Как осъзнахте,че отсрещяния човек изпитва към вас нещо
Така за мен, 24г, Очакващ дипломиране, човек тип дивак - винаги сам и изоставен. Дръпнат и недоверчив към хората, опърничев и отстояващ винаги мнението си - за което и си понасям последствията.

Така опит с момичета Нулев, Опит с Жени Нулев.

Имал съм една забежка през интернет и едно натискане и целуване в дискотека за последните 24г. дам Скучен и убит от всякъде.

Когато ми се отдаде възможст да излизам съм винаги на линия, независимо болен, недоспал, зает, винаги навит за излизане, но явно на приятели не успях да погодя и за това и развих такова Дивашко поведение.

Допадне ми някое момиче, като цяло ясно Всички търсим момичета тип моделчета, сочни слаби с цици, за чукане.. и аз си го мисля, то е ясно.. въпреки това винаги съм си харесвал и съм се "залисвал" по по-скромните момичета, но никога не ми е достигало самочувствието за да изляза от кожата си и да кажа като МЪЖ нещо по-нахално или по-привлекателно с което да задържа женското око или интерес.
Някакси винаги съм негативно настроен, виждам момиче отговаря ми, усмихва се, отвръщам някакси сковано, но не мога да направя първата крачка да я поканя на среща или пък просто ей така..

Каквито и разговори да съм водил са били винаги под-напрежение, когато са с момиче.

Точно така е и с последното момиче което с разменяме думички и усмивки през последните две седмици.. Виждам, че поглежда към мен и веднага навежда глава, притеснява се и тя, но не знам да ли това просто щото може да ме харесва по-някакъв начин или просто си е такъв тип човек.. За други неща да е рискувам, залагам, инвестирам, но за женския пол съм пълна Нула, детската градина.

Не търся милостиня, търся някакъв съвет било то насочващ, просто явно съм си такъв страхливец знам ли..

Коментари

1.   Как ли? почти на майтап станаха нещата при мен, излизахме в обща компания и малко по-малко нещата сами си дойдоха на мястото.

Проблема ти е,че прекалено много обмисляш нещата. Трябва да помислиш точно върху това.

2.   Мисля че трябва да спре да ти пука. Когато спре да ти пука и спреш да се надяваш. Тогава съм сигурна на 100℅ че ще се оправят нещата. Успех

3.   Ами, с различните жени ми се е получавало различно. Всяка жена си има собствен начин да каже, покаже или подскаже на един мъж, че си пада по него и иска да се получи нещо по-значимо помежду им.
Така, ще изредя по спомен как бившите ми приятелки и някои други жени, с които съм имал краткосрочни познанства (чак връзки не мога да ги нарека, защото по ред причини не е получавала искрата за по-нататъшно задълбочаване на отношенията), са ми давали ясен и категоричен знак:

- С първата ми приятелка се получи, когато при първата ни среща на живо, след писане само от разстояние в рамките на 3 месеца преди това, ей така, от нищото, ми дойде някаква луда смелост (а бях доста стеснителен тогава, както се описваш и ти в темата си горе) и ѝ казах, че ще направя "една глупост". Тя ме попита каква, аз отвърнах, че ще я целуна и тя има пълното право след това да ми удари шамар. Тогава бяхме на една пейка в парк в нейния град и беше доста оживено с майки с деца и всякакви минувачи. Докато още ме гледаше невярваща, я целунах страстно и след няколко секунди се дръпнах. Тя ме погледна намръщено и вероятно ѝ идеше да ме зашлеви наистина, но след секунда явно размисли, защото ме награби и така се целувахме на пейката пред погледите на всички в продължение на 3 часа! Връзката ни продължи 9 месеца, докато не забременя от друг, от нейния клас, който имаше кола и татини кинти, а аз в онези млади години нямах нито едно от двете. :)

- С втората си пишехме дълго време по ICQ и ми се оплакваше от бившия си. Излизахме на кафенета няколко пъти само като приятели. Веднъж в едно такова тя уж неволно ме докосна по "пакета", докато се шегувахме за нещо и ме пляскаше на игра по ръцете. При едно от тези замахвания просто съвсем неслучайно пропусна да ми удари ръката и ме перна допу по чатала. Аз се пошегувах, че в училище момчетата са обарвали момичетата, а сега явно сме си сменили ролите, на което тя с готовност отвърна, че за извинение ще ми даде и аз да я пипна долу. Хареса ѝ и докато продължавах там, хвана другата ми ръка и я пъхна под блузката си, за да мачкам голите ѝ гърди, които бяха доста големи. Три месеца връзка, докато не се завърна при бившия ѝ, от когото преди това половин година ми ореваваше главата, че бил пиянде, ревнивец и побойник. Никаква изненада и тук. :))

