Първата ми
С него се запознахме първата ми седмица в университета. Допадна ми, направих "първата крачка" и той ми отговори, покани ме, излизахме. В началото очевидно проявяваше интерес. Аз не можех да се отпусна изцяло, понеже съм доста срамежлива и ми трябва време с хората, но си мислех, че докато има желание от двете страни нещата ще се получат, въпреки че доста се различаваме като характери. Той също нямаше никакъв опит, струва ми се, че понякога се притесняваше дори повече от мен, съответно се получаваха понякога неловки ситуации :D. След месец-два обаче започна да се отдръпва и лека-полека спря въобще да ме търси. Не знам дали съм го изплашила с очакванията си или просто не е бил свикнал да му обръщат внимание, или просто е осъзнал, че не иска връзка или не си пасваме. Обяснение нямаше.
Сега идва смешната част. В началото трябваше да избера между две групи от хора, с които да "движа" - едните познавах донякъде, но не си бяхме близки, а другите бяха той и двама негови приятели. Явно сгреших - избрах вторите. В последствие се присъединиха още двама и така станахме групичка от шестима човека и си ходехме заедно. Спря да ме търси малко преди Коледа, когато вече доста хора не ходеха много на лекции, съответно не се засичахме често. Щеше ми се да поговоря с него ако останем насаме, но не исках да стават скандали, понеже не исках тепърва да се налага да си търся нови приятели. Също нямах желание да го викам специално за да говорим, тъй като бях наранена и честно казано се съмнявах, че ще ми каже истината. И така и не говорихме.
Оттогава не сме се засичали много, а когато се случеше се държеше, все едно нищо не е станало - просто приятелски. Аз се стараех да стоя по-далеч от него (доколкото е възможно в група от шестима човека) и избягвах разговорите.
Сега се притеснявам, че през новия семестър вероятно ще трябва да го виждам по-често, а това ме наранява. Не искам да сме отново заедно, осъзнавам, че не беше това, от което имах нужда, но въпреки това се чувствам зле, след като го видя. Спомням си как се чувствах, когато ме прегръщаше, когато си мислех, че ме желае. Може трудно да се отпускам, но се привързвам прекалено лесно - беше станал важен за мен, но явно това е било едностранно. Не мисля, че е искал да ме нарани, но ме боли като знам, че все още мисля за него, докато аз явно съм му безразлична.
Не че не се заглеждам по други и знам, че това е най-добрият начин да го забравя, но не искам отново да прибързвам. Ще се радвам на съвети как да се справя със ситуацията и да спра да се чувствам толкова зле, като го виждам.

Коментари

1.   Ами как да ти кажа - сериозните връзки не стават за една седмица, а и хората рядко си допадат. Често са нужни доста проби и грешки, докато срещнеш твоя човек, и в това няма нищо трагично. Е, понякога боли, но резултатът определено си заслужава, най-вече сравнен с това да се хвърлиш на врата на първия срещнат.