Да му дам ли шанс... Да му повярвам ли
Здр на всички...

Момиче на почти 17 съм...
Аз съм кръгла смотанячка...
Никога дори не съм се целувала с момче и родителите ми са доста строги....
Не ми е липсвало внимание....
Имах онлайн връзка за кратко...
Но...
Запознах се с един... мъж...
Да, мъж. Той е 10 г по - голям...
Кратък разговор и... той ме е харесал... откри ме седмица по- късно в социалната мрежа....
Постепенно започнахме да си чатим редовно...

Сега... той ме харесва много, аз по - малко, но все пак имам чувства....

Проблема е... възрастта, това че... съм много недоверчива и не знам дали ме лъже че в момента няма приятелка...
Твърди ми че може да ме изчака малко за секс... а аз съм девствена.... и... доста тясна там долу.... Той твърди че не ме е издирвал 1 седмица за да ме зареже след няколко месеца.... но... аз просто съм недоверчива...
Въпреки, че ме кара да се чувствам страхотно когато си пишем или говорим....

Уж си прави планове за бъдещето... но не знам дали да вярвам и за това... Не се притеснява да застане пред семейството ми...
Но и всъщност след първата среща не сме си виждали повече....
Той е англичанин, така че и комуникацията на английски език е малко трудна....

Та.... ако можете да ме посъветвате.... да се впусна ли в това и да му повярвам ли?
Мислите ли, че ме обича наистина?

Как да постъпя. Моля за съвети, както от женска, така и от мъжка страна. Както и от родители на деца с такива връзки....

Благодаря....

Коментари

1.   Не му вярвай, намери си момче което няма педофилски наклонности.

2.   Много си влюбена в многоточията! :D
На проблема: Изчакай. Възможно е да е истина, но е по-вероятно да е възползване. Дори да не е с такава цел, би се приближило до такова, ако направите нещо сега. Стани на 18-19 и ако още се интересува от теб, вече с чисто съзнание си избери дали искаш нещо с него. Споменаваш, че от твоята страна чувствата не са същите - звучи ми сякаш се самозалъгваш, защото не си имала друга връзка/внимание/преживяване. Ще се случи, ще се чувства правилно. Моето мнение е да не се впускаш в нищо, засега.
S. A. D.

3.   Не мисля че тези връзки са нещо добро. На думи абсолютно всеки може да те докаже колко те обича, но начина, по който ще се държи с теб може да е съвсем различен. Имам предвид че може да ти наговори всякакви неща, не бъди наивна. Също не мисли, че си "смотанячка", защото не си се целувала. Изчакай до началото на студентските си години, чакат те много нови запознанства. Не вярвам в онлайн връзки/запознанства. Много познати са си патили от това, бъди внимателна :).

4.   Една история - събират се млади изрелци на младежки лагер и един равин ги учи и казва на момичетата: "знаете ли кое е най-важното нещо, което ще направите в живота си? Да се омъжите за евреин. " Ето това е една много добра поука за младите жени, да се омъжат за човек от тяхната нация. Това ако имат ум в главата и не са разхайтени последователки на "лейди гага" или някакви други идиотщини, които смятат, че са в правото си да си правят каквото искат, но само до момента в който пострадат и после реват и искат съжаление.