Красиви жени с грозни мъже
Напоследък ми прави впечатление, че има доста красиви жени, ама наистина красиви, които са с откровено грозни мъже. При това те не са нито богати, нито уверени. Имате ли идея какво намират в тях?

Коментари

1.   Хубаво отношение, добро чувство за хумор, загриженост, влюбен поглед, отделено внимание, общи интереси, общи теми на разговор, сходно разбиране на живота, съгласие по много и различни теми, щастие...

2.   Не.

3.   Може би са добри хора?? Добри слушатели? Добри любовници? Забавни? Умни? Да има и такива момичета, които не гледат външността. Аз си признавам, че не съм от тях според мен външния вид трябва просто да ти допадне поне малко физически човека отсреща, за да запалиш пламъка във флирта, опознаването, секса. Но има и такива жени. А защо винаги като са грозни мъжете трябва да са с пари? Тогава грозните жени с какво превъзхождат красивите?

4.   Номер 1 - точно в десетката !

5.   "Най-същественото е невидимо за очите". Казал го е Антоан дьо Сент Екзюпери в "Малкият принц". Кой разбрал- разбрал.
Първият коментатор го е обяснил подробно. Ако се позамислиш повече, можеше и сам/a да си отговориш на въпроса.

6.   Аз пък виждам красиви мъже с грозни жени. Изводът е, че има всякакви двойки. Какво ти пука?

7.   Аз лично обожавам мъже с големи носове и леко криви черти. Може би защото моят нос е малък и чип и търся баланс... Не знам, просто като видя мъж с по-странни черти, мигновено се заглеждам в лицето му. Има нещо топло и човешко в това да не бъдеш перфектен. Приятелките ми преди много оплюваха външния вид на бившия ми приятел, но аз си го харесвах от кривите крака чак до големите уши :)

8.   Аз, например, намирам хигиеничен секс един представител на описанието на автора.

9.   За да си с един човек има много повече от външен вид и пари. А относно красиви момичета има доста изкривена представа за красота в България.

10.   Защото са прости. Ясно е, че по този начин осакатяват поколението си, на което му осигуряват некачествени гени. Колкото до това, че грозните мъже били внимателни, мили и т.н. , ми те имат ли друг избор? Нали с нещо трябва да излъжат жените. След като не могат с външност, пробват с пари или мили приказки. Ама като и направят 2 деца и жената няма къде да мърда, тогава на повечето им лъсва истинската същност и се оказва, че не са чак толкова мили, влюбени и т.н. Така че, жени, опичайте си акъла! Поправителни изпити в живота рядко има.

11.   10 е в десетката, а не 1. Винаги се е натяквало как по-грозните и по-бедните хора без значение пол, раса и години, са по-стойностни и по-човечни... моля?!!!! Цял живот сред тея бедни и грозни, но уж стойностни хора, виждам само неописуема злоба, подлост, манипулиране, комплекси, завист, глуповатост, простотия. Навсякъде си заобиколен от натрапващи се ненормални стереотипи, а като се огледаш виждаш съвсем друга реалност. Всички тея стереотипи са създадени именно от тях явно, всички знаем, че тея хорица най-много лаят и най-много се бутат да се изкажат и покажат. Както е онова лафче: " Любовта е измислена от бедните, за да не плащат за секс". Като им пречат красивите жени, плюят и ги заклеймяват със стереотипи, като нямат пари пак заклеймяват, че парите не били всичко видиш ли. Живееш в свят, в който съществуваш благодарение на парите, но не... те не били всичко. И така нататък с всичко останало. Никой не заблуждавате.

12.   АКо познаваш такива мъже, попитай какво те мисялт, че намират жените в тях. Също така, попитай и самите жени.
Аз само мога да ти кажа, че една жена иска, преди всичко да е с някой, с които е сигурна и ѝ е забавно.
Красотата е важна, да, колкото и да си красив, ако не предлагаш нищо повече, то ще си като чифт стари обувки накрая.

13.   Номер 10 свалям ти шапка!

15.   Гледай филма "Свалячът Хал" (или Хъл). Има го на Замундата. И се опитай да го разбереш.
Ще ти отвори очите за много неща...
И се надявам да ти отговори на въпросите.

