Влюбвам се в жена, която не ме привлича сексуално
Здравейте,

от около 2 месеца се срещам с едно момиче, с което си допадаме страшно много като характери и интереси. Бих казал, че се чувствам супер с нея - сподeляме си, никога не съм изпитвал нещо подобно спрямо някоя жена. Опитах се да бъда интимен с нея, но не се получава. Не получавам ерекция. Опитвах да отлагам, но накрая тя поиска да правим секс. Не се получи вече 3 пъти. Виждам, че това я огорчава. С други жени ми се е получавало винаги безпроблемно - въпреки, че са ми били скучни и неприятни. С компаньонки също - става ми веднага. Но с жената, към която имам чувства - не. Вече не търся други жени, искам да бъда с нея. Срам ме е от миналото ми и от начина, по който съм се отнасял към жените - като към предмети и без чувства. След срещите с нея се самозадоволявам, гледайки порно-филми. В нейно присъствие обаче, тялото ми отказва. Какво да правя?

Коментари

1.   Не става без привличане и това е... Аз съм с мъж, с който много се разбирам и имам много общо от една година, но... Не ме привлича и сексът с него си е като задължение.. Не се получава без химия, няма какво да се залъгваме...

2.   Не съм мъж, а жена и наистина не знам какво да те посъветвам. Пиша ти за да ти кажа, че когато за пръв път се опитахме с моя мъж да правим секс-бяхме гаджета-нищо не стана. Той не знам как се почувства от срам и неудобство, май и втория път беше провал. Впоследствие, когато нещата се оправиха ми каза, че толкова силно ме е желаел, обичал и харесвал, че просто от прекалено силното желание се е провалил. Може би и при теб така стоят нещата. Успокой се и ще успееш..

3.   Не е възможно да си влюбен в един човек, а да не желаеш сексуален контакт с него. Какво чувстваш, когато я докоснеш? Когато я целуваш? Ако наистина си влюбен в нея може точно това да е причината, поради която сексът не се получава. Ако това между вас е нещо много специално, е нормално да се притесняваш, когато настъпи този момент. От чисто психологическа гледна точка, когато едновременно изпитваш притеснение и възбуда, притеснението побеждава и се получава емоционален блокаж.

5.   Аз винаги в такива жени се влюбвам, защото се влюбвам в ума на жената. А тези момичета, които ме привличат сексуално много трудно бих се влюбил в тях.

6.   Не разбрах дали има нещо конкретно, което не ти харесва или те отблъсква във външния й вид. Ако си много фокусиран върху външността и досега си бил само с красавици, може би е нормално да имаш някакви задръжки. Като по-млад човек се интересува основно от външния вид, и аз съм била така с първите ми гаджета. После обаче започваш да се вглеждаш повече в качествата и характера на човека, защото красив идиот не ти трябва. Много е ценно да намериш някой, с който имате общи интереси и можете да си споделяте като приятели. Моят съпруг не е мой тип по външност, но открих други неща в него, които са много по-важни от външния вид. Привлича ме достатъчно, въпреки че не е манекен. Опитай се да погледнеш на момичето с други очи и се фокусирай върху нещата, които ти харесват в нея. Ако пък изобщо не стане, запазете си приятелските отношения.

7.   Психологически е моментът. Явно подсъзнателно се притесняваш и сдухваш и затова не ти става. Почни за взимаш Левитра, докато не се е отказала от теб. След време ще я спреш и вече ще си се успокоил и ще си се отпуснал. много идеализираш любовта си с нея явно. Един вид, като правиш секс, е по-първично, а като си влюбен, ти се губи връзката между любов и секс. По същата логика някои мъже обичат жените си, а им изневеряват с проститутки.

8.   Като за начало спри със "злобарките". Тялото ти си иска своето и в един момент ще ходиш по улиците с ерекция. Прочисти си главата от възможните и станали гафове. Разнообразете си любовната игра. Докарай я до оргазъм с френска. Тогава тя ще се поотпусне в желанията си. Е тогава няма как да не те побърка и да получиш ерекцията си на място. На мен също ми се е случвало веднъж-два пъти. Разбрах, че всичко е в главата ми. Единия път се стрясках да не ни хванат, а втория дали ще успея да задоволя с13 години по-голяма какичка. Но когато си прочистих главата от глупости, точно тези две жени при които се бях изложил ме побъркаха от секс. Не се чувствай виновен пред момичето си за това. Не мисли, че пак ще се изложиш. Спомни си за фетишите си. Няма как да не ти се получи. А когато го направите веднъж, след това рядко може да се случи.