- С третата се запознахме в една интернет страница за запознанства, която вече не съществува - sreshta. bg. Там си бях направил експеримент с неистински мъжки профил с някакви случайно взети от Google снимки на някакъв тежкар и доста жени ми пишеха там, макар че в профилите си все се описваха като сериозни жени, търсещи сериозен мъж и как уж не харесвали нахалници и парадиращи с мускули и коли мъже. Ха-ха, стой, та гледай! :) Нарочно се държах грубо с тях с цел да видя дали наистина ще се отварят, обаче явно им харесваше, защото виждаха на снимката мускулест батко с готин Мерцедес SLK - на тях им е позволено да са груби рапони и двуличните жени пак търчат подир тях. С готовност си пращаха и по-пикантни снимки, лесно си даваха телефонните номера (някои и сами предлагаха това), абе, с една дума - държаха се като хлапачки с подмокрени гащички. После ще ми разправят те за любов и сериозност... Тъкмо бях решил да си трия профила там, защото се бях отвратил колко лъжливи профили има и как всички гледат само кинтите и яките коли, когато реших да си пробвам късмета с някоя случайна жена, задължително без снимка. Въведох в търсачката определени изисквания за възраст, населено място, тегло, да няма деца, да няма снимка, да не е обвързана, да търся сериозна връзка и т. н., и след това започнах да чета няколко профила. Тогава един от тях ме заинтригува, защото пишеше, че с нея никой мъж не може да издържи дълго, била мъжемелчка и имала силни изисквания към мъжете като цяло. Но най-вече ми прикова вниманието това, че беше завършила с нещо от сорта на "Не обичам риска, затова търся заможен мъж! ". Писах ѝ дословно това: "Ако рискуваш, може и да спечелиш! ". Нямах пукната пара и нейното изискване леко ме беше ядосало, защото тя се беше изразила така, сякаш със заможните мъже няма риск. :) Естествено, тя ми отвърна на писмото нахакано и ме питаше какво мога да ѝ предложа, а аз отговорих "Всичко, което един заможен мъж не може! ". Очевидно тя го прие за предизвикателство и не очакваше да отвърна по такъв начин, поради което започнахме да си пишем и аз се отказах да си трия профила, бидейки там само заради нея. Така след около 40 дни опознаване дойде моментът да се видим и на живо. Дори не знаех как изглежда, но тя беше виждала мои снимки. Един ден тя ненадейно ми се обади по телефона късно вечерта и ми предложи да се видим в полунощ в близост до нейния район. Аз се учудих, защото жена да предлага среща посред нощ в такова затънтено място в града на непознат мъж си е доста рисково. Преди да тръгна, тя завърши разговора с думите: "Обаче сигурно няма да ме харесаш как изглеждам... ", на което отговорих "Стига да не си прекалено грозничка, те взимам! ". :) Отивам там, вървейки около 2 км до нейния район и я чаках около 15-ина минути. Навън студ, пълно мъртвило и без жива душа наоколо. По едно време чувах ехото на силно тракащи токчета и след малко тя се показа иззад една кооперация. Не беше грозничка. Оказа се доста голяма пращялка - луксозна какичка. Това е и причината да не искаше да я вижда никой мъж предварително. Отидохме до близка интернет зала и тя искаше да ѝ помогна с курсоата работа - аз да диктувам, я тя да пише по клавиатурата. Кажи-речи така "делово" преминаха първите ни срещи, при които след завършване на поредната задача по писане излизахме пред интернет залата и си бъбрехме на една пейка в студа след полунощ. В деня на рождения ми ден се сетих да ѝ го кажа, а тя ме попита защо не го празнувам. Аз казах, че го празнувам с нея на пейката в студа. Тя отвърна, че ѝ е неудобно, задето няма подарък за мен, защото не е знаела предварително за празника ми. И вместо това ми направи свирка. Това беше ясен знак, че си пада по мен, напук на думите ѝ, че никога не е била с "обикновен мъж" и винаги е движила с мастити богаташи. Последваха четири години сериозна връзка на семейни начала. Най-дългата ми до момента.

