Идеи за подарък за геймър
Здравейте! 29-тия рожден ден на приятелят ми наближава и искам да му направя хубав подарък. Той е геймър, има много игри, а любимата му е Дота 2. Моята идея е да му взема малка торта, която да е с Дота препрадки, охладител за лаптоп и колан (който много не се връзва с останалите неща, но знам, че иска да си купи). Ще се радвам да споделите дали идеята е добра и също така да споделите други идеи за подаръци. Благодаря!

Коментари

1.   Аз пък предлагам освен тортата, и нова подложка за мижка, но качествена такава. Steelseries примерно, или ако има любима марка.

2.   Слушалки

5.   Слушалки, мишка и клавиатура се хубав подарък, но човекът трябва сам да си ги избере и това разваля момента. Може би някаква фигурка, дреха, чанта или нещо друго свързано с играта. Провери в Ozone или друг магазин за такива аксесоари, какви action figures има и колко струват.

Дядо Торбалан

6.   - Мишка Logitech G502 Proteus Spectrum RGB Tunable. Идеална за "DOTA 2", защото е с множество копчета, с чудесна бърза оптика, удобна форма, възможност за превключване измежду три профила по време на игра и има меню, позволяващо всевъзможни настройки! В зависимост от магазина и дали има намаление в момента, цените са между 90 и 180 лева. Ozone.bg периодично я намалят на 90-110 лева.
https://mishki.pazaruvaj.com/logitech/g502-proteus-p228707375/

- Подложка за мишка с ниско съпротивление на триене. Няма нужда от нещо скъпо, защото моделите от по 15-30 лева съвсем леко отстъпват на тези за по 80-200 лева. Аз лично препоръчвам модела Tracer Gamezone smooth XXL, който се продава в "Технополис" за 35 лева.
https://www.technopolis.bg/bg/Mouse-Pads/Mouse-Pad-TRACER-GAMEZONE-SMOOTH-XXL/p/564200

- Клавиатура Modecom MC-800M Backlit (струва 40-55 лева в различните магазини). Има цветна подсветка, клавишите са приятни на допир и натискане, с къс ход, а повърхността им е с гумирано покритие, което намалява запотяването на пръстите при продължително играене. Има и по-евтиан вариант без подсветка, който обаче е безжичен. Но за сериозен играч е по-добре да използва жични мишка и клавиатура, защото при тях забавянето на сигнала е сведено до почти нула милисекунди.
Аз ползвам A4 KV-300H/HUB, която няма подсветка, но като усещане при писане е почти като тази на Modecom. И двата модела се продават в "Технополис" за по 49 лева. Друг готин модел е Hama Urage Cyberboard, която има разновидности с и без подсветка и цената е малко по-висока за варианта с подсветка.
https://www.technopolis.bg/bg/Keyboards/Keyboard-MODECOM-MC-800G-WLESS/p/567941
https://www.technopolis.bg/bg/Keyboards/Keyboard-MODECOM-MC-800M-BACKLIT/p/567940
https://www.technopolis.bg/bg/Keyboards/Keyboard-A4-KV-300H-HUB/p/562296
https://www.technopolis.bg/bg/Keyboards/Keyboard-HAMA-URAGE-CYBERBOARD-113755/p/564633

п.п. Казва се ИГРАЧ, а не gamer. Второто е английският превод на играч. :) Успех!

7.   Механична клавиатура. Потърси на HyperX, питай за Cherry MX Brown ключове (switches). Пак от HyperX можеш да потърсиш и headset.

Иначе можеш в Steam да му купиш някой аксесоар за Dota 2 (питай го първо кой герой играе).