Мечтая за голямата любов
Здравейте! Пише ви момиче на 19. Не мисля, че имам проблем, или поне не бих го квалифицирала така. Ще започна с това, че родителите ми имат 17 години разлика. Винаги съм харесвала по-големите "батковци", родителите ми никога не са ме съдили, когато съм им споделяла за това. Мечтая за нещо, което мисля, че е рядко срещано в днешно време - голямата всепоглъщаща любов, за семейство, за единствения. Може би много от вас ще започнат да ме съдят, че съм със стари разбирания, но това съм аз и се приемам. Влюбвала съм се много пъти, но никога не е било толкова силно, че да ме накара да остана с някого. Впрочем - девствена съм, но не, не се пазя за принца на бял кон. Странни ли ви се струват мечтите и желанията ми? Имате ли мнение по въпроса и какъв съвет бихте ми дали?
Благодаря, предварително! :))

Коментари

1.   Този който заобичаш може да се окаже доста негоден за връзката, която би искала ти. Може и наистина да го срещнеш и да успеете заедно да минете през трудностите и тези проблеми през които неизбежно би ви се наложило да минете и те да не ви отдалечат. Това което ти определяш като мечта е нещо което "достига" почти всички, но не познавам много успяли в това първоначално опияняващо чувство да бъдат достатъчно трезви и да задържат "запаления огън". Но един съвет, ако срещнеш човека, направи каквото зависи от теб да няма други замесени в отношенията ви освен вас(не говоря само за изневери). М19

2.   Daddy issues :)

3.   Нищо различно не виждам. Поредното девствено момиче, което търси "единствения". Всички момичета сме били като теб, но такъв няма. Колкото по-рано изтриеш тази приказка от глава си, толкова по-рано ще намериш стойностен човек, който не е принца на белия кон и може би не е всичко което искаш, но е всичко от което се нуждаеш.

4.   3, проблемът ви е, че не търсите наистина "единствения", а "голямата емоция". И това са две много различни неща. Единственият е напълно постижим, като човекът който ще изберете за ваш партньор, на базата на поведението му, обичта му, интегритетът му. И 100 мъже да се въртят около вас, само един-двама отговорят реално на това, не се залъгвайте. Проблемът на повечето жени е, че всъщност не знаят как да обичат, и какво наистина е любовта. Това не е голямата "любов" която ще им завърти главата, т.е. хормоните, а човек който сте способни да оцените и задържите. Затова "принца" не идва за повечето. Не щото го няма, а вие не знаете как да го познаете... Само предполагате, че сте достатъчно добри за него и го заслужавате.

Това ми е съветът и към авторката. Очаквай повече от себе си, и по-малко от магията на химията. Голямата любов се създава, не се чака просто да ти се случи...

5.   Мечтите на твоите години са нещо естествено, стига да не изместват гласа на разума. И да не изкривяват представата за реалността и да започнеш да вземаш мечтаното за реално.

6.   Много хора ще ти кажат да не търсиш и прочие, но аз ще го кажа така - пожелавам ти да го срещнеш и да го подържиш поне един миг точно във вида в, който имаш нужда и в който ще ти дари това въжделенно щастие. Ще срещнеш такъв, и ти пожелавам да е "така" и човека да е "такъв" за по-дълъг период от време. Мечтите често се превръщат в нещо ужасно, но може би онези мигове в, които те стават реалност са безценни. И ти казвам - мисли трезво и си намери човек на максимум до 8-10г. по-възрастен от теб, а идеално - не повече от 5г. Така ще си допаднете поколенчески. Остави тия стереотипи за чичковците (казва ти го мъж на 35). Винаги зависи от конкретния случай и нищо не е стриктно определено, но си има идеални параметри които не бива да се пренебрегват защото иначе само проблеми на главата. Ще отрастваш още за напред и ще разбираш нещата.

7.   Това че си запазила невинността си е много хубаво браво вече не се срещат много такива момиче в днешно време мечтите са нещо много хубаво ако човек няма мечти за какво е жив казвам аз млада си невинна обичай и ще бъдеш обичана...