16.   Аз не се определям като грозен, цялата ми рода са красиви и най-вероятно и аз съм хванал нещо от тях, но за мен красотата не е на първо място. Преди време се запознах с едно не много красиво момиче, даже леко грозноватичка, в началото не ме привличаше изобщо, но когато започнах да си говоря с нея се оказа супер позитивен, забавен, умен и интересен човек и в един момент се влюбих в нея. Както я виждах като грозна изведнъж започнах да я виждам като принцеса, възприятията ми се промениха. Предполагам, че с жените е същото.

17.   Браво на #11! А в тоя сайт е пълно с илюстрации на това, което казва.

18.   Къснокапиталистически разбирния. Познавам един, който твърди, че да се четат книги, ако не били бизнес книги, било згуба на време. Ако някой го попитал колко е чеса, просто подминава, защото не моеж да си губи времето с "такива". Нямало смисъл, да се комуникира с хора, които не му носили печалба. Красивите жени били добре, защото "облекчавали нуждите" и помагали на имиджа му.

Сигурно милеете за Викторианската Епоха...

19.   Причина номер 1 - в тяхното обкръжение са, причина номер 2 - не се стараят да им угаждат.

20.   Много опростенчески разсъждават някои тук. Никъде не е казано, че красивите трябва непременно да са глупави, а грозните-умни и пр. Подлеците, злобните, невежите и т.н. могат да са както грозни, така и красиви. Да оставим на страна, че това, което за един е красиво, друг намира за обратното. Вкусове различни. Светът е достатъяно пъстър и населен и всеки прави своя избор. Дали някой го разбира или не, както авторът и дали хора като номер 10 и 11 го одобряват, все тая. Важното е на теб да ти е хубаво с този човек. Апропо, красотата с годините повяхва, че и съвсем изчезва, но умът, талантът, възпитанието, добротатата са значително по-трайни.

21.   А, моля, моля. Съпругът ми е красив и работар, а и може да те изкърти в леглото. Всяка жена си търси красив и симпатичен мъж, който да и направи красиви деца. Не подценявайте толкова жените.

22.   Аз ще ви отговоря, че красивите жени, ама наистина красивите жени в по-голямата си част са наистина много глупави, не всички, но повечето от тях. Защо? Защото красивата жена разчита само на красотата си за да привлече мъжете. Те не полагат никаква грижа за интелектуално израстване. Защо да се измъчва да развие интелигентността си, когато мъжете постояно се вглеждат в нея дори тя и без дума да продума. На нея това и е богатството-красотата. Ако един наистина интелигентен мъж реши да ѝ "претегли" интелигентността ще установи, че тя е много ниско, но пък е красива и това е всичко, което тя иска. За интелигентност да му мислят мъжете. Само че красотата не трае много дълго и тогава....ами тя вече е хванала интелигентния мъж и той да му мисли.
Не зная дали някой от вас е слушал Елизабет Тейлър като млада какви глупости е говорила и как се е държала публично. Аз съм я виждал как на публично място си показваше средния пръст на хората и всички я освиркаха за този й жест. Но пък беше красавица и 7,8 пъти се беше женила.
А грозните мъже знаейки, че не са красавци наблягат на интелектуално израстване и на техническа способност. В разговори с жените те са много забавни, знаят как да накарат жената да се чувства специална, нали и вие всички искате да сте специални за мъжете си. Жените уважават тази тяхна способност и в много случаи жените се влюбват в такива мъже. С такъв мъж жената няма да изпитва скука в живота си. Тези са мойте виждания в живота защо красиви жени са с грозни мъже.
Сега представете си много красива, но глупава жена с много красив, но също глупав мъж. Как мислите ще се развиват отношенията им. Според мен много бързо ще си омръзнат защото те не знаят как да се забавляват. А знаеме, че красотата е временна.

23.   Може би за въпросните жени не са грозни. Все пак красотата е въпрос на гледна точка.

Black Sabbath

24.   Иска ми се да доживея момента, в който мисленето на болшинството ще се промени към повече толерантност. Кой определя кое е грозно и кое красиво?! Не мисля, че има грозни хора, всичко е доста субективно. Да не говорим, че пред външния вид трябва да се поставят характера, интелекта, чувството за хумор, това да си добър и стойностен човек. Другото е ген и не можеш да го промениш :) Нека всеки бъде такъв, какъвто иска, бъдете свободни и щастливи :)

25.   Може би просто са добри хора, които им дават това, което някой красавец не може. Това, че някой е супер красив не значи, че ще е добър партньор, и че ще си щастлив с него. Всичко си е много относително.

