Long distance relationship
Здравейте. От около четири месеца съм във връзка от разстояние с момиче, което живее на над 11 хиляди километра разстояние, а се познаваме и говорим абсолютно всеки ден от края на 2017. Изключително близки сме, няма нещо, което другата да не знае, истински влюбени сме, но има един основен проблем и той е дистанцията. Имали сме много проблеми, всички на които намираме решение евентуално, но тук единственото е пътуването една до друга. Тя е малко по-малка, семейството и има финансови затруднения, а и като цяло няма никаква възможност да помогнат, и не би имала възможността да пътува до тук за поне още три години поради редица причини. Аз съм почти на 19, но и аз нямам големи финансови възможности. Имам спестявания от няколко години насам, които биха покрили самолетния билет и няколко дни престой, но това само ме навежда на мисълта, че след това за поне още над година няма да мога да отида. От друга страна, майка ми не е много съгласна да пътувам сама до там (само момиче в доста доста далечна страна и прочие). Не знам какво да правя, а наистина много я обичам и само мисълта за раздяла ме разстройва много. Не искам да се разделим, но и знам, че дните на връзката ни са преброени. Какво да правя?

Коментари

1.   Има ли вариант една от двете да поостане малко при другата на гости, като евентуално заживеете заедно след около година-две, да кажем? Щом се обичате, глупаво би било да убиете възможността за нещо вълнуващо с извинение за обстоятелствата. :)

2.   Целта на една връзка е хората да са заедно, а причината да са заедно е да имат деца.
Каква "връзка" е вашето и за какво влюбване говориш не знам. За мен е тотално сбъркана работа откъдето и да го погледнеш. А майка ти е напълно права.

3.   Здравей!
Ако искаш да постигнеш нещо в живота, се борил нали така? Същата е ситуацията и сега. Ако искаш да си с това момиче, давай, отиди, опознайте се още по - добре и сама прецени дали си струва наистина да продължаваш. Самата ти каза, че много я обичаш, щом я обичаш, отиди и ѝ го покажи! Успех сладури!!
dreamer15

4.   Номер 2 млъкни, ако обичаш не помагаш на никой с твоето мнение. Има хора, които са за този тип връзка има и хора, които не са. Съвета ми е да започнеш да работиш, за да си изкараш някакви пари, с които да си помогнеш. Майка ти донякъде е в правото си, никога не знаеш какво ще се случи и кой ще те посрещне, може да я поканиш да дойде лятото на море/планина при вас или като цяло родния ти град и да и покажеш българската култура. След като тя дойде, отиди ти при нея и виж как се чувстваш там. Ако нямаш планове да учиш в България това е перфектния момент да се преместиш при нея/ или тя при теб. Ако за момента нямате планове за живота си, който да включва другата няма лошо, но ако ще е така 10 години, наистина трябва да се позамислите. Познавам двойка, които с години бяха във връзка от разстояние сигурно 7-8 години, вече живеят заедно в чужбина (той е чужденец) и тя е бременна. Трудно е, но не е непостижимо. Трябва и от двете страни да има разбиране.

5.   До 2
Целта на една връзка в никакъв случай НЕ е деца, а любов, споделеност и щастие. Стига с тия деца, не са задължителни, даже в много случаи развалят връзките и въобще родителите си. Причини мога много да изброя, но не ми се занимава.

6.   5, точно така! Ти си по-умна от Природата. И точно за това гените ти няма да намерят продължение на тази планета.
Явно Естественият подбор продължава да действа и при хората, само че този път на интелектуално ниво...
Виждам и доста съмишленици имаш. Попътен вятър към оня сват...

7.   И двете сте момичета доколкото разбирам. Майка ти в никакъв сучай няма да ти плати да отидеш при приятелката ти на майната си, където й да е това. Още повече, че в Тайланд и други подобни страни търсят разкрепостени момичета за по-добър бизнес.

8.   Все още нямам деца, но и аз като номер 2 смятам, че това в крайна сметка е най-важното продължение на една истинска любов. Какво друго е по важно? Както имаше една поговорка, че "човек се появява на този свят сам, отива на онзи свят сам, но не е създаден да бъде сам". Общо взето любовта и децата са най-важното, а всичко останало е преходно.

А по темата, да си влюбен в един човек на хиляди километри разстояние, не ми се струва нещо пълноценно. На дали може да се чувства човек истински щастлив по този начин. Без реална връзка, контакт и допир - всичко друго е една илюзия!

М. 32г.

9.   Целия свят се напълни с ненормалници. Толкова ли няма мъже в България, че тръгнахте с жени от другия край на света? То наистина, че в тия времена истински мъж трудно се намира, че и те станаха меки китки или както сега е модерно “джендър”, ама все пак отвреме навреме се срещат и МЪЖЕ! Как не ви е срам да го показвате това на целия свят, едно време тези хора са били рядкост и са се прикривали, а сега.... само търсите причина как да се похвалите!
Ж18

10.   До 9

Преди да станат меки китки, много от тях станаха "алфи", "рапери СЪС джипове", "батки", "мутряги" и подобни.

До 5

Размножаването е основна биологична функция, колкто и неприятно да ти звучи.

11.   Номер 9, много жалко, че млад човек разсъждава по тази начин. Много жалко!

12.   Много ми хареса историята ви! Знаеш ли, ако наистина е толкова важна тази връзка за теб, ще намериш начин и търпение да я осъществиш. Аз имах връзка от разстояние преди време, разделихме се, но разстоянието изобщо не беше причината. Така че до някъде знам какво изпитваш. Вероятно на моменти си казваш че няма смисъл. Но не е така. Само не се предавай!

13.   Номер 11, похвална е позицията и. Не бих се изразил по точно същия начин, но е абсолютно права. Просто не е заблудена и не е продукт на дезобразованието и общите подчовешки "ценности".