Обичам го! Но искам да си поживея още малко...
С приятеля ми сме заедно почти от 4 години, живеем заедно от 3 години. Страшно привързана съм към него и не мога да си представя да не сме заедно. Дори скоро мислим заживеем само двамата сами (сега сме при родителите ми). Сигурна съм, че и той ме обича много. Прощавал ми е многото глупости, които съм правила и многото обиди, които е понесъл от мен (осъзнавам, че сън труден характер). Направил е твърде много компромиси.
НО сме много различни. На мен ми се живее, искам да излизам, да се забавлявам. А той по-скоро държи на кариерата си и си пада домошар. Трудно е дори да го накарам да отидем на разходка (най-вече, защото постоянно работи). Имаме още доста разлики в характера, но ако тръгна да ги изброявам...
Дълги нощи съм мислила дали да прекратим връзката си. Дори съм се канела да го направя, но в момента в който ме прегърне... се разтапям и не мога да изрека и сричка.
Не знам какво да напрвя. Вече дори не ме привлича сексуално. Това, което ме държи при него са топлите прегръдки.
Дайте съвет.

Коментари

1.   Не оценяваш приятеля си и неговото отношение към теб. Редно е да не го лъжеш за истинските си намерения и че не те привлича. Ти сега просто го лъжеш. Разделете се, намери си друг, който също като теб ще иска да се забавлява. И при първия проблем между вас - ще си хване друга.Тогава ще ти е истински забавно.

2.   Разделете се. По-добре и за него и за теб. Каква егоистка си само.... в него намираш сигурност и ”топли прегръдки”, ама ти се живее, кръшка ти се. Той те обича щом ти е прощавал много грешки. Остави го да бъде щастлив с жена, която го цени. Ти си намери друг, който да те привлича сексуално и да те води насам, натам. Накрая пак него ще търсиш, но си троши главата. Всеки по пътя си най-добре. Всеки има право на щастие. Такива сте някой жени, ползвате мъжете и накрая ви омръзват и търсите нова тръпка... Късмет и на двама ви.

3.   Съвета е, че това можеш да го загубиш ;) Оцени го сега. После можеш да попаднеш на такъв дето е кучкар и пие к бие и да те прави на парцал. Стой си с момчето

4.   Не казваш на колко си... А това е ключово. Ако си на 27-28-30 и човека до теб е читав си сядай на дупето, щото ако се втурнеш сега да живееш може после да ти се наложи просто от някого да имаш дете и да си го гледаш сама. На една определена възраст читавите мъже са голям кът и ще трябва да избираш между сульо и пульо... Мисли...

Но ако си под 25 си живей спокойно...

5.   Глупости говориш!

Appha, ж. 30

6.   Мен ме кефи как винаги има "не излиза с мен на разходки" и някак си помежду другото се вмъква "не ме привлича сексуално". Но задължително винаги присъства "много го обичам".

Нека да ти кажа как ми звучат твоите глупости в моите уши - "Здравейте, имам си приятел който е осъзнал, че живота не е аху-иху по заведенията и си е стегнал гъза да бачка яко защото знае, че семейство се гради с дом. А този дом иска сериозни кинти. А не като живееш при родителите на гаджето си и по цял ден се чудиш къде да излезеш довечера. А и помежду другото вече не ме кефи нещо и не искам да му лапам салама, твърде ми е скучен. Аз си падам по по интересните, лошите момчета. Искам да си походя още малко по заведения, дискотеки. Да си пофлиртувам малко, да "пояздя" малко. От друга страна, понеже не съм чак толкова тъпа, осъзнавам, че това е леко поведение, типично за разгонен тийн, а аз съм мааалко над тези години. Нищо, че още вися при мама и тате и те ми правят манджата. И ме е страх, че покрай дивото може да изтърва питомното. А толкова ми се иска.... Какво да правя? "

И ето, казвам ти - зарежи го. Това е най благородният подарък който можеш да му направиш. След време ще ти е благодарен. И е най доброто и за него, а и за теб. Така или иначе очиките ти доста ще шарят дори и когато си с него и нещата между вас станат по сериозни.

