Учителката ми не ми дава шанс. Какво да направя?? Помощ
Аз съм 8 клас в гимназия. Аз съм търпеливото и тихо момиче на класа което все слуша в час.
Проблемът ми е че 1 път в час по математика не слушах и си говорих с една приятелка от класа ми и госпожата ми се скара много лошо, аз си мълчах и се чувствах виновна, накрая госпожата ми писа 2, защото правихме тест в началото на учебната година на който имах 2. Беше ми гадно, че се отнесох така към госпожата но после се замислих, че и другите ми съученици през цялата година си говорят и смятат часа за свободен, а аз записвам, слушам и си пиша домашните а накрая аз само имам 2, не е честно защото и другите си говориха, а на тях нищо не им писа. Не мразя учителката ама минаха 2 седмици в които аз вдигах ръка да ме изпита, писах си домашните, записвах в час а тя се държи все едно не съществувам. Добре де разбирам че се сърди и аз да бях на нейно място щях да се сърдя ама 2 седмици за такова нещо не бих се сърдила. Сякаш не им се е случвало по тяхното време да не слушат, е да знам тогава са били строги времена но това не означава, че не им се е случвало.
Тя попринцип и изпитва хората които слушат в час, това са само 5/6човека от класа ми и мен, ама от както стана това не ме е изпитвала и само чакам да правим тест за да види, че разбирам задачите и я слушам.
За 1 път в живота ми не слушам в час и то дори не знам защо го направих. Хора помогнете ми искам госпожата да ми прости, искам да съм и любимата ученична и да ме изпитва отново.
Само да ви кажа, че и на нашите не съм им казала за това, но ще им кажа. Знам, че ще ми се скарат но ще им кажа и как се опитвам да се поправя и как искам госпожата да види че съжалявам.
И аз съм виновна, но тя на тези хора които не слушат страшно рядко им се кара, а на мен за това вдигна скандал, но и аз съм виновна, даже повече и от нея.

Коментари

1.   Та не се разбра за какво семейство ти е казал, че ще страда...

2.   Ей споко продължавай да се държиш добре и ще си извоюваш уважението и вниманието и отново.

3.   Ядосала се е толкова, защото не го е очаквала от теб. Има ученици, които по принцип са шумни, не внимават в час, не са много отговорни и към тях учителите рядко имат големи очаквания. Ако такъв ученик покаже малко отговорност, това се забелязва много бързо, защото си е цяла аномалия. Ако такъв ученик си говори с някой друг, може да му се скарат, но това е напълно нормално явление и не се забелязва. Обаче има и отговорни ученици, при тях е наопаки, което никак не е стимулиращо. Старанието е обичайно, а невниманието се наказва по-сериозно, за да не кривнеш от пътя. Ти продължавай в същия дух- вдигай ръка, пиши си домашните, учи си уроците и внимавай по време на час. Другото ще се подреди. Тя не ти е точно сърдита, но е разочарована и сега те наказва с цел да те изплаши и да те мотивира да бъдеш отговорна към предмета ѝ и да внимаваш. Няма да продължи вечно, не се притеснявай!

4.   От авторката: Мисля че нещата почнаха да се оправят. В понеделник като имахме час не се държеше така както последните седмици. Утре пак ще имаме при нея и ще напиша дали проблемът се е решил или просто е била в настроение и не и се е занимавало с мен.

5.   От авторката: Всичко се оправи!