За височината на мъжете !!!
Пиша темата, защото прочетох тук, как един млад мъж се оплаква от приятелката си. Та проблема е бил, че е 181 см, а тя го комплексирала че е нисък. Аз също съм на тази височина и не съм срещал такъв проблем и ми стана интересно да чуя мненията предимно на жените :). 180 см ниско ли е? Аз мисля, че е среден ръст може би даже малко над средното. Каква е нормалната височина за мъж според вас?

Коментари

51-74 от 74

57.   Номер 56, "нормален среден ръст за мъж" в България е 176 см. Това е средният ръст у нас и си има статистика по въпроса. Най-високите мъже в Европа са холандците и техният среден ръст е 182, 5 см. Да не би а бъркаш българите с холандците, сочейки за "среден ръст" на мъжа въпросните 181 см? :)
Също така, не забравяй, че тези 176 см за България е усредненият ръст, като мъжете в областта около Самоков са най-високи (там всъщност и жените са над 10-15 см по-високи от тези в другата част на България), докато тези в някои крайморски градове и в Тракийската низина са най-ниски. Затова и в много градове средният ръст при мъжете всъщност е около 170 см, а в някои планински окръзи е около 180 см.

58.   Номер 7 счупи тъпомера с рамката която сложи!!!
Все едно да кажеш: няма ли силикон в гърдите и джуки не е никаква жена!
Номер седем- довиждане!

59.   57, с тези храни и смяната на поколението данните ти не са актуални! Вече е пълно с жени по 175 и повече, а 180 е горе-долу поддържаща самочувствието на мъжа, но жените гледат още нагоре. Факт е, че познавам мъже под 175 и те са супер пренебрегнати от жените, познавам и 202 см на ръчна цял живот. Случайност ли е, че всеки над 180 е обвързан. Това означава, че жените се ориентират в този промеждутък до 190!!!

60.   Аз съм 167 см, съответно мъжът до мен трябва да е с поне 10 см по-висок от мен. Мъже с моя ръст или по-ниски просто не ме привличат.

61.   Ниските мъже са по-сексуални. Така както ги гледате може би ги подценявате, но после ще останете много доволни - раздават се като за световно, може би точно за да компенсират за ръстта, а и се наслаждават повече, т. е по-сексуални са като цяло. Аз съм оставала доста приятно изненадана. Така, че... Ниски мъже за мен са най-добре

62.   181 см е висок мъж по всички стандарти (6' фута) , освен ако ръстът не е отчвтвн с китайски метър :). Идеалният ръст е между 187 и 190, което в книгите описват като 6'2'' или 6'3'' (фут, инч съответно). За мъжки модели се котират мъже около 184-185 и до 71-72 кг, ако това може да ти бъде друг критерий. Последно, много световни шампиони и велики спортисти са с ръст близо до два метра, между 194 и 199 - в т.ч. Юсеин Болт, Майкъл Джордан, Майкъл Фелпс и др. велики лекоатлети, боксьори и др спортисти с великолепни тела!

63.   Номер 62, ще кажеш ли и какви са мерките на великите модели на "Викторияс сикрет", а после да сравним с тях и масата българки в детеродна възраст? :) Защото стана интересно какви са идеалните мъже, но сякаш е неудобно българката да застане и да каже какво предлага насреща срещу безбройните си изисквания, ако махнем настрана половия ѝ орган, който е единствената причина да получава интерес от страна на мъжа. Друго какво ценно предлага една жена за повечето мъже? Доверие? То е задължително и от двете страни! Разбиране? Също! Приятелство? Също! Нежност, страст? И те са взаимни!

64.   Айде пак се започна с това какво можели да предложат жените. Всички нормални и зрели хора знаят много добре какво може да предложи другият пол. А като не притежаваш такива качества, започваш да питаш другите какво предлагат, ега оправдаеш собствената си дефицитност.

65.   Каквото и да си говорим високите мъже са по-предпочитани от ниските. За класическа двойка се възприема такава, в която жената (включително на токчета) е по-ниска от мъжа. И да, жените може би са по-облаготелствани в това отношение. Mакар като цяло по-високите жени с манекенски пропорции да са по-търсени (стига освен високи да не са и едри тип скандинавска боркиня), факт е, че има много мъже, който си падат по миньончета.
В това отношение има доста интересни визуално двойки като например Кличко и Хейдън Панериер или Шакил О'Нийл и жена му, която му стига до кръста...
Не е честно, но една ниска жена има доста по-добри шансове с противоположния пол, отколкото един нисък мъж.

66.   63, и да споделим тук мерките на манекенките от Викторияс Сиктрет, не виждам как това ще ти помогне да си намериш приятелка :)
Защото в крайна сметка, за всички във форума е очевидно, че проблемът ти и женомразството идват оттам и от нередовния полов живот. Защо не пробваш да поработиш над характера си - току виж се завърти и около теб някоя читава девойка, пожелавам ти го от сърце.

