Всичко се обърка, когато я срещнах...
Здравейте, жена малко след 40те съм, бисексуална. Имам сериозна връзка с жена вече 8 години. Не бих казала че имаме проблеми, всичко между нас е наред. Дали се обичаме както в началото - не. Вече е по-скоро уважение, навик, сигурност, привързаност. Добре ни е една с друга. Въпреки, че сме коренно различни и това си пролича доста във времето. Аз съм човек на живота, а тя е по-консервативна. Аз обичам да излизам, да се забавлявам, да пътувам, тя предпочита да си стои вкъщи. Все още живее с майка си и смята, че така е редно, въпреки че много пъти съм и казвала, че бих искала да дойде да живее с мен. Въпреки че тя е друг тип човек, никога не ме е спирала да живея живота си по моя си начин, никога не ме е питала къде отивам и кога ще се прибера. Имаше период, в който работата ми беше свързана с постоянно пътуване в чужбина и се прибирах за много малко време, но тя отново не прояви желание да дойде с мен, въпреки че имаше тази възможност. Точно тогава започнах с изневерите. Бях далеч, съвсем сама, имах ужасна нужда от близост. Преспивах с различни мъже и жени за по една вечер. Това ми харесваше и се чувствах добре по този начин. От една страна не наранявах човека до мен, от друга аз самата задоволявах потребностите си. Тя със сигурност предполага, че го правя, но никога не ме е попитала. Достатъчно интелигентна е за да се досети, че има неща, които във връзката ми с нея ми липсват, но е и такъв човек, който си има принципи и не би ги променила заради човека до себе си. И така годините си минаваха, аз продължавах по този начин, същевременно времето прекарано с приятелката ми беше пълноценно и приятно, не сме имали никога караници и разправии, разбирахме се чудесно. Не исках да я напускам, беше ми добре точно по този начин. Чувствах се така, сякаш съм намерила идеалния баланс за себе си. Всичко това до една вечер, преди около 2 месеца. Както си ровех в сайт за запознанства, попаднах на едно момиче, доста по-малко от мен, на 20. Заговорихме се и ми направи впечатление, че е интелигента и има много добър изказ за годините си. Продължихме да си пишем няколко дни и доста си допаднахме. Разбрахме се да се видим. Обикновено винаги си казвам, че съм обвързана и че не търся нищо повече от секс и евентуално приятелство, но тук нещо ме спря и така и не събрах смелост. Видяхме се на кафе. Освен че беше интелигентна, беше и много красива. Не се сдъжах и и казах, че подобни сайтове не са място за прекрасни момичета като нея, а тя отговори, че никой не знае за сексуалността и и няма друг вариант за запознанства. Говорихме за много неща, за първи път от много време се чувствах толкова добре в нечия компания. През цялото време усещах, че губя контрол над себе си и започвам да хлътвам. Отново не събрах смелост да и кажа нищо. Исках нещата да стоят по друг начин. Всъщност, не мисля че изобщо знаех какво искам. Не си легнах с нея. Не можех да и го причиня, тя заслужаваше много повече от просто секс. Разбрахме се да се видим отново. В следващите дни не преставах да мисля за нея. Тя всеки ден ме питаше кога ще се видим пак, а аз отбягвах темата. Не че не исках да я видя, исках го повече от всичко, но знаех че не е правилно и че нещата ще се объркат още повече. Не можех да си позволя да разруша досегашния си живот, да предам човека който е бил до мен 8 години, да срина всичко това. Щеше да е твърде безотговорно и подло от моя страна. Около 2 седмици след първата ни среща се видяхме отново. Поканих я у нас, защото исках да и призная всичко и да решим заедно какво да правим. От една страна исках да тръшне вратата и да си тръгне, от друга да ме прегърне силно и никога да не ме пусне. Казах и всичко. Тя видимо се натъжи, но каза, че няма да си тръгне и ще остане до мен. Че няма да се откаже от мен. Опитах да и обясня, че е твърде малка за да разбере и че нещата не са толкова прости. Тя не искаше и да чуе. Каза, че щом имаме желание да сме заедно, нещата все ще се случат. Целуна ме. Исках да се дръпна. Мисля че е излишно да казвам, че не го направих. После можете да се досетите какво се случи. И до днес продължавам по този начин. Виждаме се през няколко дни, тя винаги се съобразява кога ми е удобно. Не ме притиска по никакъв начин. Но допускам, че този момент може и да дойде. Може да се каже, че имам 2 паралелни връзки и това определено ми тежи. Може би в момента единственото, което ме спира да прекратя нещата с дългогодишната ми партньорка е това, че ще я нараня много. Тя не го заслужава, а и си няма никого освен мен и майка си. От друга страна искам да бъда с момичето което обичам повече от всичко. Знам че трябва да взема някакво решение и че това не може да продължава вечно. Знам и че вероятно нямам бъдеще с момиче по-малко от мен с 20 години и че е доста вероятно не след дълго да ме зареже, но това не ме интересува. Винаги съм живяла за мига и това няма да се промени. Съжалявам, че стана толкова дълго, исках да съм максимално изчерпателна. Ако можете да дадете някакъв съвет или мнение по темата, бих била благодарна. Ако не, съм благодарна и на това, че имах възможността да споделя. Ще помоля моралисти, за които подобни извратении са неприемливи и подсъдими, просто да подминат. Хубав ден на всички. :)

