Възможно ли е да е толкова трудно..
Здравейте скъпи читатели радвам се, че има някаде, където човек може да сподели неща от живота си. Би било хубаво ако има с кого друг да споделя, но не мисля, че ще ме излуша. Мъж на 30 год съм още, като дете до колкото си спомням, исках да си имам семейство, деца неща, които наистина биха направили истински щаслив, винаги съм ценял семейните ценности и ще продължавам да го правя, въпреки всичко виждайки, че няма кой знае какъв смисъл. Сигурно ще кажете''ето пак някой отчаян глупак се опитва да привлече внимание'', но ви уверяввам, че в съмненията ви капичица истгина няма.

Да отчаен съм, но защото живота ми мина в самота, нищо не се случва, мисля си че не съм хубав и никой не ме харесва, но има жени които ме харесват, въпреки, че не са мо и тип. Не държа да е красива, простро да си допаднем и взаимно да се харесаме, но и това не се случва. Имам регисарции в няколко сайта за запознанства, но и там нищо, която аз си харсам тя пък никакъв интерес не изпитва и обратрното. Имах през целият си живот една връзка и не се получи. Имал съм и доста разочерования, но това е съвсем нормлано, всички сме го преживели, една част от живота е това, и ми е ясно, че няма как го променим. Добре ама защо сега не се получава, защо нищо неможе да взаимно??? ... не намирам смисъл да се развивам в каквото и д абило, нищо не ми се прави, като знам, че съм сам и май ще си остана сам, както вървят нещата.... Страх ме е... исках да направя компромис със себе си и бъда с жена, която не харесвам, но повярвайте ми не става, това не е хубаво, гадно е убива те всеки ден. Не ми се работи, не ми се спестяват пари, нищо не ме интересува, мислях, че ще ми този период, но не със всеки изминал ден все по гадно става и по гадно. Неочаквам от вас, съвети, просто исках да го напиша това някаде...

Коментари

1.   Здравей. Аз съм жена и имам същия проблем :D Поне откакто станах на 32 :) Само едно мога да ти кажа. не бъди отчаян и не прави компромис. Ти си мъж... Опитвай до безкрай, като си харесаш някоя, ако тя ти откаже... продължавай със следващата :) Не прави компромиси, няма да живееш добре, а и имаш много време :)

2.   Ей, чакай малко! Твърде много самосъжаление - не си помагаш така. Много хора са в твоето положение, че ако щеш и аз самият съм така - на 30 съм, сам съм от доста време и напоследък хич не ми връзват. Ама не съм се отчаял и не смятам да го правя. Смятам да обърна мача в моя полза.
Така и така си сам засега - концентрирай се в нещо, което да ти е от полза - работата например. Хем ще те разсейва от черни мисли, хем можеш да израстнеш нагоре. Като усетиш, че си задобрял в нещото, което правиш - и самочувствието ще се дигне. А то ще е добре, жените много ги бива да ни надушват кой е уверен и кой е загазил.
Освен това, гледай да правиш неща, от което ти е кеф. Плувай ако щеш, бягай ако щеш, пей си под душа ако щеш и т. н. Като си угаждаш на душицата постепенно ще пропъдиш такивата мрачни и пораженически мисли. Чети и гледай хуморески, освен това гледай сам да правиш весело - жените предпочитат веселяците пред сдуханяците.
Абе, с две думи нема да се пуашиш копеуе:) Всеки изпада в дупки, ама мъжкарят умее и да излиза от тях. Бъди мъжкар и ще си намериш дамата. Търпение и упоритост!
Айде, чакаме да се хвалиш след време!

3.   Излез навън.. не кисни в интернет... :) успех!

4.   "Мисля си че не съм хубав и никой не ме харесва. "
Как ще те харесват, ако сам не се харесваш? Това се излъчва от тебе - това, че сам себе си не харесваш, и хората го виждат. Трябва да обичаш, уважаваш, харесваш и приемаш себе си заради самия тебе, а не за да те хареса някой. Тогава и само тогава ще те харесват и други.

5.   Наисатина нечаквах да получа съвети и подкрепа от когото и да било, наистина благодаря ви. Ми ето (към коментар 2) казваш, че не ти връзват да не е, че излеждаме стари, е баси ако е това, направо ще се гръмна. Дали защото съм мургав не ми вържат и на мене? ! Незнам как да не се отчая човек на 30 год ни жена ни дете, дори и близо до селта не е. Знам, че не е добре, но ще стискам зъби и ще правя, че всичко в наред. А да (към коментар 1)... Еми вие жените много избирате искате принцове, перфектни, а някой нормално сипатично момче не му обръщате внимание и така обивате два живота, вие трябва да се съвземете и да престанете да си мечтаете за мъжете от сънищата ви.

6.   изповедта ти ме връща преди година и половина, когато същите думи чух и от приятеля ми/ вече не знам дали сме все още такива/. И когато станахме гаджета, от увесилия нос мъж - разцъвна, вдигна му се самочувствието за тази година и половина и... явно за да се докаже, почна да сваля нови момичета... хванах го случайно и майтова ще е и краят.
Така, че внимавай - аз също не търся принца, но му предоставих от сърце и душа любовта си, спокойствието и доверието си, а той - разруши всичко....

7.   Топката между мъжете и жените не спира от векове да се прехварля от врата на врата в крайна сметка няма да има победители а по скоро пострадали и въздаржали се... както казах и преди всички сме минали по тези пътища на разочерованията, но това е част от живота, няма как да го променим, по добре е да го приемам и да гледаме на пред, но пробелма след болката униженията, разочерованието нали уж лседва да дойде нещо хубаво, ама го няма и това ме кара скиптично да се настроявам към животат, което всеки ден ме убива и незнам на къде да я хвана.

8.   Към номер 6: съчувствам ти... аз изгубих вяра в любовта и в мъжете, след като се случи същото нещо и с мен. Авторе, мисля, че разочарованието те подтиска и те кара да си черноглед. Предполагам важно е да не слагаме всички под общ знаменател, да даваме шанс на всеки и да не подхождаме с предубеждение. Тогава бихме имали по-голям шанс да се сближим с някого, който ни подхожда и харесваме. Успех!

9.   Авторе бъди себе си прави това което те кара да се чувстваш щаслив :)) излиай по често с приятели познати... разширяваи социалните си контакти не се затваряй в себе си... това ще ти е най голямата грешка... намери вътрешния си баланс в себе си и всичко ще си дойде на мястото просто се пусни по течението каквото има да се случва няма да избягаш от него приятелски съвет... прочети книгата "черния лебед" nasim taleb се казва автора прочети я и ще разбереш какво искам да ти кажа :) надявам се да съм ти бил от полза

wolf

10.   аз съм също като теб даже много по зле никога не съм имал сериозна връзка с жена и никога няма да имам жените са алчни за пари откажи се най голямата ни грешка с теб е че продължаваме да живеем разбери че няма надежда за нас нито работа нито жени ще намерим да живеем така означава да се обречем на страдание не се надявай за нищо и не слушай какво ти говорят другите мога да ти дам стотици доказателства че съм прав за съжаление не че искам да те отчайвам за нас няма бъдеще аз се примирих примири се и ти