Искаме се, но не намираме път един към друг
Запознах се с мъж. Малко по-голям от мен. Малко над 30 г. сме и двамата. Имаме отношения от няколко месеца. И двамата говорихме в началото, че си търсим истински партньор, половинка така да се каже, искаме семейство, деца, разбирате ме. Заварихме се в труден момент за всеки от нас. Той настояваше повече, аз не бях съвсем готова. После нещата стигнаха до секс, който ни обсеби и двамата, защото адски се привличаме и сме доста освободени. Но другото започна да куца-комуникацията и опознаването. Започнахме да се опитваме да се харесаме на другия, но и да се пазим един от друг.   В секса нямаме проблем. Друг е въпросът, че аз, като жена, започнах да искам повече внимание, а той уж се съгласяваше, но не ми го даваше. Оставих нещата на самотек и... нищо не се промени. Виждахме се един път в седмицата, в най-добрия случай. Никога не сме излизали сред хора. Правим планове и до там. Никога не ме е включвал в заниманията си, не познавам приятелите му, винаги само двамата. Твърди, че няма друга... на моменти е, може да е мил и загрижен или да не ми се обажда с дни. Предполагам какво означава това, но... за втори път се опитвам да скъсам с него и ми е трудно. Искам да го опозная, искам да пробваме по истинския начин. Защо не става? И двамата сме хора, които сме свикнали на внимание от насрещния пол, но си имаме своите комплекси, товари от минали връзки може би, проблеми. И двамата сме успели в това, което правим и имаме критерии, по които да избираме. И двамата имаме самочувствие. Искаме да се харесаме на другия, но така дистанцията се увеличава и вече трудно говорим за лични неща, извън секса или злободневните неща. По- скоро, той не желае да споделя или аз не го предразполагам. Не знам защо се държа дръпнато понякога. От несигурност може би. А искам да съм мила, нежна и той да се радва на това. Искам да съм женствена, чувствена, да съм себе си. И започнах да се изнервям напоследък и да го обвинявам, а на практика, той не ми е длъжен. Дори не мога да кажа, че сме двойка. Все единият чака другия да предложи нещо. Да не се "мине" някой, разбирате ме. И да, аз съм по-атрактивна и оставям впечатление за силна жена и сигурно съм. Но нямам друг избор, животът ми го изисква, а само аз си знам какво ми е в душичката. А толкова искам да съм слаба, закриляна, обгрижвана и обичана... от него. Искам да му помогна и той да стъпи на краката си, но не знам как, а и не искам да му отнемам усещането, че е мъж. Това е накратко. Какво мислите?

Коментари

1.   Просто си позволи да бъдеш всичко това, което ти се иска, но се спираш. Знам, че е трудно, но иначе няма как да стане. И винаги ще съжаляваш, че не си се отпуснала навреме. А може и той да не става за връзка, но все един от двамата ще трябва да се пречупи за да разберете.

2.   Може да не иска точно теб, може да си страда по някоя и да е наранен. Може пък да ти е казал, че иска нещо повече, защото това искаш да чуеш.

3.   Здравей
Аз имам абсолютно същата връзка вече 5 години. Има моменти, в които се отпуска и споделя с мен лични неща, но бърза да премине към темата секс. В началото се виждахме един път в седмицата, а сега все по-рядко, защото аз все повече изисквам и ревнувам, въпреки, че знам, че нямам право. Причината за това негово поведение са паралелните му връзки с др жени.
Дано да не съм права, но мисля, че и твоя човек е същият. Ако съм права, то тогава бягай далеч, защото той няма да се промени. Няма да иска да те остави, но и няма да ти даде това, от което имаш нужда. Лошото е, че с времето се привързваш и нямаш сили да скъсаш. Животът ти ще стане ад и ти никога няма да си същатата.
Успех мила!

4.   Май ти имаш връзка с него, а не той с теб. Жените наистина виждаме любов и привързаност там, където я няма, защото ни се иска. Може да те ползва само за секс и забавление, затова нищо не знаеш за него. В неговите представи си просто нещо странично, не сериозна приятелка. Просто сядаш и си говорите кой какво иска. Няма смисъл да храниш егото на мъж, който не прави нищо за теб, дали от мързел, или липса на желание. Какво семейство ще имате като реално всеки си е отделно? Заслужаваш повече.

