Чувствам се самотно
Нямам представа как да формулирам всичко това. Искам тук да изразя чувствата си, защото в реалния живот няма човек, пред който да го направя. Родителите ми са кариеристи и не ми обръщат достатъчно внимание. Нямам истински приятели. На 17 съм и досега не съм имала сериозно гадже, имала съм само първа целувка, но не искам да си спомням за този момент дори. Красива съм и хората ми се възхищават, но това не ме кара да се чувствам по-добре, чувствам се празно. Никой не се опитва да опознае личността ми, а единствено ме използват. Иска ми се да имам полов контакт, но има едно нещо, което ме спира. Не знам дори как да го обясня. Представям си как след време трябва да правя с някое момче, но то няма да знае, че ми е първия път и съм девствена. Ще кажете, кажи му. Не е толкова просто, защото ме е срам. Не искам да се учудва, че съм още девствена на тази възраст (под тази възраст нямам предвид 17, защото не се знае кога ще бъде, може и на 20+). Когато си помисля за секс се разплаквам. Същото е и когато някой ми прави романтични жестове. Чувствам се странно. Отделно нямам никакъв опит. Не мога да живея с тази самота. Защо на другите хора им се получава толкова лесно, а при мен не става? ! Искам само малко любов и внимание.

Коментари

1.   Не се притеснявай от това, че нямаш толкова голям опит, опита тръгнат ли да го трупат някои, няма спирка. Искаш любов, нормално е да отнеме малко повече време. Просто явно "сензорите" ти за чувствата са по-силни от връстниците ти/ни и не се луташ от връзка на връзка. Разбирам терзанията ти за любовта, просто защото и аз съм ги имал и именно затова те съветвам, да не се тормозиш излишно. Що се отнася до девствеността, в най-лошият случай просто няма да го намира за важно, а може и да го види като плюс. Не насочвай евентуалната си бъдеща любов, към въпроса, защо си девствена сега.

2.   Момиченце, сега ти е времето да мислиш за добро образование, което ще ти даде в бъдеще и добра кариера, и съответно и по-добър стандарт на живот. Там ще срещнеш и по-стойностни хора, а и вече ще имаш повече акъл да си избереш и по-подходящ партньор. А ти, вместо това, мислиш само за полов контакт. Имахме приятели, чиято дъщеря забременя и роди на 16 г. - цветна бременност. Ожени се за приятеля си / той на 18 г. /, родителите им "кариеристи" ги издържаха. След време им се роди второ детенце, после момчето я напусна и заживя с друго момиче, а тя нито можа да учи, нито да разбере нещо от младостта си, остана си майка-домакиня без образование и професия и ако не бяха родителите й не знам как щеше да оцелее с децата си.

3.   Момиче, на 17 години всички сме се чувствали странно по един или друг начин. Гледай си училището - всичко ще си дойде на мястото. Няма мъж, който да ти се подиграе, защото си девствена.
Ей, как се обърнаха времената - едно време момичетата питаха как да излъжат, че са девствени, а сега - как да излъжат, че не са :)

Ако това ще те успокои - няма свободни жени, особено пък красиви :) Всичко е въпрос на това дали ще направиш правилния избор, но и няколко грешни да направиш - не е трагедия за умиране.

5.   За всички е трудно предполагам, но човек трябва да е отворен за възможностите и да не се колебае ако иска нещо да се промени. (Защо има две идентични теми пуснати по-едно и също време само гледната точка мъжка и женска е различна? Това да не е някакъв експеримент? )