- С четвъртата бяхме само приятелчета месеци наред, а тя си имаше някакъв друг, с когото ту се събираха, ту се разделяха Аз още страдах по предишната ми връзка и общо-взето взаимно си се утешавахме, когато излизахме на по кафе. Веднъж ме покани у тях и си бъбрехме както обикновено, когато започнах да ѝ разказвам за рани забавни случки в казармата. Една от тях беше, че едно от момчетата в нашия взвод ни беше разказвал веднъж как на някакъв купон една негова приятелка му направила свирка, когато на него му било кофти заради тъгата по бившата му. При тези думи моята приятелка се засмя на глас и каза, че и на мен също ми е гадно, а пък тя ми е приятелка, значи трябва ми помогне да забравя бившата. И ми направи свирка. Месец и половина връзка, докато не ме замени с някакъв, който имаше кинти и кола. Същата причина, както и при първата ми връзка 10-ина години преди това. Успоредно с мен е въртяла и него и накрая ми ревеше, че трябвало да направи избор, а той не бил в моя полза, защото с мен "има яко чукане и лизане, но няма бъдеще", т. е. няма парички. :)

- С петата ми приятелка беше нещо като при втората - веднъж в нейната кола на шега ме стисна за лявата гърда и каза, че ѝ харесва колко са ми твърди. Аз отговорих, че също трябва да проверя нейните гърди и тя каза с усмихнат глас: "Готово, имаш ги! ". Речено-сторено. Отново ясен знак, че си пада по мен. :) Имахме две години и половина връзка.

- С шестата се познавахме само от Facebook поради работни отношения и на живо не се бяхме виждали преди това. Веднъж покрай работата се забърборихме и за други неща от живота и отпорихме няколко часа през нощта в писане. Тогава тя ми даде телефонния си номер и започнахме всяка вечер да си говорим по няколко часа. И така около месец, докато една нощ тя не цъфна изневиделица с едно такси чак от София и ме все с него натам. Каза, че иска да се преместя в жилището ѝ и да не се притеснявам, защото тя може да поеме всичките разходи. Това беше доста странно изживяване, защото все пак за пръв път се виждахме тогава и буквално след два часа вече ме беше набелязала за мъж за сериозна връзка. Разбрахме се да спя на дивана, а тя не нейното легло. Обаче докато се събличах, тя каза, че там ще ми е неудобно и ме покани в леглото си. Спахме нормално - всеки, обърнат на свята страна навън спрямо леглото. На втората вечер, обаче, след като гледахме филм и решихме да легнем отново, тя започна да гали пръстите на едната ми китка с нейните пръсти. От това по-ясен знак - здраве му кажи. След секунди вече я галех по лицето, косата, после по гръбчето... Попита ме "Имаш ли гумички? ", а аз отвърнах: "Не, но имам език! ". И последва страстна нощ. Поиска от мен да зарежа работата си и да не тръгвам в чужбина (предстоеше ми да го сторя и на нея това не ѝ харесваше), но аз трябваше да постъпя отговорно и да не прецаквам моя приятел и съдружник. И малко по малко нещата между нас позатихнаха.

- Със седмата беше нещо подобно - също заможна, също от София, също запознанство от Facebook покрай общи хобита. С нея обаче имахме около два месеца връзка. С нея пък заварката се получи, когато си говорехме веднъж и аз къде на шега, къде сериозно, ѝ казах "Добре, че сме приятелчета с теб и от уважение се държа сдържано, иначе щях да те награбя и да те пръсна от... ". Тя се скъса да се смее на глас, обяснявайки, че винаги мъжете са се опитвали да я свáлят с някакви далечни намеци, да я мотаят и никога никой не си го е казвал направо. После каза, че всъщност това ѝ харесва, защото съм честен с нея. И така се заформи нашата връзка. Само че малко по малко нещата се промениха, защото тя искаше да ме държи изкъсо, да не работя, да ме издържа и да правя каквото каже, да се откажа и от хобитата си, и от работата, и от любими филми и музика дори (искаше все да гледаме и слушаме това, което тя предпочита), да не се връщам в моя град, а всичкото това "поведение като по разписание" противоречеше на моето виждане за щастие и здравословни отношения.