5.   От авторката: Благодаря на всички! Знаех, че коментарите ще са такива и дори се радвам, защото това означава, че не се "филмирам" излишно и нещата наистина не са наред с оглед перспектива за нещо по-сериозно от секс. Съгласна съм с всички вас, че това е класическо поведение на изневеряващ или незаинтересован от сериозна връзка мъж. Аз нееднократно съм се опитвала да говоря и на няколко пъти съм казвала какво мисля за нашите отношения и от какво лично аз имам нужда, така че той е наясно с моите виждания и може би чувства. Винаги съм била директна и искрена, без хленчене и натякване. Той, от своя страна, не отрича фактите, но го раздава много горделив и приема нещата, които казвам като обида, че все не бил правил нещата като хората, че не ми давал това, което искам, че все той бил виновен... И другото-оправдава се с това, че се намира в сложна ситуация, от която трябва да излезе с вдигната глава. Но аз не зная каква. Може и да е свързано с жена, може и да не е. Попитала съм, отговор няма. Зная, това е манипулация, която ми казва "не питай! " ако искаш да съм около теб и "не искай повече". От друга страна, още в началото, той разкри някои тежки черти от характера си и на ежедневието си, на които може би съм отдавала странностите му и съм оправдавала поведението, видях го някак объркан и бягащ от нещо, но може да е било удобна поза. Ето, виждате ли, тази липса на информация не само ме кара да се съмнявам във всичко, но и ми слага спирачка да споделям и да се разкривам и аз, което може би е и целта де... Не съм си тръгнала категорично досега, защото реших, че не съм малко дете, което тропа с краче. Реших да му дам време и пространство да реши и че е рано за категорична позоция след едва няколко месеца. А и знам, че мъжете не обичат драми и разговори за изясняване на отношенията и това ги отблъсква. Но на него явно така му е удобно. Пробвал ме е вече и вижда до къде може да стигне. Не зная, мисля да опитам за последно да поговорим очи в очи, да видя дали пак ще мълчи и ще се обижда. А дори не знам как да подходя, как да започна разговора, не ми се ще да влизам с бутонките, а да го накарам да се отпусне и да бъде искрен, а не рязък и стегнат. Реакцията му ще бъде показателна за моя избор. Стана дълго, но да кажа и нещо за себе си... аз бях наранена доста от друг мъж, когато го срещнах и не исках да влизам в отношения, но той ме убеди. Аз съм доста респектираща за мъжете, защото изглеждам добре, работя престижна професия, самостоятелна съм и имам самочувствие или поне имах... Горделива съм и аз и понякога имам доста ехидно чувство за хумор, мога да хапя така да се каже. С мъжете съм се опитвала да бъда "пич", но и да остана жена, да бъда привлекателна, интересна. В конкретния случай, ако срещу мен нямаше бариера в общуването, бих била много по-мила и любвеобилна, а не рязка на моменти. Но при това положение го приемам за неуместно и се спирам, за да не стане неловко, а и за да предпазя егото си от отхвърлянето, което очаквам. Ох, няма ли някой мъж да се разпише и да закове последния пирон... :)

6.   Ти си въобразяваш някакви неща. Реално погледнато вие сте секс приятели, а не гаджета. Той не проявява интерес за нещо по-сериозно. А ти го искаш повече и искаш връзка. Обаче не сте във връзка. Аз наскоро правих секс с един мъж доста бързо след като се запознахме. Той изобщо не ме крие обаче. Имаме общи приятели и ме водеше навсякъде с него през уикенда. Изобщо не го притеснява да се демонстрира с мен пред хората. Освен това ми задава въпроси, с които показва интерес към мен. Този мъж иска само секс от теб. Съветът ми е да си намериш и други секс партньори. Това да правиш секс само с един, води до привързване. Когато се отдалечиш емоционално от него, е възможно да те пожелае. Но не бих разчитала на такъв несериозен мъж. Аз съм на 29 и се кефя на по зрели мъже, обикновено над 35. Някои са с деца. Говор си свободно и за бебета и за семейство, но се държа лежерно и не ги ангажирам с нищо. смятам, че никой не ми е длъжен.

7.   От авторката: разбрахме се с човека да бъдем заедно, да опитаме. Инициативата дойде от него. Ще видим... Благпдаря ви!