Сериозно ли се интересува от мен?
Здравейте, момиче съм в началото на 20те и въпреки че често пътувам до България, през по-голямата част от годината живея и уча в чужбина. Преди известно време се бях прибрала в София за няколко дни и съвсем случайно се запознах с едно момче онлайн и от тогава си пишем, но така и не успяхме да се видим и отложихме за следващия път. Редовно си пишем, почти всеки ден (той най-вече започва първи разговорите), случвало се е по 7-8 часа да си чатим и сме си лягали в зори. Много е забавно и си личи, че ни е приятно и на двамата. До тук добре, не остана много докато се прибера за по-дълго и междувременно можем да поддържаме контакт и да имаме видео разговори, които са най-близко до реално преживяване. Проблемът е, че не съм убедена дали съм единствената към която има "интерес". Аз съм зает човек, работя и уча едновременно, спортувам, социална съм, обичам да пътувам, което значи, че освен с него нямам време да се занимавам с други по този начин, но доколкото знам той разполага с повече време. Фактът, че си пишем всеки ден и той ме търси и прекаваме часове в разговори, означава ли, че не се занимава с никоя друга? Аз като си харесам някого и започна да инвестирам време и емоции, това значи, че се посвещавам на човека. Нямам очаквания, не бих му държала сметка ако си пише и се среща с други, но искам да имам някаква нагласа и да знам дали аз самата трябва да съм отворена към други възможности. Напоследък започнахме да засягаме сексуални теми и се появи и страхът, че може главно сексуално да се интересува от мен, но той изглежда добре и в такъв случай няма нужда да прекарва цялото това време да си пише с мен като може да си намери някоя по-наблизо. Въпросите ми са: според вас сериозни ли са му намеренията, дали има срещи с други и препоръчително ли е и аз самата да се интересувам от други, а не да съм толкова отдадена? Ако го попитам директно, не искам да си помисли, че му държа сметка. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Сериозно ли смяташ, че някой тука може дори да е близо до това да знае отговора на въпроса ти? Просто го попитай, съвсем нормално е! Ако не искаш да изглежда, че го контролираш или нещо подобно, формулирай въпроса правилно. Как може моментите на искреност да са толкова трудно нещо за постигане...

2.   Здравей авторке. Нека да сме честни - със сигурност момчето си пише и с други момичета. От това обаче, не може да се направи заключението какви и колко сериозни са намеренията му към теб. Все пак не сте се виждали, освен онлайн чат и видео връзка... За повечето мъже секса е много важен, както и за жените но за тях водещи са чувствата, до като при мъжете те възникват в последствие. Винаги има и изключения, като любов от пръв поглед, ако е някой супер романтик или страдащ от несподелена любов. Без да се запознаеш с този човек реално и не излезете на няколко срещи, няма как да го опознаеш в действителност. В чата всеки, може да бъде всеки!!! Това е едно виртуално пространство и там виждаш само каймака. За това контакта от първо лице е нещото, което ще ти подскаже какъв човек е момчето. Тук във форума гадатели няма, за да го преценим и да ти кажем какви са намеренията му. Излезте, опознайте се и така... Успех ти желая, но имай в предвид, че връзка от разтояние си е сложно нещо.

Поздрави.

>М. 32г<

3.   Според мен не си му безразлична

4.   Ако не си му споменала, че ще се връщаш в България досега-го направи и го подпитай дали иска и е свободен да се видите. Ще си проличи всичко от отговора му, а още повече пък като и ако се срещнете.
- скорпион.

5.   Според мен момчето е влюбен в теб не го изпускай

6.   Докато не се видите и заедно не решите, че сте нещо повече, не затваряй други възможности.
Доколкото разбрах все още не сте се видели дори на живо. Нещата могат да бъдат много различни по интернет.
Така че моят съвет е поддържай връзка, щом те привлича, но не навивай, че сте повече, докато не го уточните.
Ж30

7.   Бих искала да ти отговоря, но нямам магическо кълбо и е невъзможно. Същото важи и за всеки друг, четящ и коментиращ историята ти.
Мога само да ти кажа, че и най-заетите хора, стига да искат, ще намерят начин да те излъжат. Ако женени мъже/жени съумяват да намерят време за изневяра, то какво му пречи на човек в друга държава да сваля други жени? От него зависи. Затова много хора са скептични към връзките от разстояние.
Той може да е по-привързан към теб, а може и никак да не си те слага на сърце. Отношенията ви са ваша работа, ти го познаваш. Най-лесно би било да го попиташ, дали си пише и с други жени. Измисли как да зададеш този въпрос нормално. Добрата новина е, че изобщо не е задължително да се занимава с други. Има много мъже и жени с достатъчно свободно време за забежки, но с липса на всякакво желание. Говори с момчето, бъдете откровени и си изяснете ситуацията между вас. Достатъчно е сложно, че не живеете в една държава, а разни неясноти в отношенията ви само допълнително ще ви тормозят.