Новата на бившия ми.
Здравейте, момиче съм на 19. Имах приятел до скоро, уж взаимно се обичахме, ама така излезе накрая, че само аз съм го обичала. Разделихме се преди почти месец, веднага след като се разделихме той си хвана нова приятелка. Следователно, докато е бил с мен са се виждали и така са се развили нещата между тях. Трудно го приех, но все пак продължих без да му искам обяснения или да му търся сметка и да го псувам по телефона и т. н.
Дни след като се разделихме и след като разбрах за новата му приятелка ги видях. Бяхме с колата на една приятелка, спрели до едно кафене и чакахме друго момиче. Точно се обърнах надясно да видя дали идва и очите ми се спряха на тях двамата. Бяха седнали на една пейка на 5 метра от колата. Тъй като имаше малко храстче до вратата ми и лицето ми се виждаше наполовина, онази с най-голямата си наглост стана от пейката, огледа ме с една злобна усмивка и започна да ме сочи с пръст, да говори нещо и да се смее. Стоеше права и се смееше, докато не тръгнахме. Същия ден ми писа един общ познат и то ми писа някакви подигравателни коментари и хапливи шегички, оказа се всъщност че тя ми пише от неговия профил и ми прати нейна снимка. Нищо не отговорих, просто не исках да се занимавам и да я нареждам. След няколко дни бях излезнала с приятелки на кафе и отново неприятна изненада - тя и той. Беше ми страшно некомфортно, тя постоянно гледаше и се смееше или се усмихваше злобно, а бившия ми отбягваше да се смее и да гледа към нашата маса. Както и да е, след седмица, две това момиче започна да следва профилите на мои приятелки в инстаграм, никаква идея защо. Започнаха да ми пишат разни общи познати, които преди въобще не са ми писали. Постоянно ме разпитваха къде съм, имам ли си приятел, да ми задават въпроси за бившия ми, и се чудя ако тя ги накарва да ми пишат, с каква цел въобще? Постоянно във фейсбук тази публикува някакви чалга песнички и отгоре с посланийце, за това как е незаменима, как краде мъже и тем подобни глупости. Аз нито веднъж откакто са тръгнали не съм и писала да и правя проблеми, нито на него нито на нея, просто приех ситуацията такава, каквато е. Писна ми да изкача от някъде, да ме кара един вид да ме е яд, че ме е зарязал, заради нея, да ме гледа с присмех и да кара хората да ми пишат и да ми се подиграват един вид.
Споделете мнение. Да я питам ли какъв и е проблема с мен или да не правя нищо. Моля за съвет.

Коментари

1.   Оф, такива чалгарки живеят в някакъв си техен свят, в който едва ли не всичко се случва заради тях и света се върти около педикюра им. Няма значение колко грозно е самохвалството им - те се чувстват длъжни да се натрапят във всяка една ситуация. Остави я на воля да се самоизтъква с 19 годишните момченца, които уж е взѐмала и т.н, а бе остави я да си стои в нейния си филм щом ѝ е удобно. Ти какво можеш да направиш? Усмихвай се и и ти. Покажи ѝ със стил и такт, че не се чувства толкова удобно във връзката си щом е тръгнала да се занимава с някакви си бивши като теб. Когато пак ти пише от профила на някой друг, можеш да отговориш с “не ми се занимава с менталните проблеми на к...... някви никви; айде няма нужда; стига сте питали за една прЕателка :)”. Не прави нищо повече от това, дори ако тя се озлоби още повече (със сигурност ще). Единствено ще покажеш, че си над нещата.

И те поздравявам, че не търсиш обяснения от бившият. На 19 си и най-хубавото те първа предстои. Все някога ще се влюбиш Истински и ще боли, но не сега! :)

ПС сега се сетих нещо! Изпрати историята си на Лъчо и онзи другия от СкандаУ, ще ми е интересна тяхната реакция по този казус :D ще се отървеш от филмираната настояща.

2.   Въпросната му приятелка няма никакво чувство за себеуважение. След време ще започне все повече да се обсебва от теб. Опитва си да си втълпи, че тя е по-добра от теб и като вижда, че ти си ѝ безразлична се ядосва. Давам ти съвет да я оставиш да се изпържи от яд. Все пак хората дето най-много искат да се покажат са най-комплексирани. Игнорирай я. Един достоен човек няма да парадира с това, че е “незаменим” (относно чалга текстовете, които публикува). Явно приятеля ѝ е казал нещо за теб, което може би ѝ е жегнало егото и сега се опитва да докаже на себе си, че е по-добра.

