Усеща ли се?
Здравейте,
Пише ви момиче на 21. Нямам опит в сериозните взаимоотношения и усещам, че флиртовете, които съм имала досега вече не ми носят удоволствие и бих искала нещо по-сериозно. Знам, че нещата не стават, когато ги желаем, особено щом говорим за любов. До този момент не съм намирала това, което търся или може би ме беше страх да се обвържа по-сериозно, не знам каква е причината, но определено нещо ме спираше и затова нямам опит във връзките... това се оказа проблем! Преместих се в друг град и от известно време в живота ми се появи едно момче. Ще разкажа накратко, запознахме се покрай приятели, попадайки в една компания, в началото просто го забелязах и нищо, той обаче с течение на времето взе инициативата и започнахме да си говорим, да си пишем, виждаме се, когато сме с приатели, дори ме покани на среща.. нищо плашещо, както досега с другите момчета, които са се появявали в живота ми, НО чувствам нещо различно, не може да се опише, чувствам душевна болка, когато се сетя за него, странно е, затова искам да попитам, "усеща" ли се правилният?
Знам, че звучи разбъркано и налудничаво, но аз определено не знам какво се случва с мен и бих искала някой по-опитен да ми помогне с някой друг съвет или мнение!
Благодаря, после ще разказвам хаха :):):)

Коментари

1.   Да усеща се правилният. Защото правилният за твоята вътрешна аз, ще го предусети твоята вътрешна аз. Как иначе. Винаги се усеща.

2.   За "правилен" не знам, но определено си започнала да го харесваш, да не казвам влюбваш, затова се чувстваш така. Другите са ти били просто за забавление. На него не гледаш по този начин.

3.   Така както описваш нещата ми звучиш като да си още девствена, така ли е? Каква е тази душевна болка, искаш да му се отдадеш, а те е страх да се решиш. Бъди по-смела, иди в тях и се отдай на чувствата си към него и каквото става да става.

4.   Ти просто си влюбена! :)

5.   Щом казваш 'душевна болка', може би този те потиска по някаква причина?

Щастливо влюбеният човек не усеща душевни болки, а точно обратното - постоянна радост, еуфория, щастие.
Дори и да си девствена, както предполага номер3, ако наистина си прекарваш добре с този човек, изобщо не би чувствала душевни болки. Даже сама ще искаш да го направите.

6.   Очевидно си налапала кукичката. Но карай по-предпазливо. Не си признавай какво изпитваш. Просто показвай с действия и поведение.

Дали е правилният човек - никой не може да ти каже. Ти определено имаш чувства към него. А дали той има същите към теб..? Трябва да мине време, за да си сигурна. Може просто да е мил с теб, както и с всички симпатични момичета. Може да е играч, който си търси само секс. Но може и да е точно ТВОЯТ ЧОВЕК.

Бавно и полека се остави на течението, без да прибързваш.

7.   Авторката
Благодаря на всички, които отделиха времето си за моята история!
Номер 3, не не съм девствена.
Казвайки душевна болка, може би съм преувеличила понеже не мога точно да опиша чувствата, които бушуват в мен, душевна болка е метафоричен изкраз на съвкупността от емоциите ми към това момче, притеснена съм, когато говоря с него, не крия, че имам съмнения и в себе си, и в него, изпитвам неща, които са непонятни за мен! Чувствам някакъв страх, ако въпроса просто беше да си легна с него, изобщо нямаше да пиша тук, нямаше да имам терзания, просто е различно.. чуждо, неясно.