Аз плащам за всичко.
Здравейте, от 3 години съм с приятелката си и имам следния проблем. Напоследък (половин година) аз плащам всичко, когато излизаме и като цяло каквото и да правим. Всеки ден са заведения, барчета, таксита, пазаруване за вкъщи... и не се сеща да извади 5 лева, а имаме абсолютно еднакви доходи и е ясно, че и моите пари имат край. Харча всичко до стотинка и когато решим да си купим нещо по-голямо или да отидем на екскурзия, тя си има спестявания, а аз съм профукал всичко. Много добро момиче е, много се обичаме, но до преди това плащахме един път аз, един път тя, тъй като сама ми е казвала, че така се чувства най-добре.. Сега просто стои и гледа разсеяно, когато дойде сметката. Как да й обясня без да се обиди, че не може всички разходи да са за моя сметка? Ако имах повече, нямаше да е проблем - дори с удоволствие, но започват да не ми стигат парите. Не мога директно да й кажа "давай половината пари". Очаквам предложенията ви.

Коментари

1.   Сядаш и говориш с нея, че примерно може да се редувате. Ти ако платиш киното, тя да вземе пуканките и колата. Ти плащаш този път, тя плаща следващия път кафето. Обясни и, че ти е трудно да си харчиш парите за себе си, когато даваш половината за нея и че да, ще плащаш понякога, но когато можеш а не винаги.

2.   Ами, точно директно трябва да й го кажеш. Ако те е страх, че ще се обиди, с цупене ще те върти както си иска. Мъж си, трябва да държиш контрола. А относно конкретната ситуация, не е ок това. И е странно, че изведнъж тотално си е сменила навиците. Разпитай я защо.

Ж30

3.   Пич лошо! Не съм въобще спец ама май първо не общувате достатъчно и второ те използва. Сори предварително.

4.   Здравей, авторе! За какво ти е тази ламя? Всеки ден по ресторанти и прочие! Защо не й кажеш, че не си Рокфелер? Не знам какво работиш, че всеки ден си с нея! Че и парите ти заминават мълниеносно! Аз ако съм на теб, късам с нея моментално! Един път, втори път... на третия да си събира багажа и адиос!

5.   Случайно си забравяш парите или не отивате на места, за който се иска пари. Ако иска някъде казваш, че в момента нямаш възможност. Може да пичнеш да си плащаш само твойте разходи, малко е тъпо, но няма да седиш гладен заради това. Може би пести за нещо. Говорете по въпроса.

6.   Истината е, че при повечето двойки, които познавам, мъжът поема всички разходи и плаща сметките.
Но след като това ти представлява проблем, може би ти не можеш да си го позволиш. Тогава най-добре проведи един искрен разговор с приятелката си.
В действителност повечето мъже не биха се чуствали добре, ако приятелките им плащат дори и част от сметката.
Но в последно време има доста еменципирани жени, които държат да плащат наравно с мъжете. Може би на теб ти трябва такава жена.

7.   Само с директен разговор с нея, може да решиш този проблем. Щом сте заедно и разходите, които имате трябва да се разделят по равно. Няма какво да я обидиш, щом тя самата ти го е казала преди време, че и тя се чувства по добре, като плаща и тя някой път. :)

М. 32г.

8.   Здравей Авторе! Първо искам да ти кажа евала, защото аз за тези 27 години един път не срещнах мъж, който да ми поеме изцяло разходите. Даже не знам в днешно време като че ли доста мъже лежат на гърба на жените си. Това което правиш е правилното за един мъж, но не е нормално нейната нехайност. Как така няма да плаща. Аз разбирам да гледа детето ви и да се грижи за дома, но щом и двамата работите. Поговори с нея, ако се цупи и т. н всичко е ясно, но може би ги дава за нещо друго или на някого. И да не може да ти каже знам ли на роднини, за дрехи за по лошите неща няма да казвам. Казвам ти го от опит.