Нормално ли е това
Здравейте, момиче на 16 съм от голям град. Имам си приятел, който родителите ми не одобряват. Бил от бедно семейство, а е много готин и умен.
И моето семейство не са богаташи, работят нормална работа. И неговите родители работят нормално и си се справят хората.
Постоянно родителите ми набиват канчето, как съм трябвало да си намеря приятел от богато семейство, да ме гледал, водил по цял свят на екзотични почивки и подобни неща. Баща ми се кара постоянно да спортувам, за да имам хубаво тяло и бразилски задник, дори ми намекна, че имам малки гърди, и видиш ли как, евентуално за бала, биха ми подарили импланти, а аз съм толкова далече от тези неща.
Разговарям с приятелките си по въпроса, и установих, че и при тях постоянно се говори за намиране на богат партньор, за да може да не се притесняват за финанси и луксозен живот.
Не знам, писва ми вече, всеки ден буквално ми се говори вкъщи затова, дори и двете ми баби с на мнението, че трябва а да се търси мъж с потекло.
Чувствам се като стока. Вярвам, че има любов и обичам приятелят си.

Коментари

1.   Не слушай родителите си! Това се бие в акъла на бабите ни, после на майките, а живеем в различни времена. Преди богат мъж те взема и не те оставя, сега богат мъж те взема утре те оставя. Много е относително, бъди с човек който ТИ искаш да бъдеш.

2.   Права си. Не им позволявай да го променят това в теб.

3.   Колкото и да е трудно - ти си отделен човек. Не слушай тях

4.   Браво, момиче, супер си. ОБичай приятеля си и не слушай какво ти говорят, парите не купуват щастие. Ако наистина се харесвате, с малко акъл и труд ще се справите с всички проблеми. Даже ще задминете онези, които са се родили със сребърна лъжичка в устата.

5.   Преди години съпругата ми не послуша техните и остана с мен. При нас се получи, тъй като тя учеше в друг град и аз отидох при нея, а след завършването и се оженихме. Ако си бяхме в родния град сигурно роднините и щяха да успеят на ни разделят. Вече имаме две деца и си живеем щастливо, не в охолство, но и това ни стига.

6.   Рано или късно без да усетиш те правят такава... И от там следва че има мъже които търсят само секс... И се ръсят едно мозъци видиш ли мъжете били мислели само за себе си и т.н. И т.н.... А то какво някоя ей такава ги разочарова и след това не сме същите.. Мое мнение не целя никакви спорове.
Успех ти желая въпреки че не вярвам да не станеш каквато искат

7.   Те богаташите, само чакат на опашка да те вземат - друг път. Това само по приказките става. Истината е, че хората с възможности имат много голям избор на жени в живота си. Най-вероятно привлечени точно от парите им. Но това не е гаранция на нищо! Днес си му любимка, а утре може да те изгони на улицата без нищо! Така, че моя съвет е да търсиш истинската "любов" с твоя си човек. Въпреки трудностите, ако се обичате ще се справяте заедно! Парите може да носят някакъв вид "спокойствие" в живота, но в никакъв случай не носят щастие и любов! Успех.

М. 32г.

8.   Е според теб нормално ли е да те третират като стока която трябва да се пласира / продаде? И тия хора са ти родители, нямам думи...