26.   Не ми е правило такова впечатление, има всякакви двойки. А що се отнася до номер едно: може и да е така, но това не става с всяка жена, а може и да не стане с тази, която ти харесва.

27.   До 10: Приятелю, ти не си стойностен човек. Стойностните хора не мрънкат, че другите не им обръщат внимание, а се замислят защо става така. Много хора се оплакват и жалват, сякаш са от стъкло и светът е една голяма пухена възглавница, която трябва да ги пази да не се напукат...

28.   'попитал колко е чEса,' - добре 18, как да се респектираме от думите ти?
Ти някакви книги четеш ли?

29.   Защото жените са много податливи на лъжи, особено в момент на слабост, а кои, ако не грозните и непривлекателни мъже лъжат най-много? И така, след това се привързват и раждат грозновати деца. Отделно, много голяма част от жените стесняват кръгозора си, не са отворени към нови запознанства, от което познайте кой печели? Да, точно така е както си мислите, това е невзрачния колега, който постоянно и се набива пред очите, комшията или отчаяния мухльо, който и го играе приятел дългоо време. И да не си мислите, че болшинството от тези мъже имат по-добро отношение, по - грижовни са, повече внимание обръщат и тем подобни глупости - НЕ, това е само в началото, сллед това повечето започват да си избиват КОМПЛЕКСИТЕ, спират с вниманието, стават крайно ревниви, защото усещат, че имат красива жена до себе си, която едва ли ще се повтори повече. Драги дами, продължавайте да се гаджосвате с мъже без самочувствие, които са с вас от примирение, както всички мъже, които нямат избор. А, ако имате акъл в главата, ще бъдете с мъж, който ИМА избор, защото вие ще сте наистина специална за него!
М38

30.   Номер 10, защо грозните мъже да са с некачествени гени? Високите хора имат повече здравословни проблеми. Тези с тесни и изваяни носове по-често страдат от дихателни проблеми... Един грозноват човек може да е много по-здрав от един красавец.

31.   От автора до 15

Мисля, че твоя отговор е най-стойностен, но определено и другите си имат своята стойност. Изгледах филма и наистина ми въздейства много и си дадох сметка за нещата. Благодаря.

32.   До нека си там

Честно казано, не искам да се "респектираш" от думите ми, а да спреш да бъдеш лицемерно малко човевече, което само чака за възможност, да мачка хората около себе си и си мисли, че е неква голема работа, защото бил с 2 санта по-висок и взимал с 500 лева отгоре ...

33.   Може би ако са си патили от красивите, сега искат просто спокойствие, топлина, загриженост и т.н. и навярно ги намират при по-грозните. Всъщност не всички грозновати хора са злобни и комплексирани. Намират се и свестни сред тях :)

М20

34.   Към Автора и към Номер 15

И аз гледах филма одеве. Изключителен филм. Мързи ме да му правя ревю, но беше доста поучителен и дава отговор на много от въпросите ни за мъжете, жените.

35.   Не избирам мъж по външен вид, то е... Просто химия към някой. И да, харесвала съм не толкова красиви мъже, дори бих казала, че най-силното ми влюбване е в най-грозни от всички. Нооо... Ме караше да грея така както никой друг.

36.   Сега, тука някои казват красотата е субективно понятие. Ако беше така, нямаше повечето хора да се обръщат след красивите мъже и жени. То си личи, бе хора - симетричен ръст, симетрично тяло, симетрични черти. Всичко е математика, пропорции. Красавците са хора с добри гени - правилна формула - правилен резултат. Характера, душата - вече това е нещо по-различно. След опит с красиви мъже обаче, бих предпочела някой хубав, приятен, симпатичен и леко смотан и затворен като характер, но не и някой очевадно красив. Тичат след тях, свалят ги, а самите те имат голямо самочувствие и не знаеш докога са с теб. Това е от мен. А авторката ще кажа да си смени работата, щом има толкова дразнители. И да спре да обобощава.

37.   Ако си мъж, надали можеш да оцениш мъжа както една жена. Има наистина мъже които изглеждат като модели, с общовалидна красота, но има и такива които изглеждат като социопати, и жените пак им се редят. Не винаги е ясно, каква е "магията", но обикновено има такава. Примерно, аз съм се чудил какво намират във Венсан Касел. Верно, известен актьор е, но не само това. На мен лично ми е органично противен, но ето Моника Белучи беше с него, а сега върти една която може да му е внучка...