7.   Не го обичаш и го знаеш! Бъди честна с него, поне това му дължиш! Поведението ти е крайно егоистично.

9.   Ще ти дам съвет... Говори с момчето докато е време-не го залъгвай само... Защо сте такива мама му стара.. Всичките сте такива... Момчето работи и най - вероятно го прави за да живеете двамата по добре.. Пък на нея и се живеело... Ами освобождава го от плиткия си мозък и го остави да бъде щастлив...
Само ще каца че за 6 месеца свалих над 15 килограма заради една на която ей така и се живееше и ми разказа играта.
М25

10.   Аз пък бих те посъветвала да опиташ да му помогнеш да се забавлява и да си подобри тонуса. Прекалено явно е сериозен, а и физически може да не издържа, казваш много работи. На първо време му трябва енергия - погрижи се с подходяща храна и добавки, че да се види и той енергичен и с желание. После му трябва достатъчно сън. Осигури му го през седмицата, докато работи. Сигурно се чувства изтощен и затова не му е до излизания. Сексът под покрива на родителите ти е другото зло. Може би нежеланието ти към него е свързано с други проблеми. Ако отидете някъде само двамата, пак ли не изпитваш удоволствие от секса? И пак ли не ти действа сексуално? Представи си само двамата на друго място, нямаш ли желание за секс с него? Или може би нежеланието ти е свързано с някакви други проблеми в секса? Дай си сметка, че физическото привличане, което си имала към него в началото не може да се изпари, ами се е променило нещо друго. Намери камъчето, което е довело до това. Ако се чувстваш духовно добре с този човек си струва да освежиш и връзката ви.

11.   вечната женска драма - душата иска романтика, а дупето иска приключения :)

дано приятелят ти прояви здрав разум и спре да си губи времето с теб :)

12.   Ние сме така - той е повече домошар, аз все търся вълнуващи неща и все ми е скучно. Правим си добър баланс. Разбираме се много. Заедно сме от 11г, женени от 8, имаме бебе на 9м. Важно е да си изясниш за себе си искаш ли да си сериозна и да имаш семейство или още си незряла за тези неща. Дано не нараниш момчето.

13.   Родени сме да страдаме, а теб те сърби да опиташ от горчилката в живота. Давай смело, зарязвай го, само че преди да го направиш му пожелай щастие от все сърце! Пожелай му да е по-щастлив с друга, отколкото с теб. Защото ако не го направиш това ще го поставиш в капан. Той няма такова развратено мислене като твоето. и ще мисли че ти изневерява при всяка нова след това. Затова го подсигури.

Запомни също, че и друг който да те обича повече от него няма да намериш. и все по зле ще става с всеки следващ. След 10-20 вече ще си истеричка, най вероятно самотна майка, гледаща копеле.

Айде смело!

15.   Избора си е твой. Замисли се дали още имаш някакви чувства към него, и ако още го обичаш се питай защо. Ако не го обичаш говори с него, той ще те разбере, а ако не те разбери си е негов проблем. Не трябва да се задържаш във връзки с човек, когото не обичаш

Пак ти казвам решението си е твое

16.   По голяма част сте такива, не цените човека до вас.. ние ви станахме като предмет мамаму стара, държиш се възпитано, уважаваш, правиш куп компромиси и накрая ти бият шута.. после къде са свестните.

17.   Не, просто връзката ви е изчерпана.

18.   Браво на номер 6. Казал е всичко както си е. Браво!

19.   Поредното доказателство че на този свят НЯМА мъж, който да е направил компромис или жертва заради жена и да не е бил жестоко наказан за това.

20.   АВТОРКАТА - На 20 години съм. Знам как ви звучи, но поне можете да се опитате да ме разберете. Не знам дали съм готова още за толкова сериозна връзка....

21.   Ние теб чудесно те разбираме. Даже повече отколкото ни се иска. Яд ни е за момчето... Да, вярно е, твърде си млада. Но ако нещо трябва да научиш от тук, е простичкия факт, че в живота не става дума само за теб. И не всичко се върти около личния ти кеф.

