Спешен аборт
Здравейте. Имам нужда от информативна помощ. Колкото и ужасно да ми звучи трябва да направя аборт. Разбрах че съм бременна и преди седмица веднага се от чужбина с мъжа с който живея тук в БГ за да направя аборт. Но проблема е че в 2 клиники вече ми отказват защото съм в края на 4ти месец. Карам цветна бременност. В ужасни отношения съм с въпросния човек. Агресивен е и ми налага психически и физически тормоз. Заминахме за чужбина и там му видях истинската същност но си казах ще събера пари и се пребирам и край. Не мога да си позволя да отлеждам сама 2ро дете. Имам и дъщеря на 6. Моля ви за инфо къде могат да ми помогнат. Незнам дали тук е подходящо да оставя имейл за лична кореспонденция.

Коментари

1.   Няма как да се направи аборт след 12г.с.

2.   Никой няма да се съгласи на аборт по това време, освен по медицински причини. Дори да убедиш някого срещу много сериозна сума, си наясно, че рискуваш живота си, нали? Пък и от чисто морална гледна точка ще се превърнеш в убиец. Успех и не се отчайвай. Раздели се с насилника и си гледай децата.

3.   Няма как, но ако не можеш да ги гледаш - винаги може някой да го осинови или бащата да го вземе.

4.   Няма как. Не може да направиш аборт след 8-ма седмица.

5.   Не прави аборт!!! Това е убийство! Цял живот ще съжаляваш! Щом не можеш да живееш с бащата, не живей, но не си слагай греха на детеубийството върху душата!!!

6.   Какво си чакала до сега? Ако ще търсиш нещо по интернет пиши някъде където можеш и име и номер и каквото си искаш да оставяш. Не е това мястото. Със всеки един ден закъсяваш все повече.

7.   Доста е късно, съжалявам. Не мисля, че някой адекватен лекар ще се съгласи да направи аборт в краят на четвърти месец. Понякога има медицински причини, които го налагат, но в общия случай е рисковано и лекарите не го правят просто така. Понеже знаем в какъв свят живеем, едни пари под масата правят много неща, но това е наистина опасно за теб самата. Ако те е грижа за собственото ти здраве, пропусни варианта за аборт на черно. Бебето ти вече е започнало да се оформя, това е реалният проблем, тук няма опция за бърз и лесен аборт. Ако беше една точица, щеше да лесно и без толкова много и сериозни рискове, но то вече е по-голямо.
Както си започнала да събираш пари, продължавай. Такава сума ще ти бъде полезна, независимо как ще решиш да я използваш. Върни се в България, тук ще ти е много по-лесно да срещнеш подкрепа от роднини или приятели. Имаш едно дете, сигурно са ти останали дрешки, кошара и други принадлежности, които биха ти влезли в употреба. Ако нямаш такива, то все ще се намери познат, който би ти услужил. Не можеш да останеш с мъж, който те тормози физически и психически, но е късно за аборт. Остава ти да се мобилизираш, да избягаш от токсичната среда и да намериш начин да се справиш с 2 деца. В днешно време се предлага надомна работа, почасова работа, има много начини човек да изкарва допълнителни пари и да си стъпи на краката. Избери си град, който се развива добре и наемите не са твърде високи, в случай, че не можеш да останеш при роднини. Ако имаш собствено жилище, още по-добре за теб. Бащата на детето би трябвало да ти дава издръжка, но не сме запознати с цялата ситуация. Би следвало да имаш и майчинство. Всичко ще се подреди, не се плаши. Действай разумно!

8.   Дай го за осиновяване.