Авторе, и понеже ти на няколко пъти писа, че си стеснителен и не ти достига смелост при разговорите с жените, то нека ти кажа, че и аз бях така на младини, но с времето установих, че най-доброто "оръжие" на един мъж е неговата прямота и смели решения! Номер 2 правилно те посъветва, че когато спре да ти пука от последствията, ще се радваш на успех с жените! :) Разбира се, много помага да изглеждаш добре и да имаш някой лев в джоба, но аз без тези неща съм успявал, правят го и други мъже, така че все пак бъди спокоен, че има и доста жени, които умеят да оценят един мъж заради неговите откровеност, шеговитост, смелост, поведение и непринуденост. Да, последното е много важно условие, защото ако някоя жена усети, че много се натискаш нещо непременно да се случи помежду ви, почти сигурно е, че това няма да ѝ допадне. Аз го раздавам по-непринудено и не ме е страх дали ще заслужа вниманието на тази или онази жена, защото съм имал достатъчно връзки и опит в тях, който ми е дал да разбера, че дори и след години сериозни отношения някой може да се промени много рязко в точно обратната посока и истински ценното винаги си остават доверието и откровеността. Иначе е ясно, че всички хора на Земята могат да лъжат и да мислят само за собствения си интерес, но важното е да си с такива, които са избрали да НЕ го правят. Забитият в гърба нощ най-боли, когато е от ръката на човек, на когото си се доверил. Научил съм се да приемам нещата спокойно и да не драматизирам, ако се стигне до изневяра, лъжа или раздяла. Както се е зародило едно познанство, така може да се случи и друго такова по-нататък. Светът няма да свърши, ако вече не си с дадена жена. Отнася се и за мъжете - хора има достатъчно около нас, така че народът правилно го е казал: "Всяко зло - за добро! ". :)

4.   Да спра да ми пука окей, но как? като самия характер ти е такъв как да стане този номер? Смисъл над какво трябва да поработя? постоянно обмислям/премислям, анализирам ситуации с предварителната нагласа какво би могло да се случи или какво се надявам да се случи.

5.   Номер 3, много си готин, евала :)

Авторе, ако толкова много се притесняваш, остави нещата в ръцете на момичетата и просто реагирай. Със сигурност има все някоя, която ти прави намеци. Може би ти се струва, че бъркаш, но ако ти е минало през акъла, че някоя твоя приятелка те харесва, то най-вероятно си прав. Тези неща се усещат. Важното е да не чакаш дълго още и още знаци, защото никоя жена няма да стигне до там, че да те награби. Най-вероятно в един момент ще се умори и ще се откаже. Затова гледай тънките моменти: ще ти споделя по-лични неща, ще ти пише първа, ще ти отговаря винаги в чата, ще те моли да й помогнеш с това-онова.

Успех и смело напред! Дори да сбъркаш, голяма работа. Да те отрежат хич не е страшно. Честно казано никога не съм изпитвала нещо кофти към мъжете, които съм рязала. Дори ги уважавам за смелостта да се пробват.

Жена на 29

6.   От номер 3 до 5.

Съвсем обикновен мъж съм, даже не чак толкова забележим на улицата. И това е голямо предимство, защото помага да усетя истинското отношение на хората, особено жените. :) Защото насреща си нямат мъжка кифла, а изпъкват стойностни и непреходни качества, като бистър ум, умение за вземане на разумни решения, чувство за хумор, приятелско отношение. :)

Авторе, един от ключовете за това да имаш по-малко неуспехи с жените е да се пробваш с повече от тях, а когато усетиш, че някоя увърта и не отговаря на твоите опити за сближаване, моментално прекратявай всякакво общуване с нея, защото животът е твърде кратък и няма смисъл да си пилееш ценното време в тичане подир някоя жена, която не те отразява и те държи само като удобен приятел, без да гледа на теб като на мъж. Мен са ме рязали десетки пъти и още на младини се научих да не приемам някой отказ дълбоко, а като нещо хубаво, защото това е ясен знак, че има по-подходяща жена за мен и просто остава да я срещна. А това обикновено се случва случайно. От крайно напъване да срещнеш "Нея" няма смисъл - това само още повече отлага нещата. Затова си живей живота, влагай времето си в приятни за теб хобита и задължително в спортуване, намери начин да си уредиш годините напред с добре платена работа, която ще ти е приятна за вършене, храни се здравословно и знай, че всеки малък неуспех е трамплин към нов, много по-голям успех! :)

7.   от Автора до номер 5:

Дори и да кажем, че оставя нещата в ръцете на момичетата, то не се е стигало до този момент някоя да ми пише или пък да поддържаме постоянен чат, камоли пък да ми търсят услуга.