3.   Това е целия ти живот? ! Така ли? Това как се е хилела и подигравала, сурат-тефтери, инстаграми! Като порастнеш ще осъзнаеш, че има къде по важни проблеми за решаване. Научи се да си го преместваш в другия крачол и да не показваш слабостите си. Пишеш, че си на 19 а разсъждаваш като 10 годишна. Майната им. Животът не се върти около тях.

4.   Очевидно е, че това момиче си умира да привлече вниманието ти. Прави го от несигурност. Все пак ти си била "официалната приятелка", когато са тръгнали, и сега се бои, че може пак да се съберете.
А и той не е предпочел нея пред теб, щом са тръгнали открито, след като сте се разделили. Сега тя ти яде огризките.
Едва ли ще спре скоро с провокациите, ако не реагираш по някакъв начин.
Но е очевидно и също, че тази е класи под теб и не си струва да слизаш до нейното ниво. Затова, видиш ли я, усмихвай й се и я поздравявай. Бъди суперлюбезна. Тя е елементарна и очаква елементарна реакция, а това ще я обърка.

5.   Споко! Повечето хора са произлезли от маймуните, но явно някои са произлезли и от прасетата...

6.   Чакай да те попитам ти защо не си блокирала всички профили, които имат общо с тази кукувица?

7.   Не се занимавай с подобни долни същества. Явно не е особено щастлива, за да следи хората и си вдига самочувствието със соц. медия. Провери си настройките във фейсбук, ограничи контактите и нея блокирай. Няма защо да я гледаш какво публикува. За приятеля ти не съжалявай - живота е пред теб, а той определено не те заслужава. Потърси друго хоби освен ходене по кафетата, където да се засичаш с нея.

8.   Ако някой от двамата имат кола, спукай гумите през нощта. Ако се усетят, че си ти ще разберат да не се гаврят повече с теб.

9.   Ауу, ама той бившия ти голямо келешче излязъл. Това не е никакъв мъж, на колко е? Да му имам и детинските постъпки. Не им обръщай внимание на тези, даже, ако можеш я блокирай и приятелките ти също да блокират нея или онези другите, ако и на тях им пишат. Друго, което може, ако имаш някой приятел момче, който те не познават и е от по-далече, вижте се, снимайте се, но не го отбелязвай като качваш снимката, за да не знаят кой е. Те като те питат, директно си кажи, че не е тяхна работа и просто ги игнорирай. Живей си живота и нека те да го виждат, няма нищо по-дразнещо от това. Той и с нея ще постъпи така или пък тя с него, защото като гледам и двамата са на еднакво детски акъл. Успех!

10.   Не мисля че има какво да му мислиш.. Колкото и тъпо да звучи нали знаеш приказката за това кой отстъпва.
Изобщо не се занимавай с тях и толкова

11.   Не, изобщо не се занимавай. Има хора като нея, но те са една утайка, която не заслужава нито твоето внимание, нито на когото и да е било. Бившият ти ще се наиграе, после ще се опари и ще я остави. Ти можеш спокойно да си гледаш живота. Всеки човек с половин мозък ще ти каже, че тази излага себе си и бившият ти, като обяснява наляво-надясно как той за ден те е забравил. На никой не му прави чест да краде мъже, да изневерява или да се хвали сам. Нека си говори, нека те следи по профилите и нека кара познати да ти пишат. Тези неща не бива да те засягат, тя излага себе си и с подобни действия само демонстрира неувереност. Ако тя наистина беше толкова сигурна, че ти не си заплаха, никак нямаше да се интересува от теб и да се опитва да изтъкне себе си.

12.   Моя приятелски съвет е да им теглиш по една "майна" и на двамата и да си гледаш живота! Такива "тъпаци" като тея двамцата не заслужават никакво внимание да им отделяш и да се тормозиш с тях. Много си млада и гаджетата тепърва предстоят в живота ти! Това дали те обича или не даден човек, се разбира само и единствено по жестовете и действията на един човек, а не по това какви омайни приказки ти разказва колко те обича... , че си единствената му голяма любов, че ще сте завинаги заедно и такива тъпи клишета! Успех в търсенето на истинската любов!

>М. 32г. <

13.   Тази е някаква филмарка с ниско самочувствие и се опитва да си го вдига на твой гръб. Не ѝ обръщай АБСОЛЮТНО никакво внимание. Дръж се все едно не я забелязваш. Така другите около вас, включително приятелят ти, ще видят, че тя е нестабилна интригантка, а ти си нормално момиче. В началото на по-клюкарски настроените хора около теб може и да им е забавно да си фантазират как тя ти го е дръпнала под носа и как умираш от ревност, но това бързо ще се изтърка и ще видят, че не е така в реалността.

14.   Никой не е прокопсал да търси обяснения от жена, само туй ще ти кажа...

