А сега накъде?
Здравейте на всички, историята ми може да прозвучи като пълен филм, но това се случва в момента с мен и имам нужда от странично мнение.
Намирах се до преди 4-5 месеца в прекрасна връзка с една жена.
Всичко тръгна от мен и звяра, който се крие вътре в мен а това са - ОКР и Депресия едновременно.
Разпитвах приятелката си за миналото й, за което аз “ужким” знаех, но то се оказа много по-черно от колкото дори и фантазията ми би могла да си представи.
Естествено започнаха (и продължават) натрапливите мисли които не ми дават и миг покой в следствие на което депресията ми се влошава.
Преди да сме говорили на тази тема с въпросното момиче имах натрапливости, че не я обичам и прочее, което ме унищожаваше.
След това за десерт дойде и цяшата и информация за нея и всички натрапливости които така и така си ги имах се усилиха и дойдоха в комплект с нови натрапливости.

Не искам да се разделяме, но се чувствам отвратително и не знам какво да направя и как да постъпя за да съм добре...?

От 4 месеца ходя при психолог и работя върху себе си, но не мога да кажа, че ефекта от цялото това нещо е кой знае колко голям.

Моля за съвети, хора!

М23

Коментари

1.   Ако се замислиш, вероятно ще осъзнаеш, че няма никакъв смисъл да се филмираш от фантазиите си. Намери си някакво интересно занимание. От време на време прави някакво физическо упражнение, дишай дълбоко и на издишване си казвай на глас или наум "Това преминава".

2.   Пич, ОКР не се лекува само с психолог. Понякога помага, но в тежки случаи като твоя си е нужно истинско лечение. Отивай на психиатър да ти назначи правилното лечение и ще се оправиш. Преживял съм подобно заболяване и те разбирам напълно. Мозъкът зацикля заради недостиг на определени химикали- невротрансмитери. С точните лекарства се преодолява недостига и започва да функционира правилно. Другото е да разбереш, че всичко в главата ти са само мисли и можеш да ги игнорираш докато изчезнат напълно. Но пак ти казвам без истинско лечение не става. Успех

3.   За минали неща не се говори. Точка. Какъв смисъл има, няма да ти стане по-добре, най-много да си развалите отношенията.

4.   Автора съм,
не искам да се друсам с някакви медикаменти защото имам,за щастие малък опит с тези лекарства и спирането им е кофти.
Аз понеже пиех минимални дози и малък период пт време (1 месец) не успях да се “закача”.
Просто излиза че тя определено не е човека за който аз я мислех.
Объркан съм..

5.   махни депресията, като спреш да правиш нещата които не обичаш, да виждаш хората, които не харесваш и т. н.
Сега здравето ти е на първи план. Имаш достатъчно работа по себе си.