Коментари

1.   Момиче на 20, което тепърва навлиза в тези среди е опасно. В момента й е интересно, винаги си е мечтала за момента , в който ще има жена до себе си и все и се е струвало неяъзмпжно сигурно. Ще дойде момент, в който ще иска да си прави и други социални контакти. Сигурно от личен опит знаеш, че повечето жени, които си падат по жени имат точно такова обкръжение около себе си. Ще започне да излиза и с други, ако ти напуснеш приятелката си, не изключвай, че може вече да не си и толко интересна. Приеми го, че в момента на нея освен всичко друго, част от тръпката й идва, че ти избираш нея с опасност за 8 годишната ти връзка и въпреки всичко не избираш н3я на 100 процента. Защо не погледнеш от по- егоистичен ъгъл живота. На 40 години си, имаш 8 годишна връзка. Защо не помислите за деца. Не искаш ли да имаш дете, сигурен партньор в живота. И все пак не мисля, че трябва да се задоволяваш и със сегашната ти приятелка. Толкова различия не са на добре. Погледни го и от друга дтрана. Може би пък ако я оставиш и на нея ще и се отворят други врати. Понякога хората са толкова привикнали към заобикалящите ги неща, че се примиряват с обстоятелствата и спират да търсят и желаят нови неща. Може тамън и тя да преоткрие себе си и да счупи някоя и друга бариера. (Тук говорех за консервативната ти приятелка)..
Каквото и да решиш помисли и за себе си, в края на деня това е всичко, което имаме, а много често, когато си мислим, че вредим на някого като го оставяме, всъщност му правим най- голямата услуга.
Успех

2.   У, яко, аз две години съм сама и мъж няма и няма, а лесбитата водят супер активен живот. Явно съм много смотана, въпреки, че съм красива. Евала на мацката или освен и аз да обърна резбата, хаха. Иначе, на въпроса - не ми се вярва връзка с 20 г. разлика да има бъдеще - това е моето мнение.

3.   Не бъди сигурна, че дългогодишната ти партньорка е толкова ранима и слаба, колкото си мислиш. Ако стоиш с нея само заради това ти убеждение, тоест от съжаление, по-добре й признай истината. Тя също заслужава някой да я обича, а не да бъде с нея по навик, от съжаление и т. н.. Младото момиче ти харесва, именно защото е младо, свежо, хубаво. Много е възможно в момента, в който скъсаш с дългогодишната ти приятелка, да осъзнаеш колко по-важна ти е и колко по-хубава и стойностна е от някакво девойче, което ти се струва интересно сега. Горката ти приятелка иначе. Надявам се да не се самозаблуждава, че е единствената за теб. Личи си, че нямате комуникация с нея. Може и тя да стои с теб по навик и да си мисли, че ти си нямаш никой друг и да я е жал да скъса с теб, а в същото време да е с някоя по-млада и красива. Седни и говори честно с нея. Истината боли, но 1 път, а лъжата завинаги. Ти си си такава, след време и младото момиче ще ти омръзне.

4.   Съветвам те да не нараняваш никого. Била си честна с младото момиче и тя е приела фактите такива. Наслаждавайте се на близостта си. Не наранявай дългогодишната си приятелка. Тя също предполагам е интелигентна жена и е приела фактите такива. Познава те достатъчно за тези 8 години и със сигурност знае за увлечението ти и без да и казваш. Чест и прави, че никога не те е притискала и ревнувала, а те е приела и обикнала такава, каквато си. Рядко в живота човек може да срещне такава чиста обич, и ще бъде глупаво да я изгуби. Бъди и упора, приятелка и любовница.

5.   аз за себе си съм се убедила, че в подобни ситуации не трябва да се бърза с решенията. обикновено нещата сами се нареждат...
разбери ти какво искаш...наранени, в някакъв момент така или иначе ще има. въпросът е да бъдем и щастливи...

Н.