15.   Не прави нищо. Не си заслужава. А очевидно и той, щом търпи подобно поведение.
Всъщност да - тя е човекът с емоционалните проблеми.
Гледай си живота, който е пред теб.
Ж31

16.   Колкото повече я игнорираш, толкова повече ще я вбесиш, така че подминавай с хладно безразличие поведението й.

17.   Ако искаш да я ядосаш истински, прояви пълно, ама наистина пълно безразличие. Не блокирай профила й, дръж се все едно не я забелязваш. Ако й покажеш, че си ядосана или наранена, тя ще приеме това като признание и победа. А какво признание да има, и пред кого и с какво да се похвали, като сега знае, че за теб тя е все едно въздух, дори и не под налягане. Повярвай, твоето мълчание я вбесява, и ще става все по-жалка, и по-нагла. Въоръжи се с голямо търпение, и гледай сеир. Може и да не ти се вярва, но ти държиш силните карти. Всъщност държанието й показва само едно-тя се страхува от теб, смята, че си над нея, и желанието й всички да разберат, че ти е взела гаджето, е да се издигне сама в очите си, че и тя е нещо. А не е нищо повече от една смешница.

19.   Не и падай на жалкото ниво. Виж, че е тъпанарка. Точно това иска да получи вниманието ти. Дано устискаш провокациите.

20.   Авторке, бъди благодарна, че си се отървала навреме от такъв нестабилен мъж, на когото не може да се разчита. Прави са всички тези, които ти пишат да игнорираш напълно и двамата. Ако обаче новото му гадже не те оставя на мира и директно при среща те обиди, ти просто й благодари, че ти е помогнала да разбереш истинската същност на бившия ти приятел и да не инвестираш време и емоции във връзка, която не си заслужава и никога не си е заслужавала. А да си търсиш наистина стойностен човек. Желая ти късмет!

21.   Кажи/пиши на бившия си, че си е намерил много долнопробна глупачка. Той сигурно усеща и ще разбере какво му казваш. След като се разделят след няколко месеца ще имаш възможност да се посмееш на овцата. Въпрос на време е.

22.   Недей да й пишеш. Не й падай на нивото.

Другите правилно са казали - игнорирай. Не отговаряй просто на разни съмнителни съобщения от "познати". Ако не й обръщаш внимание, ще й писне по някое време. Точно като в детската градина (то като гледам емоционалното й развитие е спряло там и без това).

23.   Не прави нищо такива селянки не си заслужават и най-малкото внимание. Явно момичето има страшни комплекси и си ги избива по някакъв начин спрямо теб. Жалка работа, остави я да се "радва" и си живея живота, игнорирай я и избягвай места където можеш да ги засичаш тези двамата просто не си заслужава да се тормозиш за такива хора. Успех!

24.   Възхитих се как си само на 19 години, а каква уравновесеност и мъдрост лъха от поста ти. Браво, момиче! Това други и да искат не могат да го имат, а правилният човек ще го оцени. А що се отнася за тези двамата, няма какво да се направи: те са много по-различни от теб ине в добър смисъл, така че колкото по-малко ги мислиш, толкова по-добре.

25.   Първо да ти кажа, че бившия ти е много слабо момченце. Добре се е случило, че те е отървал на време от себе си. Тази комплексирана девойка много скоро ще дойде на твое място и живота ще и върне с лихвите цялото огорчение, което сега ръси.
Не се занимавай с тях изобщо. Струваш ми се смислен човек и вярвам, че можеш да се събереш и да продължиш на пред. Заобиколи се с позитивни и готини хора и се забавлявай. Тъкмо сега е момента да отсееш стойностните хора в живота ти и да убиеш с мълчание останалите смешници, които ръсят злоба и интриги по твой адрес. Явно си много класи над тях, щом си позволяват да проявяват злоба и агресия. Не им слизай на нивото.

26.   Ако вземе човек да обръща внимание на всяка простотия и на всички простаци, значи е паднал на тяхното ниво. Казано е- убий глупака с мълчание. Плюй и отмини. Най-накрая ще и омръзне да се занимава с теб и ще спре като види, че не ти пука. Ходи, живей, забавлявай се, това е най-доброто отмъщение за бившия ти путьо и пачата му! Успех, горе главата!

27.   Въобще не се занимавай. Радвай се че си се отървала от мъж, който си пада по такива...

28.   Няма смисъл да и падаш на нивото на тази! А и сега се смее, ама скоро и тя ще е бивша. Така, че не си заслужава да и обръщаш внимание, ама изобщо. живей си живота, покажи, че си щастлива и нека това и е най-голямото отмъщение. Да види, че изобщо не се впечатляваш от глупостите и. Защото тя точно това очаква. Да се дразниш, да се чувстваш неудобно и да реагираш. Е, не и доставяй това удоволствие! Игнорирай я напълно все едно нищо изобщо не се е случило.