9.   Според мен проблема идва от някакъв вид притеснение от твоя страна. Няма как да ти е супер приятно с даден човек, а в същото време да нямаш никакво сексуално влечение към него.

>М.32г.<

10.   Не винаги, когато си допаднете, значи, че трябва да изпитвате нещо един към друг. Първо разбери дали наистина си влюбен в нея или просто си свикнал с нея, приятно ти е с нея. Просто те виждам как влюбен човек не би имал такова желание.

11.   Не мисли толкова за себе си. Ако толкова я харесваш като човек, бъдете приятели. Иначе тя страда и ще я загубиш.

12.   Случвало ми се е и се чувствах като най-повърхностния човек на света. Излизах с доста дребен мъж, но уникален човек-сродна душа. Проблемът ми беше не височината, а това че имаше много малки ръце и стъпала. Когато ме докоснеше, или видех малките му ръце върху себе си се чувствах все едно ме пипа дете и се отвращавах. Разплаквах се и имах чувството, че ще се намразя ако спя с него. Така и не ми мина. Яд ме е, че изобщо се насилвах и го огорчавах с реакцията си. Сега можеше поне да сме приятели.
Теб какво по конкретно те отблъсква? Много неща като килограми и окосмение имат решение, ако човекът отсреща има желание

13.   От написаното оставам с впечатление, че проблемът не е, че жената е физически непривлекателна. Просто ти разделяш секса от любовта. Сексът е нещо мръсно, без чувства, извършвано с бедушен предмет, а ти тази жена я виждаш като личност. Съответно, не можеш да я привидиш като сексуален обект и да го вдигнеш. Това си е психологичен проблем. Ходи на терапевт.

14.   номер 3 :D ае невъзможно пък сега...
Значи ако си прекарваш добре с някого, трябва задължително да те втвърдява/подмокря...
Такива разсъждения не идват от главата, в която е мозъкът :D
и са доста ограничават качественото общуване с хората.

Човек може да си прекара страхотно и със сестра си, брат си, братовчедка си...

Авторчо, като не става, ко да се прай... медитирай, карай я да ти танцува. В случая е трябвало е да я държиш за приятелка само. Пък като я видиш да се натиска с друг след време, може да ти се отпушат желанията спрямо нея.

15.   Авторът съм: Благодаря на всички за коментарите дотук.
Общо взето, ситуацията е такава:

Баща ми беше (поне такъв го запомних, почина твърде млад) мачо в истинския смисъл на думата. Помня как ми е говорил в ранния ми пубертет (бил съм 12 годишен сигурно) как трябва да имам възможно най-много бройки и че жените са само за задоволяване на нагона, но иначе не стават за нищо. Към майка ми не е имал чувства и е изневерявал често (поне тя така твърди). Дали повлиян от него, но аз досега не съм имал сериозна приятелка, а съм на 35 години. Сексуални партньорки съм имал може би около 15 (без да броя проститутките), но не съм имал никакви чувства към тях, дори сред тях е имало сташно простовати момичета. Общо взето е протичало така: Изпитвам силно влечение към дадена жена, отивам и почвам директно да я ухажвам и да и предлагам. Материално съм много добре и това ми е помагало страшно много. Естествено съм ги лъгал, че имам чувства, за да стигна до секс, след което ги зарязвам, като ми омръзнат.

Конкретното момиче не е грозно в никакъв случай, не е и някаква красавица. Но с нея се чувствам добре - имаме 100% сходни интереси, споделяме си много лични неща, тя е от богато семейство и парите ми не я влекат особено. Може би просто не мога да погледна на нея като на сексуален обект, изпитвам някак си жал да не нараня нещо невинно, на което държа. Едно такова непорочно дете, как да му причиня това, което съм правил с проститутката X... ужасявам се при мисълта. Тя е на 22 години, т. е. доста по-млада. Имам чувството, че съм и по-скоро баща, отколкото любовник. Тя е съвсем неопитна в секса, имала е май само 1 приятел, някаква ученическа връзка... Съответно тя си мисли, че причината е в нея и се депресира страшно...

16.   Според мен това е странна особеност в мозъка на хората. Ако имаш чувства на симпатии, на приятелство, дълго познанство, нагона спира да работи. Все едно женен мъж, или жена която те е френдзоунала...

Какво да кажа... хората са животни които целят единствено да се наебат първично... особено някои. Иначе не казваш, че е грозна. Предполагам щеше да я оправиш ако не я познаваше, но ей ти... природа... Какво да направиш...