Защо мъжете са толкова пасивни ?
Жена съм на 28 години. С един познат отдавна се уговаряме да отидем на дискотека. Аз исках да е в компания, а не да сме само двамата. Нямам специално отношение към него, а и мисля, че за дискотека е по-забавно в компания. Както и да е... не се организирахме, всеки беше нанякъде и решихме да отидем двамата. Аз просто исках да изляза да се разсея, беше събота вечер. Отидохме на бар, после и на дискотека. В бара беше по-дистанциран, аз си танцувах. В дискотеката почна да ми се пуска малко. Танцувах с него, но му избягвах погледа. Бяхме доста близо, не усетих никакво влечение и никакво физическо привличане. Иначе е много красив и поддържан. Предложих му към 4 часа да си ходим. Преди да си хвана такси поиска да ме целуне, но му отказах. Казах нещо от сорта на... Искам да си бъдем до тук и се усмихнах... Както разбирате, нито страдам по него, нито си мисля за него, всъщност съм влюбена в друг даже, но с него не се получават нещата. Ако този мъж ме харесва, защо не ме потърси на следващия ден? Според вас само секс ли е искал? Мъжете са станали адски пасивни. Освен да предложат целувка и секс, рядко проявяват инициатива за нещо повече. Да, в случая не е имало тръпка при мен. Ами ако имаше... ако много ме привличаше и бях спала с него... пак ли така ще се държи. Настина се чудя защо мъжете са тоооолкова пасивни в днешно време...

Коментари

1.   Като излезеш сама с мъж по баровете и дискотеките е нормално той да си помисли, че може да го харесваш и да се пробва с теб.
Не те е потърсил на сутринта, понеже си се дръпнала, когато той се е опитал да те целуне и е сметнал, че ще е нахално от негова страна да те търси още на сутринта.
В случая е било добре да ти напише или да звънне и да каже - харесвам те, но мисля, че нищо няма да се получи между нас, но може да си останем приятели

2.   Може да не те е харесал. Или да го е срам. Би трябвало ти да знаеш, мъжете не са толкова сложни за разгадаване.

3.   И кво като са пасивни? И вие също сте прекалено пасивни, което е отвратително, после се чудите що ви използват. Направила си му намек че не искаш да задълбочавате и на него му е станало пределно ясно. А ти толкова ли не можеш да му напишеш едно съобщение като се интересуваш от него? Голяма мъка ли е? Или те е страх от отговорност и предпочиташ да чакаш на готово ей така всички по всяко време да ти пишат? Жените сте станали прекалено лигави, и вас трябва да пращаме в казарма.

4.   Защо ти да не поемеш инициативата ? Не виждам никакъв проблем . Напоследък пак почнахте със стереотипите , такива подобия на жени не мога да понасям.

5.   Просто нямам думи! Ти си много кофти човек и искрено съжалявам хората, с които контактуваш.
Защо искаш да те търси, след като не го харесваш? Толкова ли ти се иска да си начешеш егото, като го отрежеш пак? Не се ли замисляш какво е да си от другата страна?

„Ако този мъж ме харесва, защо не ме потърси на следващия ден? “, „Да, в случая не е имало тръпка при мен. Ами ако имаше... ако много ме привличаше и бях спала с него... “

Ако имаше тръпка, то поведението ти щеше да е различно, той щеше да го забележи и да те потърси пак. В случая ти си била пределно ясна, той е разбрал, че при теб няма тръпка и няма да стане нищо, и затова не те търси. Какво толкова не можеш да разбереш?
Ако си толкова егоцентричен човек, че искаш да имаш някого, който постоянно да ти предлага и да ти се моли, а ти да го режеш и да ти става добре, то тогава ще трябва малко повече да се постараеш.

6.   Ми ти му се дърпаш цяла вечер и накрая що не настоявал? Ти честно ли? Нали не искаш нищо? Човекът очевидно те харесва, ти искаш просто да тича след теб. Доста е долно това... Жена съм, ако се чудиш, на 25.

