Несигурност в себе си
Здравейте. Искам да споделя нещо, което ми направи впечатление, да чуя и вашето мнение. Чета разни статии и теми тук и в други форуми - хора споделят проблемите си с половинките. Някои страдат от липса на внимание, други ревнуват, четвърти имат по 5-6 партньори наведнъж и т. н. Абе мама му стара, не знам дали си внушавам, ама всеки втори казва "Ти си комплексар", "Той/тя не е уверен/а в себе си" и всякакви подобни, а съветите, в които се казва, че е необходимо да се говори, да се търсят компромиси, че най-важното всъщност е щастието на двойката вътре в нея - ето тези мнения липсват. Добре де, като жена му се сваля с комшията и на него вече му излиза пушек от ушите и и теглил една майна накрая, ами че как може да се каже, че бил несигурен в себе си, хайвана. Или гаджето й се забива с всяка фуста в чата и после напишат тука "разбирвачите" : "Ти си комплексарка, не му отнемай личното пространство". Кво лично пространство, бе. Че то си личи от самолет, че на него/нея му/й е през оная работа за това как се чувстваш. Те не са лоялни към теб. И сега? ! Трябва да се мълчим и да се мъчим, за да им осигурим на нашите "възлюбени половинки" нужната свобода да си мандахерцат кончето както им скефне, но дума да не казваме на криво, сакън, че ще станем по-черни от дявола. Тия определения просто ги хвърлят ей така в пространството, изобщо никой не мисли кое какво значи. Щом нещо мрънкаш от връзката си или от безхаберния ти партньор, значи си абсолютен неудачник и неуверен, с ниско самочувствие и всякви други подобни. А някой замисля ли се защо аджеба хората се събират заедно - ами за да се разбират, да се подкрепят, да са предани един на друг, да се обичат, да се грижат един за друг, когато има проблем, да се търси решение от ДВАМАТА? ! А то какво - като всичко е добре - няма проблем, стане ли напечето - "Ти си комплексар"“ Или просто не ни пука вече от нищо, гледаме само на нас да ни е угодно, който си има проблем да си го решава, нали аз нямам. така мислим нали? Не знам защо, хората явно са много зли в наше време. А къде е ЛЮБОВТА? !

Коментари

1.   Да имаш комплекси значи да си безкритичен и да се увлечеш по човек, на когото както казваш му е през оная работа за теб. Но нали някак се е появил, виждате се чат -пат, сексът не е върха, но имаш гадже, някой те харесва, като другите си и т. н. т. Неувереността ни кара да се примиряваме с обидата, с унижението, с този /тази/, които не ни заслужават. Да правим повече компромиси от необходимото. И какво се получава - нещастна любов, изоставени, неочаквана раздяла. Една връзка, основана на комплексите, липсата на самочувствието на единия и напротив чувството за превъзходство и желанието да си винаги водещата страна у другия неминуемо завършва зле.
А любов определено има - само дано имате късмет да я срещнете и то навреме. Защото при мен тя дойде много късно, но въпреки всичко я изживвявам и това осмисля живота ми. Така, че имате шанс да се срещнете с любовта.