Как да направя първата крачка ?!
Здравейте. Аз съм студент втори курс в един от най-големите градове в България. Сега вторият семестър в нашата специалност се премести едно момиче с което веднага си допаднахме. Специалността ни все пак е малка (25) човека и общуваме често откакто дойде при нас. Харесвам я и си мисля, че и тя мен също интуицията ми почти никога не ме е лъгала за тези неща. Проблема както се подразбира от заглавието е, че не знам как да направя първата крачка и това ме измъчва доста. Имал съм само една връзка до сега за 2 години и половина, но тогава момичето направи първата крачка и общо взето изкарах луд и нереален късмет, който едва ли някога ще се повтори. Бяхме се запознали на едно парти и съответно бях доста отпуснат после тя ми писа и така. Разделихме се, защото замина да учи в чужбина след завършването и сега просто сме приятели. Та сами се сещате, че ако не беше направила първата крачка тя сега още нямаше да знам какво е момиче просто съм адски срамежлив и винаги ме е страх да не объркам нещо и да се изложа. Разказвал съм на приятели момичета за жестовете и намеците на момичето от курса и всички до една ми казват, че е повече от ясно, че ме харесва просто аз не знам какво да направя и се вцепенявам. Имало е и моменти когато сме оставали сами с нея някъде, но си говорим предимно неща за университета. Сякаш някой път като ме поглежда в очите и чета " хайде по дяволите направи нещо", но не мога и не мога просто. Не съм някой с чепат характер, нито пък скучен всички ми казват, че съм забавен, просто винаги докато не опозная човека срещу мен добре се държа малко странно. Просто съм срамежлив и винаги преди да направя нещо си задавам въпроса какво ще стане сега като кажа това, да не ме помисли за глупак и тн. Пределно ясно ми е, че ако се забавя още малко просто ще се откаже от мен затова пиша тук за съвет.
Благодаря на всички прочели историята ми и моля модераторите да я публикуват :)

Коментари

1.   Действай смело! И да не е най-доброто, което може да се измисли, щом толкова време те чака, значи вече е разбрала, че не се сваляча на свалячите, но и такъв си те харесва.