Момичета, има ли значение в какво състояние е апартаментът на приятеля ви?
Като си хванете гадже и като му отидете на гости променя ли ви се мнението за момчето?

Ако апартаментът е стар - скъсани тапети, мизерна баня и тоалетна и прочие...

И обратното? Какво си мислите?

Бихте ли отказали да ходите в тях ако ви е под стандарта?

Коментари

51-60 от 60

51.   Има огромно значение. Това показва отношението на мъжа към дома. Не може един мъж да търпи апартаментът му да е неремонтиран и окаян. Ако пък е мръсно и разхвърляно, значи един ден ще имаме големи проблеми от битов характер. Смятам, че почистването и подреждането са най-вече женски задължения, но ако си хвърля нещата навсякъде и оставя мръсотия след себе си, значи ще ми създава много повече работа от необходимото. Не бих си губила времето и нервите за ходя по гъза някой, който няма елементарни навици.

Относно парите, ако е още студент, мога да приема да няма средства да си въведе апартамента във вид. Но мъж 28 трябва да прави достатъчно пари, за да си поддържа жилището. Не става дума за лукс, става дума за елементарен ремонт. Ако не, трябва сериозно да се замисли. Или изкарва прекомерно малко или не знае как да харчи адекватно.

52.   Излизах с един мъж. Тогава беше на 26 години. Не е от София. Беше дошъл тук в столицата година и малко преди да се запознаем. Деляха едно не знам как да го опиша приземно такова като партерче с още един, които в последствие се изнесе при новата си приятелка. Беше една стара сграда. Приземен партерен етаж, сенчесто, усойно,откровено си миришеше на мухъл и влага. Мебелите бяха стари. Докато не напусна съквартиранта не бях влизала в другата стая, но после като влязох и там беше същото. Общо взето за мизерен наем, но и мизерни условия. Мъжът с когото излизах не бече особенно голям чистник, то и аз не съм, а старнното е че и двамата сме деви. Въобще не ми е направила впечатление обстановката. Имахме неверотна сексуална химия. Това беше началното, но в последствие забелязах колко може той да ме развеселява, да ме кара да се смея със забавните му историйки. Имам си доста проблеми и ми трябва точно човек да ме отпуска най вече психически. За съжаление с него не се разбрахме, той замина за чужбина. Тази година в началото бях в апартамента на мъж работещ в едно от посолстжата на дадена държава тук в София. Няма такув лукс, обзавеждане, терасита му е колкото мои две стаи, чистота на супер ниво. Всичко добре, но аз почти през цялто време си спомнях с носталгия мизерната квартиричка с миризмата на мухъл и влага и сиках да върна времето назад и пак да съм там. Така че си правете изводите. Понякога има по истински неща от обзавеждането на апартамента, марката и цената на колата и т.н.

53.   Няма знания за интериор. Въведи ги ти. Тъкмо всичко ще е по твоя вкус. Няма да ти налага неговия.

55.   Може да не е имало 40 години нова мебел или ремонт, но това не означава нищо, причини бол. :). Човек се преценява по разсъжденията и отношението му към света, не по прахта по секцията и метнатите дънки на дивана. Масовата българка е много чувствителна на тема битовизми. Това са много ясни комплекси и парвенющина. Никой не ви пита за търкалящи се бутилки, хартии и пликчета по земята, за миризми на пикни и насрано. Какви били мебелите, бършел ли прах.. Новото строителство изкриви доста представите. Имам една съседка, която е на 42 години и освен да пуска всеки ден прахосмукачка и да излага калъфки и чаршафи на простора, друго не прави. Скъса нервите на мъжа си! На всичкото отгоре имат и дъщеря. С повечето маниачки на тема чистота, няма какво да си кажеш. Попаднете ли на прахосмукачка - бягайте момчета! Дори и да сте на хубаво и подредено!!! Радой Ралин и още толкова умове са тънели в мизерия, а ние ще им гледане мебелите и тапетите. Вие обърнете внимание на мъжете си, които без ипотеки и борчове, нищо не струват. Взимат нови апартаменти, на които изобщо не им личи и прашното. Какво да се прави, повърхностни хора и съответно повърхностно мислене. Факт.