Не знам явно съм такъв тип човек и като зодията(везни) винаги на кантар гледам да са нещата и в последствие отивам от едната крайност в другата, надъхан съм, излизам със самочувствие, казвам си няма да ти пука, и хоп на другия ден пак мрачен и потиснат. Ето миналата седмица по-това време бях навън забавлявах се, готино беше искам да излизам да не мисля за тези неща да си запълвам времето с нещо, но уви не успявам, постоянно трябва да се "унижавам" да се моля да питам да звъня да излезем, все насила все едно стават при мен нещата : (

И така хептен се депресирам.. както и да го мисля винаги съм като "резервна гума" излизам когато другите остреща просто нямат с кого другиго да излязат и ме викат мен, иначе през другото време все едно не съществувам, направо се побърквам, че съм на тея години, работя, нормален съм, не съм изрод, изглеждам що годе добре, образован съм.. и си седя вкъщи и си тъпея като Идиот.. от едното преминавам към другото, както си тъпея и се самосъжалявам, дори ме хваща вече срам и страх просто да пиша на някое момиче.

Дори като си кажа спри, кво ти пука, като не искат да излизат с теб, ще си намериш други, ангажирам се с някаква работа, запълвам си времето с филми, предавания, четива за бизнес и прочие... и като дойде момент в който виждам момиче което е симпатично и скромно и си глътвам езика и все едно ме връщат във втори клас голямото междучасие...

8.   До 3

Пич, невероятно добре си усетил нещата и имаш моите поздравления за това!
Няма нищо по-отчайващо и отблъскващо дори от един сдухан мъж, на когото хем му се иска, хем не му стиска!
Ти буквално ме развесели и с формата, и със съдържанието на разказа си! Чак ме хвана яд, че не са те оценили, а са те заменили с разни там... посредствени паралии...!
Мен пък никой никога не е пожелавал да ме целува с часове... , а би било наистина страхотно да ми се случи!
И друго искам да ти кажа - бих заменила и най-голямата заможност на земята за едно яко чукане и лизане, честно!
Това, че си се осмелил да предложиш директно да награбиш жена и т. н. също би ме разсмяло... и заинтригувало, но само ако предварително сме имали готина заигравка, харесали сме се и успешно си влязъл под кожата ми с откровеността, шеговитостта, смелостта, поведението и непринудеността си - безценни мъжки качества, и не само!
Много си готин, дерзай!
Дано си щастлив сега с жена, която да оценява всичко това, което си и да не търчи подир пари...

от жена малко над 40, на която ѝ е писнало все с пари да ѝ се слагат...

9.   звучи ми като да те харесва това момиче.
ти си супер свестен тип и това е повод за гордост, тъй че вземи си повярвай. от вътре тръгва всичко...банално звучи, но е точно така. дори с тази девойка да не ти се получи, ще срещнеш момиче, сигурна съм.

Н.

10.   Авторе, просто трябва да си изградиш самочувствие. Грамотно момче си, звучиш като приятен човек, така че нямаш причина да се чувстваш толкова подтиснат. Според мен повечето мъже в наше време, а явно и около теб, са по-нагли и се перчат. И така по-културните и сромни момчета остават на заден план. Но това не трябва да ти се отразява на самочувствието!

11.   от Автора
Благодаря ви за отговорите, Към 9ти ком: Това е, че не мога да си повярвам не знам защо. За друго примерно работа/университет винаги съм намирал начин и съм се борил, но с момичетата адски се сдухвам.

Към 10ти ком: Как се изгражда това самочувствие? Навсякъде виждам превзети комплексари, парадират с какви ли не глупости, алхохол, цигари, дрога, салфетки, курви... това ако е днешното самочувствие(без покритие или пари от мама/тати/баба/дядо) то няма как да се впиша дори и да искам. Точно както ги описа постоянно се "перчат" буквално сами си вдигат самочувствието и като видят някой по-различен или някой "който" се е отделил от тяхното стадо веднага му се лепват епитети... и на всичкото отгоре злорадстват, толкова долно племе е Българина.. Уж не си им приятен, не те викат за излизане, правят се на велики като са повече хора, говорят зад гърба ти, насаме са едни в компания Виж ме кой съм

Не знам и аз сигурно греша някъде, но това възприятие, тая показност, не знам до какво ще доведе.

12.   От номер 3/5 до 8.

В гимназията бях точно такъв, какъвто описа в началото на мнението си - силно срамежлив и 3 години тайно влюбен в съученичка, на която уж щях да си изложа чувствата "на другия ден". И така, всеки ден отлагане, от страх да чуя "Не". След завършването повече никога не я видях това ми беше много ценен урок в живота, защото осъзнах, че ако човек не използва предоставената му възможност, пиленцето може и да отлети завинаги. След 20-тата ми година станах обратното на това, което бях като младеж и всичко приемах на майтап, без да ми пука дали ще получа отказ или не. :) Това беше най-правилното решение в живота ми!

