Изневяра. Възможно ли е?
На 20 години съм, момиче.
Проблемът е следния - имам приятел, който е по-малък от мен с три години и колкото и да си приличаме по характер, толкова се и различаваме. Аз се интересувам от изкуство, поезия, духовност, психология и много други неща, а той - от купони, дискотеки и алкохол. Скоро ми сподели, че с неговият клас искат да се организират и на бала им да ходят за една седмица на Слънчев Бряг. На мен първоначално не ми направи впечатление, но когато започнахме да си говорим повече по темата той ми заяви, че много искал да иде, това било веднъж в живота. Аз му казах, че иде ли там ще се запознае с разврата и наркотиците и леките жени. Попитах го дали мога и аз да отида с него първо ми казваше, че няма да има проблеми, а после ми казваше " Ами на тебе с моя клас ще ти е скучно. Ние сме 20 момчета и ще ходим по дискотеки, а пък ти там не обичаш да ходиш". Стана ми супер тъпо, защото един вид ми казва " Искам да се отърва от теб и да правя каквото и както си поискам. " Аз му казах, че не съм съгласна за толкова време той да е на Слънчев Бряг, защото има шанс да ми изневери. Той ми каза, че това нямало как да се случи, НО. Докато той е на Слънчака аз да не ходя по клубове и дискотеки, защото така аз съм щяла да му изневеря и да си стоя вкъщи. Е това като ми го каза направо паднах. Много ми е кофти, защото той и преди е предпочитал да е с приятели, отколкото да сме само двамата. Заедно сме от три години и имам чувството, че вече не съм му интересна. Въпроса ми е - възможно ли е да ми изневери ако иде на Слънчев Бряг?
Благодаря за отделеното внимание!

Коментари

1.   Сигурно няма да те успокоя, но човек може да изневери дори да не отиде в Слънчев бряг. Такива неща се случват, част са от живота. Не можеш да го предотвратиш и е безсмислено да се тормозиш. Ако един мъж те обича и е моногамен, ще изтрае всякакви изкушения. Ако му се живее и не те зачита, ще ти изневери и без повод. Зависи изцяло от твоето момче. Аз винаги гласувам доверие на хората, а после си бера плодовете. За мен вярност е да имаш възможност да изневериш, но да не го направиш. Затова не обсебвам никого и не ревнувам излишно. На моя бал беше лудница, имаше много алкохол и танци. После с класа, без гаджета и странични приятели, имахме пътуване и си прекарахме добре. Не съм изневерила тогава, макар че ходихме в клубове и пихме. Не е задължително да изневериш защото си в дискотека. Не е задължително да си верен, ако не излизаш по такива заведения. Ще е хубаво да си имате повече доверие. Ако той отиде в Слънчев бряг, не може да ти забрани ти да излизаш вечер през това време.

2.   Напълно възможно е.

3.   Виж по принцип, не сте един за друг направо ти го казвам, защото щом той не ти вярва, значи или не си за вярване или и той би могъл да ти изневери. От друга страна, нито той, нито ти имате право да се ограничавате по такъв начин. Мен баща ми не ме е ограничавал за дискотеки, гаджето ли ще го прави? Това е последната година с класа му, нека да се радва на това и да отиде, аз оставих моя приятел да отиде, защото си имаме доверие. И какво да те слуша теб и ти да слушаш него и да умирате от скука, щото си нямате доверие? Един път има бал, щом иска да го празнува така, нека го празнува така, а не да се съобразява с теб защото ти не се чувстваш сигурна? След 20 години иска да се сети за бала си, не за това как някое гадже което даже няма да помни му е казала не искам да съм плътно до теб. Преглътни си чувствата и направи компромис ако държиш на тази връзка, ако не няма да издържите дълго.

4.   Кажи му че отиваш на Банско или Боровец с приятелки. Всъщност, верно се вдигни и отиди някъде...

5.   "Това е веднъж в живота", там се ходи главно за секс, напълно ясно и очевидно е. Там ходят от цяла Европа именно защото и най непредразположения да получи интимна ласка :Д, има възможност да я получи. Те 20 момчета, ще намерят няколко незадоволени германки на 35 - милфки и ще стане страшно... :Д

6.   Ми... остави го. Нито му имаш доверие, нито нищо. Като си толкова духовна, намери си някой да си пиете чай и да си отваряте чакрите. Не е редно да съдиш изборите му. Момчето е на 17, кога иначе да се забавлява? Как изобщо сте се озовали заедно?

7.   Не се излагай повече... Щом не те иска с него значи изобщо не те иска... Оставяй го..
И не не те обиждам преживях го точно това.... Мъж съм на 24

8.   Стабилната връзка се гради от стабилни хора и се основава и на взаимно доверие, не само на приятен секс. Вие и двамата сте твърде незрели за подобно нещо, според мен. Ако очакваш нещо сериозно от 17 годишен хлапак, значи си много наивна, да не кажа друга дума. Ако иска да отиде да следва в друг град, да работи някъде, пак ли няма да го пускаш? Нямате общо бъдеще.