7.   Единствено младо и наивно момче или тотален бета би търсил момиче след подобна случка...

8.   Сега внимание ли си просиш от него, отрязала си го и той като джентълмен е спрял да нахалства, мисля, че просто ти търсиш внимание.

9.   Не те е харесал достатъчно за да си прави труда за нещо повече.

10.   Ти хем го режеш хем що не те бил потърсил... Е какво искаш знаеш ли

11.   Е, ти какво искаш... хем му казваш не.. хем и пак да те търси.. за каква се имаш? Искаш да ти се моли ли.. много ясно, че се е почувствал неловко, от това което си му казала... защо да те търси... какъв е смисъла, ти си показала незаинтересованост.. какво очакваш...?

12.   Ти го режеш общо взето по всякакви параграфи и показваш тотална липса на интерес, ама се чудиш после защо не те търсил? Или трябва да си рядко глупава или си е чиста проба тролска тема.

13.   Усещам как ще ти сипят с големия черпак :)
и ще е с право :)

14.   Е ти като си се дръпнала какво очакваш бе?

15.   Скучна, куха история. Като участниците в нея... Хем не се интересувала, хем дали ще се обади. Ти май не знаеш какво искаш от него, а? Тва беше риторичен въпрос, не се аби. Дали бил искал секс. Не бе, запленен е от красивата ти душевност и дълбочината на характера ти, ръиш ли. Много ясно ще това е искал от теб. Защото ти друго няма какво да предложиш.

Никой не е длъжен да ти помпа самочувствието. А ти изчакай 3-4 годинки и все по рядко ще се случва някой да се занимава с теб. Тогава па ептен ще има да ревеш "колко са пасивни мъжете". Да те светна, да не пускаш такива пубертетски теми повече - не сме пасивни. просто някои жени не си заслужават и най малките усилия. На случайно припозналите се - честито.

17.   Защото при мъжете, за разлика от жените НЕ, значи НЕ. А тоз явно е пич, когото ти изобщо не заслужаваш, защото самата ти не знаеш какво искаш

18.   "Усещам как ще ти сипят с големия черпак :)
и ще е с право :)""

Моля? Кои са тези, които ще сипват? Вечеря ли ще има? Не разбирам!

20.   Авторката, за жена на 28 си доста как да го кажа - наивна, ако използвам друга дума ще се обидиш. И при теб историята е "Хем боли, хем сърби". Като нямаш никакво влечение към този човек, не си влюбена, секс не искаш- според твоето писание, за какво ти е? За да си помпаш самочувствието за негова сметка? За резерва, като не вървят нещата с другия? А не ти ли минава през ума, че и той има достойнство и не е играчка в ръцете ти? То наистина трябва да е последният путьо да търси някоя си, която го отрязала. Има и други жени освен теб, че и по-привлекателни, ако не си забелязала. Свиквай, светът не се върти около теб. И с напредването на годинките ще стават все по-малко желаещите вниманието ти. Мъжете са така, чукат на вратата, която им отвори, при нея са. Какво да си губят времето с другите? Трябва да е съвсем влюбен, за да настоява, а при този подобни индикации не виждам. Искали мъжете секс? А жените какво искат? И какво предлагат? Същото, ама за да пуснат трябва да си поиграят първо на недостъпни, много важни, да им почеткат самолюбието и пр. Баналната игра, стара колкото света. Да, ама на по-умните мъже не им се играе, поне не с всяка кифла, която не знае кога какво и се иска. Пасивни са с такива като теб и с право. С жени, които заслужават са си много точни даже. Става дума, естествено, за стойностните мъже, не за някакви лигльовци, деца невръстни или селски бекове.

21.   Хаха ха тя му отказала една целувка после иска да я потърсят че за какво пак да откажеш ли?
Ами да пасивни сме като попаднем на активна жена само в ума!