38.   По-важно от красота е доминантността на мъжа. Красотата (в смисъл на модел примерно) е доказано, че влияе повече на младите жени. Примерно тогава те се кефят на Бийбър и подобни.

На по-зряла възраст, жените търсят повече сигурност, по-утвърдено мъжкарско поведение, увереност, цел в живота. Т. е. те търсят повече lifestyle. Приказките на 1, са естествено врели некипели, за хора ментално под 18 годишна възраст...

39.   Тук има две крайности. Едните говорят, че външният вид е всичко, другите, че вътрешният свят е всичко. Важни са и двете. Да, природата е дала на някои хора красота, но ги е лишила от ум, на други е дала ум и ги лишила от красота, трети нямат и двете, четвърти се раждат в нормално хубаво семейство пълно с любов, отгледани са перфектно, притежават уникална красота, добро възпитание, добро образование умни са и са красиви - някой ако каже, че има нещо лошо в това е луд. Друго е обаче, че каквато и съдба да си имал, какъвто и да те е създала майката природа можеш да се промениш, може да станеш по-красив, може да тренираш, може да четеш книги, може да станеш по-социален, може да станеш по-забавен, по-духовит. Какъвто и да си се родил, можеш да живееш на ръба на своя потенциал. Все пак смятам, че вътрешният свят е много, много, много по-важен. Когато си щастлив, кипиш от позитивна енергия и караш хората да се усмихват- ти си приятна компания за тях, ставаш красив за тях!

40.   Жените са различни, така че еднозначен отговор няма да получиш.

Аз имам приятелка - на 28, изключително красива и много интелигентна. Супер добър човек. Омъжи се за един Квазимодо - просто по-грозен и безформен човек не съм срещала. Но са заедно вече 7 години и тя говори за него, все едно е някакъв бог.

Вярно, човекът е интелигентен, грижовен и т. н. Питала съм защо е избрала точно него и ми каза, че я кара да се чувства красива, желана и защитена. Хора различни.

41.   До 27: Защо ми слагаш в устата думи, които не съм изрекъл? Кога съм се оплакал от липса на внимание? Това което съм написал е, че красивите жени, които се хващат с грозни мъже, са прости и обяснявам защо според мене е така. А ти пишеш свободни съчинения по мой адрес.
От 10

43.   Защото тези които за теб не са красиви, за друг са и обратното.

45.   Най-вероятно им ходят по акъла. Това смея да го твърдя не за друго, а защото имах две връзки с момичета дето още не бяха си приключили с бившите. Бившите им бяха скучни и без подход към тях, но и двете бяха изкарали повече от две години с тези момчета. От личен опит успях да разбера и за двете момичета, Че искаха някой дето да им достави сексуално удоволствие и да не е смотан. Изкарах две седмици с едната, с другата половин година. Общо взето и двете ме зарязаха, защото освен добрите ми сексуални възможности аз бях прекалено сериозен и честен, а и много ги поучавах.. все пак бях с шест години по-голям от едната и с девет от другата. Но и сега никой не ти гледа вече сериозните момчета и въобще хора. Ти ако обърнеш внимание ще видиш Не само грозота но и льохманска външност. Знаеш ли колко момичета в България имат шанс да намерят нещо по-добро и го подминават с лека ръка. Лично за себе си мога да кажа, че емоционално мога да задоволя поне 50% от жените от 18 до 30 години. И като мен има и други. звучи малко самохвално но всъщност си е истина.

46.   Либералните тези, че няма грозни хора са тъпи. Има грозни, красиви и "средни", всичко останало е просто глупаво и досадно.

47.   До 10 и 41, извинявай № 10, с коментара си имах предвид № 11 и написаното от него, моя грешка.

48.   Към 37 - Венсан Касел не е красив, но има блясък в оочите. Това е, което аз гледам. Може да е грозноват, един мъж, но има ли искрата в душата, мен ме привлича, може да е невероятно красив, но... как да кажа - 'статичен', не би ме развълнувал и грам.

49.   Към 45: Жена съм и оценям високо това, че си честен - от думите ти много си личи, че наистина си такъв.
Ако престанеш с поучаването, следващия път няма начин да не ти се получат нещата.