Ако се замислим, срамежливостта, мълчанието и недоизказването на чувства са все неща, които са пък към загубата, само че много по-опасна от едно простичко "Не! ", защото - за разлика от категоричния отказ, с мълчаливото си влюбване, хлътване или симпатия ние не просто не постигаме напредък спрямо човека, когото харесваме, а още повече задълбочаваме агонията си, защото губим ценно време в безсмислени мечти и се "вкарваме вкарваме във филма" до краен предел. После неминуемо следва задължителното ближене на рани и още повече загубено време в самоупрекване и чудене какво би било, ако бяхме сторили еди какво си в миналото. За минали пропуски няма нужда да се съжалява, защото времето няма как да се върне. Но тъй като можем да губим време от настоящето и бъдещето, то по-добре да мислим трезво и да го ценим, влагайки го в нещо значимо за нашия живот занапред.

В момента работя усърдно южно от Лапландия и нямам жена до себе си. След седмица се връщам в България и тогава ще го ударя на отпускарско пътуване из страната и може и да помисля и за други неща. :)

13.   От 8 до 3

Хареса ми точно този мъж, който си сега, съдейки по 3я ти коментар по темата - определено си "паднах" по непринудеността ти; по смелостта, граничеща с безразсъдство (но ние, жените, обичаме това и много се ласкаем като го проявявате спрямо нас:-)); шеговитият ти тон планини би преместил, какво остава за една недоверчива, женска усмивка и т. н.

Какво се опитвам да ти кажа ли?

Че животът те е научил как по възможно най-умелия и същевременно - непринуден начин да събуждаш женския интерес и... да го задържиш!
Дали с тричасови целувки, с шеговит тон или с директен, но същевременно запазващ цялата си загадъчност подход... в десятката си! :-)

За срамежливото и неуверено в себе си момче, което си бил в гимназиалните си години, много си дръпнал, да знаеш!
Преживях нещо подобно, но от отсрещната страна...
Бях на 16, в езикова г-я, но не с езика, за когото мечтаех и вече говорех доста добре, а се мъчех с 2то си подред желание... ужас!
Беше трудоемко, неудовлетворително, проклинах се всеки божи ден, че заради противната геометрия на приемните изпити се издъних и простих завинаги с любимия ми английски (дето ми е невероятна слабост и до днес)...! Та... учех и се проклинах, изобщо не ми беше до момчета... От зор, неудовлетворение и всичко, направо се бях стопила... И един ден намерих бележка на чина си... Анонимно обяснение в любов от срамежлив съученик, който не беше имал смелостта да се подпише...
Колко съм хубава, лъчезарна, мила и добра и как му раздирам сърцето с безразличието си, защото изобщо не го забелязвам...
Втрещих се... какви любови? какви чувства? ...
На следващото междучасие, хубавеца на класа идва към мен и ми подмята "Еди-кой си иска да ти каже нещо... "..
Беше много мило, но не ми се занимаваше с момчета, наистина не ми беше до любови и т. н.
Спомням си обаче как определено се подразних от нерешителността на анонимния обожател...
Помислих си, че като дойде време за любов, ще поискам решителен мъж, който ясно, категорично и открито да заяви пред целия свят, че иска мен и само мен! Ни повече, ни по-малко... :-) Каква саможивка, а? ! :-)

Затова при теб е имало 3 години на тайно въздишане по съученичка, но не е било напразно, защото си се взел в ръце!

Ако мъж ми беше казал подобно на теб, че ще направи лудост пък ако ще и да го зашлевя след това... и ме целуне, бих го възнаградила за проявените смелост и лудо безразсъдство с такава страст, че... разбра ме!
Аз, като жена, бих се подмокрила директно от това! И в отговор, просто бих била твоя докрай, толкова е просто!

Но... понеже подобно на теб бях (и все още съм…) неуверена, плаха и т. н., все таях трепети и чувства през годините, надявайки се да бъдат... разгадани... и така и не ми се случи споделената, истинската любов...

И аз като теб, надух платната и се подвизавам в чужбина... и то в тази, в която говорят езика, който недолюбвам... ; и аз нямам любим до мен и скоро ще се прибирам... живот!! :-)

Дерзай!
Желая ти успех на всички фронтове!
И дано има повече мъже като теб, да усмихват и вълнуват жени като мен!