22.   От авторката: Ние доста пъти говорехме за ходене на дискотека и всеки път настоявах да е в компания. Не съм показвала никакви симпатии към него. По-скоро той започна да се натиска, като танцуваме. Аз не съм казала, че го харесвам много и искам да ме потърси на другия ден и не си помпам самочувствието. Говоря чисто теоретично, защото ми прави впечатление, че мъжете лесно се отказват. Ако го харесвах, щяхме да се целунем още в дискотеката. Красив е секси, но няма физическо привличане. Ако пък бях спала с него, щяхте да ме плюете каква съм курва. В крайна сметка какво искате? Като ви се дърпат - ооо ти си куха лейка. Като не ви се дърпат - оооо ти пак си куха лейка хаахха

23.   Значи не го харесваш, показала си че не го харесваш, но искаш да те преследва... сигурно за да не ти е скучно? За да има някой да те обикаля, да не си помислят другите, че не се котираш? Аз с такава кифла не бих излязал дори един път, честно...

24.   Явно наистина е трябвало просто да те разпори насилствено, поне да не се чувстваш пренебрагната. Съчувствам ти, не ме разбирай погрешно - сигурно е мъчно броят на мозъчните ти клетки да съвпада с възрастта.

Някоя от лесбо лелките тука да даде съвет на бедната Пенка? Казусът е ясен: отрязала е мъж, той ѝ е уважил решението, мъжете са пасивни лигльовци. Да обърне резбата освен, мъжката половина няма да загуби.

25.   18, ти принципно не разбираш нещата, не само тези 2 прости изречения :)

Знаеш ли, когато го написах това, в темата нямаше нито един коментар и си рекох, че тука ще има доста бисери :)

Но нека да цитираме няколко honorable mentions, белким тогава разбереш за какъв тип храна става дума :)

"Напоследък пак почнахте със стереотипите, такива подобия на жени не мога да понасям. "

"Единствено младо и наивно момче или тотален бета би търсил момиче след подобна случка... "

" Или трябва да си рядко глупава или си е чиста проба тролска тема. "

"Авторката, за жена на 28 си доста как да го кажа - наивна, ако използвам друга дума ще се обидиш. "

"Аз с такава кифла не бих излязал дори един път, честно... "

И накрая наградата отива за номер 24. Безспорен фаворит :)

Бъзиците настрана - На мен лично ми направи впечатление защо авторката излязла с този мъж. Защото бил "красив и добре подържан". Това е есенцията - точно това гледат и мъжете в теб. Точно това са и на нея и на номер 18 най силните страни.

С такива като тех човек не трябва изобщо да се опитва да разговаря, те имат емоционалната интелигетност на варварин с ясно изразен егоцентризъм. Техната работа е само и единствено да се "подържат".

Догади ми се...

26.   Авторке, колкото повече пишеш, повече се излагаш. Колко мъже познаваш, че правиш такива генерални обобщения? За този от дискотеката вече разбрахме, танцувал една вечер с теб, ти нямаш интерес към него, ок. И той съответно не нахалствал и не ти досаждал. И какво по-сериозно очакваш- брак ли да ти предложи или вечна любов затова, че сте ходили един път на дискотека? Като са настойчиви мъжете- нахални били, като не ти обръщат внимание- пасивни били. Ти самата пък колко ли си активна, че на 28 години излизаш не с гадже или съпруг, а с някакъв познат, с когото нямате нищо общо? Мъжете са безразлични, пасивни както казваш само към жени, които не харесват и не им правят никакво впечатление. Може би ти си такава?

27.   всеки един мъж, който уважава себе си, зачита и мнението на жената, ти не го искаш, той те оставя на спокойствие, без да досажда за да не бъде пречка за твои евентуални бъдещи взаимоотношения с други мъже, които харесваш
мъж 45 г

28.   Аз щях да те накарам да се влюбиш в мен и да те разкарам после