Има ли развитие подобна история?
Здравейте, дори и аз не знам от къде да започна. Ще се опитам да бъда максимално кратка. На 23 години съм, студентка в София. Наскоро във фейсбук се запознах с едно момче. Една година по-голям от мен. Земно момче ми се видя, каквато съм и аз. Работи на някакъв обект, явно като общ работник, но това не е проблем. Държи се страхотно с мен, мило, загрижено. Не прави намеци за секс или нещо подобно. Допадна ми общуването с него, малко неграмотно пише на моменти, но го преглътнах някак. Във всички останали отношения беше добре. Оказа се от Пловдив, аз също съм от там. Предложи да се видим, съгласих се. Прибрах се от София в петък, а в събота се видяхме. Всичко беше хубаво, прекарахме си добре, ходихме на кино. Малко ме притесни външния му вид, видя ми се доста черничък, впоследствие разпитах за него, не е циганин. Другото което е, самото му държание беше малко гейско. Звучи ужасно, но така ми се видя, а може и просто да е бил притеснен, заради срещата, беше ми казал, че доста го е срам.
Още преди да се видим бях поразпитала за него, знаете света е малък, а Пловдив още по-малък. И научих, че си падал малко наркоман, като ми споменаха за повече от трева. След срещата ни, една наша обща позната отново потвърди същите неща. Не знам дали още е такъв, дали пуши трева и приема наркотици, дали не е оставил това в миналото. А не е удобно да го питам. Днес ще излизаме отново, мисля да не го режа още, да го опозная. Проблема е, че колкото повече общуваме, толкова повече ми допада. Явно аз на него също. Не е спирал да ме търси и след като се видяхме. Разбираме се доста добре, характерите ни са почти еднакви, страшно е забавен и мил. В същото време не е от онези досадните, които ти омръзват с глупавите си комплиментите и опитите си да те впечатлят. Направо съм разколебана, сега като го пиша осъзнавам, че е доста глупаво. Все пак не ми е предложил брак, минали са едва няколко седмици откакто го познавам. Трябва, предполагам, да мине време, да го опозная и да взема решение. Благодаря на всички коментирали :)

Коментари

1.   Бъди много наблюдателна. Ако усетиш и най - малкото нещо, че взима наркотици - бягай ! Или поговорете сериозно и да ходи и да се лекува. Това е много страшно. Интелигентно момиче си, мисли разумно. Бъдещето ти е в твои ръце. Защо да потъваш в тази връзка, а ти ще се влюбиш, защото си на път и се започва с мъката. Някои наркомани се справят с това, но само тези, които имат много силна воля и инат и обичат близките си. Внимавай !

2.   На момента го зарязвай този.

3.   Ти си луда - какви са тези проучвания и разпити, излизали сте веднъж за бога - как може да държиш всичките си приятели в течение на всичко, да им искаш мнение, да разнасяш момчето и да го проучваш, ще кажеш ще се жените...

За мен, по начина, по който се изразяваш, не ти пука толкова за момчето, колкото ти е важно да получаваш внимание, като занимаваш всичките си познати със себе си и предполагаемата ти "връзка".
Човекът, ако научи как го обсъждашi и разнасяш, ще избяга на секундата с 200...

6.   Звучи ми малко съмнителен. По-добре намери по-сигурно момче.

7.   От авторката:
Не разбирам негативизма и напълно неоправдания хейт от страна на номер 3.
Разбира се, че щом имам възможност да науча нещо повече за него, ще го направя. Не се оправдавам, но първия път се случи съвсем случайно, разказвах на приятелка за него и се оказа, че тя има позната, която го познава. Това беше преди да се видим. След като се видяхме, вече нарочно попитах и друга обща наша позната за него. Която, както казах, потвърди същите неща. Не бързам да съдя по тези неща за човека, точно и затова си дадох шанс да го опозная.
А защо го правя, нормално да го правя. На 23 години съм, а не недорасла тинейджърка търсеща bad boy, който да ми сваля ззвездите, само за да ме вкара в леглото си и после довиждане. Искам да имам до себе си човек, на който ще мога да разчитам, който да виждам в бъдещето си и един ден евентуално да създадем семейство. След като преди около 3 месеца бях зарязана от бившия си приятел доста брутално и неочаквано, се отчаях. Виждах този човек в бъдещето си, а той се подигра с мен. Не искам някакви лъскави момчета със скъпи коли и пари. Не искам показност и скъпи неща. Аз съм едно обикновено и земно момиче, семейството ми не е особено заможно, точно и затова не искам такова момче. Предпочитам да е, както се казва, "от моята черга", а вече всичко останало ще го постигнем сами.
Относно продължението на историята с това момче. Същия ден в който написах историята, щяхме да се видим. Излязохме и той ме попита дали искам да сме заедно. И аз приех. Ако кажа, че не го харесвам ще излъжа. Все повече започва да ми харесва и точно заради това му дадох шанс, но ще си имам едно наум, заради нещата които знам. Може би в подходящ момент ще повдигна темата и ще го попитам директно, но засега има време. Все още нищо не се е случило. Много благодаря на всички коментирали :)

8.   Като изключим тена на кожата, при мен беше почти същото. Е, вече сме повече от 3 години заедно. Наркотиците са в миналото - благодарение на мен ги спрял, защото е искал, но не е можел сам.. И трева не пуши вече от месеци. Добро момче, с което избрах да бъда. Дай му шанс, .. А ако го обикнеш, можеш да му помогнеш:), а ако и той теб - ще се разберете за това. Понякога трябва време. Моят съвет, основаващ се на опита е:
пробвай!
Ж22