситуации. И 5г. Може да минат и да не изпадна в определено затруднение да кажем, че да го "тествам" как ще "реагира". В момента понеже се преместих да живея тук и още търся работа - не плащам нищо. Но мината година имахме период и аз съм влагала доста, преди да замине за чужбина. Да, той поема всичко, докато аз намеря подходяща работа. Толкова ли е трудно, дори и да не знаеш човека до теб какво харесва, ами допитай се до някой, който знае? Аз когато не знам бих подарила ваучер с определена сума за някой магазин. Примерно. Дори най-добрия му приятел ми звънна да ме успокои и да ме увери, че не го прави нарочно и каза, че "ще си поговори с него", защото ме разбира. Моят приятел е тип понаживял се вече женкар и като цяло не се е задържал през последните 7г. с никоя за повече от месец-два. И с това го оправда приятеля му "че не е свикнал, а иначе много държи на мен". Иначе изненадите дето е правил са били като е бил на моите години, даже по-малък. Правил е и за другите, с които е излизал за по няколко пъти, но самия той ми е казвал, че това е било с цел "да ги навие" и нищо повече. Аз съм друг тип човек -много, много скромен, който живее с малко, а той е с много широки пръсти. Странно ми е, че за еднодневка ще вземеш, а за човека, с който казваш, че искаш да остарееш, не искаш да се постараеш. Въпроса не е в парите, хора, а по начина, по който се предоставя на човека. Ние сме в прясна връзка и това не е окей. Не сме женени като вас от години.

28.   Подарявай подаръци само ако искрено искаш да го направиш, без да очакваш нищо в замяна.

В противен случай не подаряваш на него, а на себе си, защото очакваш еквивалент за същата или по-висока цена. Това е жалко.

Моят приятел също не го бива с подаръците - много е зле. Това не ми пречи да харча луди пари за него, просто защото искам да го зарадвам, а не защото очаквам да ми върне същия жест след няколко месеца.

Подарих му парфюм и костюм за Коледа, той ми подари мънички дегустационни бутилчици с вино, понеже аз много обичам вино. Изобщо не ме интересува, че аз съм дала 400 лв, а той - 30. Важното е, че е помислил за мен и в крайна сметка ми е взел нещо, което знае, че ще ми хареса.

Заедно сме от 12 години и никога не ми е хрумвало да го напусна, защото не ми подарява скъпи подаръци. Просто не те разбирам.

29.   Виж, не се сърди, някои мъже са си такива-недосетливи. Просто не се сещат, че мога да те изненадат с него голямо, да не говорим, че често са и такива заплеси, че като нищо са се сетили, че има повод да купят подарък чак в последния момент и разбира се е нямало как да планират и да направят нещо грандиозно. Това не означава, че не те обича или не държи на теб. А и честно, сто пъти бих предпочела да знам, че приятелят ми ще ме подкрепи и ще е до мен в труден момент, отколкото дали ми е купил феноменален подарък за рождения ден или не. Важното е, да ме гушне и да ме подкрепи в 3 сутринта докато си изплаквам очите, а не дали подаръкът му струва 10 или 10 000 лева.

30.   Мъжете инвестират пари и време право пропорционално на това колко ценят и обичат една жена. Направи си изводите. Или се примирявай, или - край. Хич не ги опровдавайте, че нямали фантазия и разни такива. Има интернет за бога, за който не се сеща, там има всичко за подсещане! Трябва обаче желание. Не трябва да се Айнщан да подараиш хубав /тоест скъп/ парфюм и букет цветя! Ако някой ми подари купа за салата, няма да проява чувство за хумор, а ще му я нахлупя на главата!

31.   До номер 19 авторката. " Проблемът е, че ми пуска бръмбари в главата".
Авторке, той не ти пуска бръмбари в главата, ти си ги имаш от много отдавна. Помниш ли как ни се представи в твоята история: "Мога ли да имам пълноценен живот с шизофрения" в "Здраве". Ами от тази твоя история се вижда какво имаш в главата-бръмбари. Никой не ти ги пуска, те са си там може би от рождение. Доктори, доктори ти трябват и много силни лекарства. Модератори, моля да ми публикувате коментара.

32.   Щом си се обидила , значи си очаквала. А щом си очаквала проблема е в теб. Правиш го защото вътрешно очакваш същото от него. Кой, знае просто твърде много си мечтала да получваш подаръци като малка.

Нашите очаквания към другите са наш проблем. Не са техен. Това е любовта..без очаквания. Мен ме дразни да ми подаряват. Точно заради това, щото после ще очакват от мен същото.
Държиш се детски, честно!

Има една приказка "Направи добро и го хвърли в морето".Като не можеш да даваш, изобщо не го прави.

М.В.

33.   До авторката от номер 25:
Моят коментар не беше упрек към теб. Това, което съм написала накрая, че според мен трябва да се оценява най-вече вниманието, вложено в един подарък, се отнасяше за хората, писали в темата, като цяло.

34.   Напълно подкрепям авторката!!! Не е нормално да обичаш някой и да не се интересуваш изобщо от това да го зарадваш и да се стараеш.. Аз приемам нещата така - обичаш ли някой ше звъниш на негови приятели/приятелки, ше се интересуваш какво обича и на какво ще се зарадва... Няма такова нещо като “той не разбирал от подаръци не умеел да избира, бля бля.. ” Това е измислено от мъже, които ги мързи да си помръднат пръста за любимата..!!!!

35.   Грешката е твоя.
Не се харчат пари и чувства по хора, с които нямате сериозна връзка (най-добре брак), а под сериозна, имам предвид да са изминали шест месеца (щото има страшни лицемери и между три, и шест месеца се разкриват, и то, защото съм търпелива). Да са те запознали с родители и роднини, да са се отзовавали когато си в трудност, и плюс са роматичните жестове, а приказките са на последно място - всеки мъж може да ти говори за любов ако те харесва поне малко, но това не е истинска любов. Разбира се, важи и за двата пола, но в темата обсъждаме мъж.