Мразя мъжете!
Да - мразя мъжете! Напълно осъзнато!
Осъзнавам също как звучи, осъзнавам и факта, че не е нормално. Сама мога да докажа аргументирано теза и антитеза. Всичко ми е напълно ясно - включително причините, криещи се още в детството ми (не желая да навлизам в подробности). Всичко, абсолютно всичко знам. Но просто не мога да се отърва от тази омраза. Ментално съм се изяснила със себе си и света, но не и емоционално. А това, повярвайте ми, тормози мен самата. Не искам да е така. Просто не успявам да изплувам...
Имам нужда от помощ.
(Жена на 31 години)

Коментари

1.   Здравей, мисля, че не мразиш мъжете, а мразиш само някои мъже, от които си пострадала или са се държали зле с теб. Наранена си, нормално да си насочиш гнева към всички, но не всички сме такива, знам че е клише, но има много мъже които не познаваш и които биха направили всичко за теб. Съвета ми е да продължиш да търсиш, не да се отчайваш и да мразиш, това те вкопава още повече, разшири си мирогледа, запознай се с мъже и от различни държави и ще намериш твоя човек! Аз самия не живея в БГ и ми е странно как се мразите буквално насила, бих ти препоръчал също да си вземеш една дълга ваканция, разпусни някъде, помисли какъв е твоя тип мъж и къде можеш да го срещнеш и действай! Успех ти желая!

2.   Любов ти трябва, миличка. ЛЮБОВ!
Не секс, не нещо друго...

Дано не звуча като някой религиозен фанатик, но може би сме прекъснали връзката си с Бога, може би сме забравили за истинските неща в живота... А и си направила всичко това особено задълбочено и упорито...

Това, че ме мразиш, изобщо не ме касае - то си е за тебе. Теб те трови.
Имам кого да обичам, има и мен кой да ме обича, затова обичам всички.
Мога да ти бъда приятел, мога да ти бъда любовник, мога да ти бъда баща дори, но не и ако ти не се отвориш към мен и към другите...

(мъж на 47)

3.   Потърси професионална помощ, ние тук няма с какво да ти помогнем. Явно проблемът ти е много дълбок. А и нищо почти не споделяш.

4.   Мразиш ги, защото дълбоко в себе си имаш нужда от любов с мъж. Ако нямаше такава, щяха по-скоро да са ти безразлични, а не да ги мразиш. Разбира се, това е нормално, всеки има нужда да обича и да бъде обичан. Но вярвам, че все някога ще се появи мъжа, който ще те накара да повярваш.

Иначе аз едно мога да кажа - че колкото повече се противиш на омразата си, толкова повече тя ще те преследва. По-добре я приеми и спри да се виниш за това. Научи се да гледаш на нея като нещо нормално, но което не е част от теб, а си има собствено съществуване независимо от теб. Казват му медитация. При мен помогна.

5.   Аз не ги мразя, но не ме вълнуват вече, но аз съм на 47. Не искам повече да страдам - да ме изоставят, лъжат, нараняват. Така ми е добре. Но аз имам деца и куп ангажименти. На 31 е време да обичаш и да бъдеш обичана. Просто още не си срещнала подходящия /който да ти разбрие сърцето...

6.   Мразиш ги, ама имаш нужда точно от мъж. И то не какъв да е, а някой перфектен, който си виждала само по филмите и в романите. В реалността, обаче всички имаме кусури. Наѝ-вероятно някой те е изоставил, изневерил ти е или никой мъж не ти обръща внимание, а негативите прехвърляш върху целия мъжки пол. Вината донякъде може да е и в самата теб? Едва ли ти пък си идеална? Добре е да търсиш помощ при психолог, не по сайтовете.

7.   Виж, аз като малка съм имала някои кратки периоди, в които също съм мразила мъжете. А после един дооста дълъг период, в който мразих.. ЖЕНИТЕ :) :) Всъщност днес все още ми е трудно да общувам с жени, както и да е.
Мисълта ми е, че на този свят има всякакви хора. И не всички са гадни и лоши. Опитай се да се настроиш по-положително. Прекъсни всякакви контакти с хората, които те натоварват. Пътувай. Опознай нови места. Срещни се с нови хора. Сега най-вероятно си се забила в някаква рутина. И престани да живееш в миналото.

ж31

8.   А моят съвет е просто да се обградиш с хора, които те правят щастлива, полът няма значение. Търси хора с които вибрирате на една честота. Успех и не се предавай. Всяко нещо идва с причина за да сме това което сме.

10.   Хм, не си струва да ги мразиш, занимавай се с неща които ти харесват и носят положителни емоции.

11.   Ми потърси помощ, има си специалисти... Ние какво можем да направим?!

12.   Както правилно отбеляза номер 7 - не е важно кого точно мразиш, важното е да пада омраза! :)

13.   Ама ако я беше писал мъж темата нямаше да му викате че имал нужда от любов или жена , щяхте да го обиждате....ама като е жена....бахти хората.

