Любов, но от едната страна...
Здравейте.
Надали съм първата с такава история, но искам просто да споделя и да искам съвет.
Момиче съм на 20 години и си имам приятел от 2 години. Той е първата ми истинска любов. Обичам го не с цялото си сърце ами дори и много повече. Искам да е само мой, може би и прекалявам с ревността - проверявам му телефона постоянно, следя го чрез приятели... Но просто това е от липсата на доверие. Преди го бях хващала да ме лъже, да си пише и излиза с други момичета, в леглото с друга НЕ съм го хващала, но това горното ми стига. Въпреки това съм прощавала, заради любовта си.
Е сега е следното... прекалено е привързан към майка си и към брат си, а тя го глези като 5 годишно дете. Отказва ми да спи вкъщи под предтекст че иска у тях. А на мен не ми се иска там, някак съм нежелана.. Сексът е на много заден план, правим много рядко, а когато го питам за причина отговаря че няма. Знам че ме обича, плакал е за мен, но не е такъв какъвто искам. Искам опора, искам голяма любов. Той не е такъв, не си показва чувствата, не е романтичен, сякаш не е толкова привързан към мен. Това ме убива. Може и да съм параноичка, но желая да ме обича както аз искам, да бъде привързан към мен както аз към него. Трудно ми е, искам съвет.
Или трябва да го приема такъв, или трябва да се разделим. А крачката към раздяла ми е трудна..

Коментари

1.   Здравей, авторке! Аз съм на 35, от Варна! Да, това има значение, защото, ако стане, така, че ако ти си ми гадже, но реша да си взема пътническия влак за Величково, Равна, Невша, да се разходя из покрайнините на тези села, да снимам природата, а се върна на другата сутрин, или пък да отида по-навътре, където вече се сменят два влака, пак ли ще ми проверяваш телефона? Аз сам ще ти покажа снимките! Но за изневяра и дума не може да става! Или реша да отида на Пловдивския панаир със сутрешния влак, а се върна утре, да речем! Просто ако искам така да разпусна, но сам, дали ти ще ми държиш сметка, ако си ми гадже? А и да не забравяме, че шкафовете, чекмеджетата, килерите, компютрите и телефоните са ЛИЧНО ПРОСТРАНСТВО и всяко навлизане в това ПРОСТРАНСТВО е признак на ниска култура, липса на доверие и най-вече нарушаване на комфорта на отсрещния човек! Какво има там, не е твоя работа! Ако има нещо, той сам ще ти го покаже! А моя телефон е защрихован, т. е. само аз си го отварям, не някой друг! А и винаги мога да си купя същия и да ползвам два, така че няма смисъл от това, което правиш не само ти, а и всички останали партньорки

2.   Или го приеми такъв, какъвто е или го остави. Не можеш да промениш някого насила без значение колко силно го искаш

3.   Мъжете не са жени, трябва да свикнеш с тоя факт... Можеш да очакваш единствено да се отнася добре с теб като мъж, нищо повече, нищо по-малко...

4.   Съжалявам, но любов от едната страна не е любов.

5.   Здравей мило момиче, аз съм доста по-голяма от теб и много добре те разбирам. Някои хора просто не умеят да показват лпбовта си, ти си като мен раздаваш се много и искаш много, затова ревнуваш от липса на внимание. Няма да стане такъв какъвто го искаш. Млада си, живота е пред теб, наистина имаш много време да срещнеш този, който ще те кара да се чувстваш специална и няма да искаш да го промениш. Щом усещаш липса значи има за какво, помисли си и реши. Мисля, че заслужаваш много повече от това!