14.   Хора, вие се закачате тук, а авторът страда. Я, да го надъхаме малко да действа :)

15.   До 14

Авторът да чете между редовете, става ли? :)
Жена съм и цял живот тая чувства и трепети, защото нали уж след мъж не се тичало...? ! Що за глупост? !
Казах, че ми е допаднало държанието на мъж и веднага ме упреквате, че се закачам...? !
Защо само мъжете да са смели, а? !
Монополът на харесването и свалянето изобщо не е единствено и само мъжка привилегия, нали? ! Сега остава и да проработи и при мен и няма да съм си загубила времето в писане! :)

От 8

16.   Номер 3, не е необходимо да ми отговаряш - смелостта при жените обикновено е с обратен резултат и се възнаграждава най-често с безразличие или с подигравки... , историята на живота ми!
Бъди щастлив!

До автора
Срамежливите и плахите нямат никакъв шанс, говоря от опит!
Изобщо не се и помръднах да отида да заговоря "анонимния" си обожател дето уж "имал да ми казва нещо"...
Вместо това направих следното : по хубавеца предадох това - "кажи на еди-кой-си, че ако има да ми казва нещо, ще го чакам на пейката дето е точно в средата на училищния двор през голямото междучасие... "! :)
Естествено бях там, нарочно в най-голямата навалица... и той изобщо не се появи!
И така и никога през годините не изживях споделена тръпка с когото и да било и си останах само с мечтите решителен мъж да ме спечели по оригинален, забавен и недвусмислен начин...
Блажени са вярващите, нали? !

Прави си съответните изводи и действай, за да не си останеш само с мечтите накрая... Ще се изядеш от яд и безсилие както е при мен:-(

От 8

17.   от Автора:
Изводите са ясни, да не бъда страхлив, да рискувам, да опитвам нови неща.

Това го разбрах, обаче как да промениш човек който е привикнал с този начин на живот :(

Когато и да съм пробвал да пиша на някое момиче- никога никоя не отговаря, дори не сийнват.. На живо като тръгна да заговарям момиче, дори да се стигне до разговор, започвам да заобикалям правилните въпроси... Притеснявам се, глътвам си езика, не успявам да се отпусна, когато съм сред хора които познавам добре съм коренно-различен човек : (

18.   От номер 3/6/12.

Авторе, ти си в една чудесна възраст в момента и имаш голямото предимство още на младини да почерпиш от опита на хора, които още преди десетилетия са минали по същия път. Разбира се, хората и особено жените в България (също и в християнските общества) вече адски много се промениха като ценностна система и изисквания към отсрещния пол, така че не всеки съвет би се оказал приложим и в наши дни. Вредата в това отношение идва най-вече от промиването на мозъците на жените с всякакви косвени и преки намеци за търсене на лукс, постигнат от мъжа; за лесен живот; че отварянето на краката отваря много други врати и прочее. И сам си забелязал, че без (скъпа) кола един мъж в България е като чума за жените, че даже и мъжете ти приятели гледат по-различно на теб тогава. Това не са приятели, а използватели и най-правилното нещо е просто да ги премахнеш от средата си. Аз също съм имал такива приятели-пиявици, за които винаги бях насреща - и в добро, и в беда да помогна, но повечето винаги си измисляха детински оправдания, когато аз ги потърсех да излизаме някъде или пък имах нужда от тяхна дребна услуга.

Не помня да съм забелязал някъде да си описвал как изглеждаш в лице, колко си висок и какъв стил на обличане имаш, но в нашето съвременно общество жените отсяват мъжа с очите и въображението си, още преди да се е стигнало до разговор, затова повече от тях още след първите няколко секунди знаят дали биха допуснали до себе си някой мъж или категорично ще го отрежат. Много редки са случите, когато жена ще си промени първоначалното мнение към мъж, след като вече го е опознала.

Има го и този момент, че съвременната българка още от пубертета е разглезвана психологически и приучвана от филми, списания, интернет статии, приятелки, Facebook и други да се чувства като принцесата, която само трябва да чака; че тя избира, а ролята на мъжа е той да се бори за нея и да влага многократно повече усилия, време и пари. А простичката истина е, че и мъжете, и жената избират поравно и на основата на своето самочувствие и постижения. За едни това е как възприемат своите нрав и ценностна система; други лежат на измамното усещане, което им дават парите (което, обаче, въздейства на повечето жени); трети залагат на единственото, което имат - външен вид (също много въздействащо и на жени, и на мъже); а за четвърти е присъщо да съчетават няколко от гореизброените неща.