56.   Важни са чистотата и желанието на един мъж и сам да се грижи за дома си, а не да си хваща приятелка с основна цел безплатна домашна прислужница. Със съвременните уреди и препарати да се поддържа чисто не е скъпо и не отнема много време. Дали вътре ще е по-скромно вече зависи от други фактори и не е толкова съществено.

57.   55, не е съвсем вярно, че "човек се преценява по разсъжденията и отношението му към света".
Преценява се и по действията му. Защото на думи всички го докарват, но когато думите се разминават с реалността, и до дълго време, става лошо.
И тук никой не говори за маниачки по чистота,а за това- мъж с думи и ДЕЙСТВИЕ да покаже, че може да се погрижи за собствената си хигиена и тази на дома, в който живее. И че поставя за приоритет да си оправи покрива на НЕГОВАТА къща, а не всичко там да е прокапало и изгнило, ма иначе да кара нова кола на лизинг.
И жените са чувствителни на тема битовизми, защото в съвместно съжителство и те са важни и част от ежедневието. Защото ако не го свършиш ти, трябва да съм аз.И това при положение, че и двамата са на работа.С дете нещата се усложняват.
Всъщност, повечето жени казаха, че предпочитат да е чисто(в някакви нормални граници, не вманиаченост) и елементарни ремонти, ако има нужда. Никой не говори за лукс

58.   номер 13 общо взето приключи темата, не знам какво пишете хаха

59.   Номер 57, нещата са много лесни. След като и двамата работят, и двамата ще плащат сметките си. И като ще живеят заедно, също така заедно ще домакинстват. Ако са под наем, заедно ще плащат и наема. Ако жилището е на единия, то другият ще покрива малко повече от сметките или ще домакинства повече. Например, ако жилището е на жената, мъжът ще плаща повече или ще чисти повече от нея. Ако жилището е на мъжа, жената ще плаща повече или ще чисти повече от мъжа. Ако пък жената хем настоява тя да се настани у жилището на мъжа, хем той да чисти, че и той да плаща, на това също има лесно решение - тогава тя просто ще го скъсва от пълни програми, само че това вече навлиза в зоната на доброволната проституция, на която жената - чрез изискванията си към мъжа да я издържа и гледа - сама държи да се случва.

Лични разходи за часовници, телефони, коли, гримове, парцалки, парфюми и т. н. НЕ СА причина единият да бъде освободен от равностойно плащане в една равностойна връзка (нали все за равноправие реват всички!? ). Тези разходи са по собствено желание и всеки ги прави заради себе си, а не заради другия. Мъжът не си купува скъп часовник, телефон, дреха или кола заради жената, а защото той иска да ги има.
Жената пък не се гримира заради мъжа, а заради себе си, иначе се чувства недостатъчно красива и не смее да си подаде носа навън, ако не се е нацапотила с обилен грим (голям комплекс за малоценност на почти всички гримиращи се жени). Нещо повече - много мъже дори предпочитат да виждат жената до тях в естествения ѝ облик и с истинското ѝ самочувствие, а не някаква мазна маска и изкуственото надуто самочувствие, което гримът създава у жените. Ако жената е чак толкова притеснена от високите си разходи за гримове, може да се разберат тя да бъде по-естествена и да се гримира съвсем леко, колкото да подчертае женствеността си, а не да се маскира по начин, по който и майка ѝ не може да я познае. :) Това ще отключи у нея и желанието да полага грижи за външния си вид, чрез спортуване и отказване от вредни пороци като цигари, алкохол, прекаляване с кафета и вредни храни, а не да замаскира недостатъците си, които са следствие от изброените пороци (които при това я натоварват и с повече пари).

60.   Така е, и затова битовизмите се обсъждат при встъпване в отношения. ;) Ако мъжът отказва промени и развитие, може да се направи някакъв извод, да се разделят и така. Но без да познаваш човек, обстоятелства, да не опипваш почвата? Не, това говори за много ниско ниво. Да етикираш хората и да ги съдиш, само защото това било типично за онова, айде няма нужда. Ти дори не разбираш идеята на това дето написах, че даже и ферман с брътвежи изтипосваш. Много изкуствения и парвенющина,

61.   Има да- огромно значение!!!
Не бих била с мизерник, разхвърлян. Може да се гради и надгражда, дори няма нужда да има собствено жилище, ще купуваме да речем заедно, но да трая мизерник, да чистя след него няма да стане, ще ме е гнус от него.

51-60 от 60