Ще умра сам
Цял живот съм нещастен. За какво Бог ме е направил, за да се мъча ли. Вече не се боря, не искам да се запознавам с хора, те се еб*ват с мене само. Баща ми ме биеше, в училище бях мижитурка, аз стоях по цял ден вкъщи сам играех тъпи игри и гледах мачове и все още правя това. Не мога да прогресирам, асоциален съм. Намразих света и хората, мисля си че всички са ми врагове. Вътрешно умирам бавно от самота, но не мога вече да имам приятели и гадже, вече съм твърде асоциален и няма измъкване на 20 години съм. Опитвах се да гледам позитивно но след 1 ден пак се депресирам, като се сетя че съм нищо. Искам само щастие, не ми пука толкова за материалните неща, като повечето хора, но няма как. Свършен съм вече. Няма никога да бъде нормален, като другите. Мисля си, че трябва да се самоубия, но ме е страх да го направя.

Коментари

1.   Споко, след 60-70 години мъките ти ще свършат от самосебе си.
Само трябва да стиснеш зъби до тогава.

2.   Авторе, казваш, че още продължаваш да стоиш по цял ден в къщи - да играеш игри и да гледаш мачове. При това не те интересувало толкова материалното. А кой те издържа? Започни да се интересуваш повече от материалното - работи повече, изкарвай повече пари. Това ще ти даде и повече самочувствие, уважение, контакти и връзки с други хора, а защо не и подходящо момиче за теб. Ако имаш възможност - учи, развивай се непрекъснато. Едва ли тогава ще ти е до мрънкане и мисли за самоубийство. Възхищавам се на хората, които са имали труден живот в детството си и лоша семейна среда, но са успели с много хъс и инат да надмогнат тази среда и да постигнат много.

3.   Момче, спешно трябва да посетиш психоаналитик. Помагат

4.   Номер 1-хората на по 80 на инат стоят само за да могат да мрънкат кво им било криво, така че умирането не е вариант дори след толко време

5.   Отивай на някой строеж да работиш.
Първо ще носиш кофи, после ще изучиш занаят!

Божжжже, да съм на твоите години!

6.   Чекиите не трябва да спираш - те са ти утехата. От всичките оплаквания си мисля, че ако някоя дебела ти обърне внимание ще решиш, че не ти допада. С други думи - все още ти се живее качествено.

7.   Трябва да си в компанията на момичета. Ако имаш някоя братовчедка на твоята възраст и е от твоя град може да и пишеш да излизате понякога на някое заведение и така ще се озовеш в компанията на приятелките и.
Дори да не си хванеш за гадже някоя от приятелките и отново ще извлечеш голяма полза отколкото да се мъкнеш с момчета и да гледаш мачове.

8.   Защо не съм на твоите години да видиш..

9.   Ти чуваш ли се!?
На 20 години си, не си на 70. В психологията от 9 клас (по спомен) има урок за развитието на личността, според който има определени етапи. Ти знаеш ли в кой етап си? Ранна зряла възраст. По моя памет, в този етап от развитието си човек може да почувства самота, в случай, че не е имал възможност да създаде близки отношения с други хора. Цялостно този етап се характеризира точно с това, че човешките отношения (любов, приятелство и тн) влияят на егото и създават някаква визия за живота.
Развитие на 20 години е да се опиташ да разшириш зоната си на комфорт. Ти какво правиш? Като дете си гледал мачове и си играл игри, като 20-годишен правиш същото. Самосъжаляваш се, но продължаваш да правиш едно и също, а очакваш различен резултат. Слушай, ако искаш да не си самотен, общувай. Ако искаш самостоятелност, работи. Ако искаш приятели, поддържай и изграждай контакти. Ако искаш да не забиваш в игри, запиши се на разни курсове. Живей на пълни обороти. Ти си на 20 години, не си пенсионер и сега ти е времето да опознаваш себе си и да се предизвикваш.

10.   Па кат си на 20 да не си на 70 :D Тепърва ти започват нещата. Доста смотано ще е да се откажеш предварително.
Вярно, усилия трябва да се положат. Напъни се, па направи комплимент, направи втори, изяж си шамарите... Пробягай 10 километра без почивка, преплувай 1-2 км, Натрупай опит ;) няма страшно.
Отърви от разсейващите неща. Спри мачовете и игрите, директно от контакта. Постой известно време в ситуация "и сега какво да правя". Все нещо ще сънуваш и ще започнеш.

11.   Хахаха... хахаха... братле ти подиграваш ли ни се? Тук, в този форум има хора чийто дъщери са проститутки, чиито деца са починали, хора които се развеждат и половинките им изневеряват, хора с психични отклонения... а ти си още на 20.... живота ти не само че още не е почнал, ами няма да е почнал и след още 10 години. Защо си мислиш че твоята драма е толкова специална? Опа... чакай някой ти е обещал че живота е лесен.... ами излъгал те е. Ти все още не ставаш за нищо, знаеш ли защо? Ами защото даже все още не си опитал да започнеш да живееш....
И знаеш ли защо? Защото ти сам или родителите са ти възложили големи очаквания към живота. Влязал си в един изкуствен свят на мечти... толкова много мечти, че си се задушил. Я излез навън и се хвани на каквато и да е работа.... строеж, магазинер... няма срамна работа. Спечели два лева. После я смени, после пак и така.... така се става уверен, после увереността ще ти даде кураж и за друго. Всички искате да сте мениджъри на мулти милионерни компании, докато сте на 16. Родителите са ви промили, че сте нещо специално... ами не сте! Има поне 500милиона Китайчета по добри от вас. За другите няма да говорим.
Не да се самоубиваш ами шамари ти трябват на тебе, щото си разглезен хрантутник... като повечето деца в Европа сега.
На твоята възраст бях изкарал казармата от една година, и бях сменил вече 5работи. И мен моите ме пребиваха, и аз бях тормозен и в училище, и в казармата. Сега обаче съм супер успешен в много отношения. Вземи се ръце, мързел!

Имам лоши новини за тебе обаче. Не само че ще станеш успешен ами ще си загубиш и пари и самочувствие и пак ще си на дъното, поне още два пъти така, до 30. А ти още сега си се отказал...

12.   Като прочетох историята, помислих, че е писана от 70 годишен човек.
Имаш два варианта да изживееш живота си.
1. да се мъчиш
2. да не се мъчиш

Помисли си за всичко, което ще те накара да се мъчиш
Помисли си за всичко, което ще ти помогне да не се мъчиш.

.. И го направи. :)

13.   Както са ти казали и другите преди мен имаш нужда от психолог. И от някаква работа. А в свободното време спортувай, учи езици или нещо друго, различно от мачове и игри. Така ще се научиш и да общуваш с хората. Вземи си куче, с него не само, че няма да си самотен, ще имаш наѝ-верния приятел, но и ще осмислиш живота си като се грижиш за някого. Ще имаш поводи да излизаш и да се запознаеш при разходките с други хора. Ако нямаш средства да купиш, вземи от приют, грижите за кучетата са помогнали дори на престъпници от затворите да станат хора.