Но никой не те съди и ти имаш право да правиш каквото си искаш със живота си. Но не е редно да криеш от приятеля си какво наистина искаш и така да си минат годините и накрая да се окаже, че изобщо не сте били един за друг. Защото накрая ще излезе, че си го лъгала през цялото време. А той е инвестирал много повече във вашата връзка, а ти си го ползвала само за "прегръдки". Гарантирам ти, че той така ще види нещата. Защото това ще е голата истина. И тогава това твоето "но аз много го обичам" ще звучи доста нелепо.

И ако все пак ти е трудно да разбереш, нека да ти обрисувам и друга, доста разпространена картинка - да приемем чисто хипотетично, че приятеля ти не те харесва като характер. Търпи те и ти прощава защото имаш сочно дупенце което той редовно "уважава". Но ясно съзнава, че освен секса, нищо друго не ви свърза. Междувременно ти прави мили жестове, колкото ти да си мислиш, че във връзката ви има нещо повече от секс. Минават се години и един ден се появява жена която му завърта и двете глави и той хлътва до уши. И ти сервира, че вие сте до тук. А ти вече си правиш планове как той ще е бащата на детето ти. Недай си боже, вече да си бременна (щото и това честичко се случва). Дали ще е честно спрямо теб?

Разбери, че няма особена разлика между 2те истории.

22.   Вече си казах мнението по Въпроса и искам да поздравя номер 6, 16 и 19..
А на теб авторке ти пожелавам да го оставиш за да бъде щастлив без теб и да ти липсва много после.. Да изпитваш това което аз изпитвам и това което твоят приятел изпитва-да даваш мило и драго за момичето си а тя да се държи така и да разбие мечтите ти

23.   Авторке, това че си на 20 нищо не означава. Просто си твърде промита от днешната пошла култура и разврат, които върлуват навсякъде. Събираш се и с приятелки които най вероятно и те ти казват, че си млада и трябва да живееш. Като по този начин ти натрисат комплески. Поставила си си рамки за успешен живот, а той е всеки ден в леглото ти.

24.   И аз имах една ей такава като авторката. Още ми стои белег в сърцето от нея - ти правиш жертви, компромиси - само и само да имате бъдеще заедно, а насреща "живее ми се, не съм готова, ама иначе много те обичам и те виждам като мъжа ми в бъдеще. " В същото време като се разделихме гледам след седмица месеца пак се хванала с някакъв. И на всичкото отгоре ми се обади да ми съобщи, че иска да се съберем. Толкова е смешно това. Не, благодаря. Като не ме оценяват и искат да си развяват байряка - да са живи и здрави.

26.   Ами номер 24 много сме талива като мен и теб... Вече съм по спокоен че не съм само аз поне..

27.   По тъпа овца скоро не съм срещала.

28.   Това, че приятелят ти е домошар, означава само едно-той има самоконтрол-а това са едни прости правила, които той си е създал и никога не ги нарушава. Ето ги правилата:
1. Никакво ходене по кръчми, барове и др. , където се събира всякаква измет.
2. Посещаването на такива места крие големи рискове за живота и здравето-димна завеса, от която ставаш пасивен пушач, а това уврежда белите дробове, редовното пиене на алкохол също уврежда черния дроб, от което се хваща цироза, някои като се напият, стават убийци!
3. Предпочитам да си гледам живота-работа, дом, семейство, да гледам телевизия, да слушам радио и да си цъкам някоя игра на компютъра, като се прибера!
4. Домашният уют не го заменям за нищо друго!
5. Никога няма да бъда като приятелката си!
6. Аз съм отговорен човек, имам планове за деца!
Това са правилата, авторке! Това са правилата на самоконтрол на човека, който ти не оценяваш, но ако продължиш в същия дух, повярвай ми, ще се разделите! Просто трябва да се вземеш в ръце!

29.   Авторке, няма начин да си загубиш сексуалното привличане просто така. Вече му изневеряваш или си готова за това?