Номер 8/13/15, любопитно ми е коя е държавата, чийто език не харесваш? Аз трудно бих издържал в подобна страна. Пожелавам ти скорошно прибиране в България! :) Аз вече го сторих и за пореден път се уверявам колко прекрасна е Родината ни, която като че ли повечето българи недооценяват и имат очи да виждат единствено лошото в нея.

В мнението си номер 8 написа: "И друго искам да ти кажа - бих заменила и най-голямата заможност на земята за едно яко чукане и лизане, честно! ". Една от връзките ми беше с много красива жена, която години наред беше с мен заради тези неща и се чувствах тъпо, когато ми го беше казвала няколко пъти през това време. Постоянно се оплакваше, че има предложения от една камара богаташи, а "заради мен живее в бедност", тъй като ѝ беше по-важно да е задоволена като жена. Редовно ставах свидетел как ѝ се обаждат някакви непознати или стари бивши, които я канеха на пътувания или на кратки "излетчета" на вила (сещаш се с каква цел и срещу какви суми), но тя ги режеше и ми казваше "може да имат пари, но не могат да чукат". Също често ми е казвала и това, че единствено аз съм я уважавал като човек, докато червивите с пари мъже са се отнасяли с нея като една играчка за пред приятелите и обществото си и са твърде властни (понякога и биещи) за свободолюбива жена като нея. Накрая не издържа така без пари, не издържа и на намеците на майка ѝ, че вече отдавна е трябвало да се уреди с по-можещ мъж, който не е "неудачник" като мен, и взе, че промени възгледите си на 180 градуса (или по-точно дълго време се е колебаела и набирала смелост) и тръгна с един дядо над 70-те, който имаше няколко скъпи Мердецес-а, апартаменти и беше по-добра партия за жените, които са по-склонни да дават предимство на (и продават телата си срещу) парите и лукса пред съкровено човешките взаимоотношения. Имал съм и няколко други връзки с жени (и хубави, и не чак толкова), които в началото винаги са оценявали в мен уважителното отношение и себеотдаване към тях, но накрая все са си хващали или богаташи, или някакви квартални обиграни типове с БМВ 3-та трета употреба, които поне на вид са го докарвали на гъзарчета. Преломният момент, в който парите, материалното задоволяване и чуждото мнение са по-важни от Човека и щастието. Рядкост са жените, които биха сторили това, което ти написа в цитираното горе твое изречение.

Що се отнася до мечтите ти да срещнеш някой достоен за теб мъж, с който да си подхождате взаимно, то бих казал, че темата на автора е много удачна и редица жени също биха могли да почерпят опит от споделените тук мнения от включилите се с тях хора. Вече бях споменал и дни по-рано, че решителността и непукизмът в действията са променили живота ми към по-добро, докато срамежливото и плахо поведение винаги са ми носили само загубени време и надежди. Вие, жените, не подозирате колко готино е за един мъж, когато сами подемате разговор и показвате открит интерес. Не слушайте съветите на разни статии или приятелки, че тогава бихте изглеждали като лесни жени или направо к*рви в мъжките очи, защото това не е така! Напротив, много уважително е и приятно! Естествено, има се предвид нормално общуване и умел подход с разговор, като изключваме обичайните пачаври, които са полупияни и се държат като проститутки с всеки срещнат.

Поздрави и благодаря за споделените мнения! Всеки прочетен чужд опит обогатява и останалите в темата по един или друг начин.

19.   До 3 от 8

Здравей,

Наистина не е прието жените първи да се обясняват, но понеже е сподели. нет и понеже е анонимно, нека ти го споделя така както го почувствах... и затова веднага реагирах и ти го написах преди 20на дни! :-)

Ти си мъж-злато точно защото даваш най-важното - отношение, чувство, ... все нематериални неща, непреходни, безценни...

Предполагам си наясно с това...
Досега просто не си имал споделена любов щом са си тръгвали от теб... без да те оценят... не съжалявай за тях!

И аз така...
Твърдо стоя зад думите си... Бих дала всичко от себе си за една любов... На таван под наем бих живяла... за една любов... Да падна и потъна в едни очи и никога повече да не си тръгна от тях... Да се събуждам в най-любимите и любящи обятия и да не мога да се откъсна от тях...
Да обичам и да искам, да ме обичат и да ме искат...
Не ми се е случвало и това е...
Ти все още имаш време да я срещнеш, истинската любов!
При мен май вече е късно...
Душата ми е празна, оттам и леглото ми също, защото не мога секс без любов... А как я копнея само, нали тя е смисълът на живота!

Пожелавам ти да ти се случи, мъже като теб го заслужават повече от когото и да било!
Късмет от мен!