14.   Много са ми странни такива все едни "щастливи" от 40 и нещо към 50 годишни мъже, които все са в интернет да пишат разни "много проникновени" и "оригинални" неща и то все на По-млади жени от тях.
И добре, нека поучават безплатно, това е много благородно от тяхна страна, но това, което всъщност реално правят е да се натрапват, и е адски досадно и противно.
Какви можели да ни бъдат на нас по-младите.. ами защо не ни ги говорят същите неща, ама в присъствието на съпругите си? Толкова ли не могат да разберат, да признаят и приемат, че повечето жени не се кефим на по-възрастни мъже.

Този номер2 например защо не почне да говори/пише на някоя 16 години по-Възрастна жена от него "мога да ти бъда приятел, любовник, син", или на някои по-възрастен или по-млад хомосексуален мъж "мога да ти бъда любовник, баща/син" и.т.н.

Друго, тези, които сте подкрепили изказването му, бихте ли го направили, ако темата беше пусната примерно от мъж на 31 години, а номер2 беше написал Същите неща, но той да не е той, а тя-жена на 47 години?
(визирам конкретно последното му изречение, то заради това изречение всъщност си правя труда да коментирам)
нали.. мога да ти бъда приятелка, любовница, мога да ти бъда майка дори.. ама иначе съм много щастлива и има кой да ме обича, някой да не си помисли нещо друго..

ПП за неразбралите и тези, които от инат биха се направили на такива: нямам нищо против мъжете по принцип, даже много им се кефя! Е, с изключените на тези, които са значително по-възрастни от мен. Нямам и нищо против хомосексуалните хора.

15.   Ако се случи така че да забременееш и то със син, омразата ти напълно ще се изпари.Ще погледнеш на мъжете по съвсем друг начин. Съветвам те да пробваш. Говоря ти от опит.
Ж31

16.   Модератори, вие пак не сте публикували моя коментрар. Защо? Би трябвало да е Н. 9, който липсва, както се вижда. Казвате да няма хейтърски коментари, а публикувате хейтърски истории. Вие си противоречите. Защо публикувате всички нейни истории, а нашите коментари, дори истории, не ги публикувате. Толкова ли я цените та всичко нейно се публикува?? Май съм прав, че тази авторка е безплатен модератор във вашия екип и сте й дали всички права, както на всички останали от вас. Престанете с тази ваша цензора. Сега ще напиша друг коментар и да видим дали ще го публикувате.
Авторке, аз пък мразя до припадък всички жени като теб, които мразят мъжете. Обади се в бърза помощ и им кажи да те закарат направо в психиатрията и от там не излизай никога вече. Там ти е мястото до края на живота ти. Не си губи времето, обади им се. Модератори, ще благоволите ли да ми публикувате коментара.

17.   Номер 16 да , такива са за психиатрията.

18.   щом всичко ти е ясно - състояние, причини и т.н., потърси психолог. Тук няма кой да ти помогне след като прочете описание от 5 реда. А и нещата не са от вчера, явно трябва да поработиш по-сериозно.

19.   Може би проблема наистина тръгва от детството ти

21.   "Мразя мъжете" = проблеми с бащата.
"Мразя жените" = проблеми с майката.
"Мразя ..." - ако става въпрос за хронично усещане, а не за временно състояние, психологът е задължителен.

22.   Толкова добри хора!
Следя коментарите от самото начало, препрочитам ги и ги обмислям.
Искам да се обърна лично към всеки от вас, но още мисля над думите ви. Намерих в тях много истина, но и неща, с които не съм съгласна. Въпреки това сърдечно благодаря на авторите на добронамерените и чисти коментари. Всички вие ми помагате!
Освен това ви се извинявам, че в този коментар ще се обърна лично единствено към Номер 16, но донякъде го правя за всички нас. Отделили сте време (за мен, за себе си) и е редно да знаете, че не е нахалос. Благодаря ви още веднъж! На всички! Приемам нещата много лично и ме трогнахте до сълзи.
Номер 16, не, че ти дължа обяснение, но това е първата ми публикувана тема в този сайт. Имам въпрос към теб - ако мислиш някои теми за неуместни, защо просто не ги подминеш? А останалите ти думи ще ги оставя без коментар - те касаят теб, не мен!
Весели празнични дни на всички и много светлина в душите! :)
С благодарност,
Авторката

23.   Щом мразиш, значи някога си обичала и си търсила обич, но не си я получила и това те е озлобило. Хубаво е че осъзнаваш откъде идва проблемът, осъзнатият проблем е наполовина решен такъв и от теб зависи как ще подходиш към другата половина. Хубаво е да потърсиш психолог, сама трудно ще преодолееш омразата.

Black Sabbath

24.   Обърни резбата, какче. И жените ще намразиш.