67.   Номер 64, като си наясно какво можеш да предложиш (ако си жена), защо не го споделиш открито, вместо да бягат от неудобния въпрос по толкова оправдателен и нападателен начин? :)
Ето - дава ти се възможност да се докажеш като човек, който има какво да предложи насреща в отговор на изискванията ти!

68.   Зависи по какви жени си падаш. Аз лично съм 173, но не съм имал проблеми с жените. Всичко зависи от колко сигурен изглежда мъжът от себе си, не само физически, но и психически. Повярвай ми, жените го разбират от далече - походка, външност, поглед. Всичко това издава що за стока е този мъж от 1-3 сек.

Все пак колкото и да си висок, ако седнеш на 'голямата пачка', височината ти е най-малкия проблем. :)

69.   Супер височина. Аз съм 1, 55 и мъж под 1, 80 не съм имала.

70.   Моят приятел е 155 см.
По-секси мъж, с толкова силен и мъжествен характер никога не съм срещала в живота си.
По- висока съм и умирам да бъда с него, да го усещам, много го обичам... ❤
Важна е любовта, оставете ги тъпите сантиметри.

71.   Висока съм 178 сантиметра към момента. Приятелят ми по начало е съвсем малко по-нисък от мен — не е фрапантно, около 2-3 сантиметра, не мога да ни видя отстрани, но е съвсем миниатюрна разликата, предполагам; все се шегува, че не било редно според стереотипа да е по-нисък, ама... какво пък от това? Изключителен човек е и ме обгрижва, кара ме ежедневно да се чувствам ценна и специална — знае как да бъде до мен, съобразителен и внимателен е. Отношението му е повече от прекрасно. За мен това е от значение.

Махнете си ги тези идеи за височини, телосложения и т. н. — любовта идва и не пита. И аз някога си мислех, че не бих излязла с мъж, по-нисък от 180, ама... глупости са това.

Ж20

72.   67, с удоволствие ще споделя :D

Хубава съм. Имам хубаво телосложение, 168см, 55кг. Тренирам редовно, ям здравословно. Мога да готвя и поддържам домакинството. Работя, взимам хубава заплата, живея самостоятелно. Връзките ми доставят удоволствие, харесва ми да правя кефа на мъжа до мен, да му осигуря уют, спокойствие, дом. Сексуална съм, всичко си правя и то с голям ентусиазъм. Имам собствени интереси и приятели. Смятам, че всеки има право и на лично пространство в една връзка и не очаквам мъжът постоянно да е залепен до мен.

Та на прима виста, това предлагам ;) Нямам проблем мъжът да има изисквания към мен. Ако са разумни и мога да ги изпълня, ще го направя със страхотно удоволствие. Няма по-голяма радост от това да гледам как съм го накефила. Ако не мога, може би просто не сме един за друг. Няма лошо, не можеш да се харесаш на всички.

73.   63/67, не виждам да си споделил ти като мъж, какво си в състояние да предложиш на една жена освен половия си орган, че да си в позиция да отправяш подобни ултиматуми към дамите тук.

Е, като си толкова отворен и единственото ценно според теб в жените била оная им работа, да видим какво ценно виждаш тогава в себе си и какво предлагаш ти самия?

74.   Повечето коментиращи не осъзнават че средният ръст се променя с времето и в момента се покачва и при това доста бързо. Също много зависи къде се намираш - 180см на село и в провинцията като цяло си е висок ръст. Ако си в центъра на София обаче, късмет. Ще си среден ръст в най-добрия случай.

75.   Номер 72, на това описание, което направи, отговарят не повече от 1 от 100 жени в детеродна възраст в България. Едно, че красивите жени са не повече от 10% от всички, а пък тези от тях, които спортуват, ядат здравословно, не пушат и не са с излишно тегло, със сигурност са под половината от тях, т.е. да речем 3-5% от жените. Да не забравяме, че почти всяка млада жена пуши и пие алкохол, а другите неща са мираж за повечето от тях още преди да станат пълнолетни и не са изградили навици за тях като дойде време да са зрели хора. Като добавиш и себераздаването към мъжа и другите човешки качества, които правят една жена ценна за мъжа, вместо да са себични и да си гледкат само личния интерес, остават някъде около 1/10 от тези 3-5% от жените, т.е. не повече от половин процент от всички. Разбира се, всичко е примерни числа, но не са далеч от истината.
Не виждам как това се припокрива с факта, че повечето жени имат безбожни изисквания към мъжа - не само към ръста и външността му (лице, тяло, мускулатура), а и към материалното му положение. Защото тези изискващи жени са десетки пъти над половиния процент умствено и физически привлекателни жени.
Бих се радвал за теб да не си поредната самотна баба или лелка с наднормено тегло и провален личен живот, превъзнасяща се и разтягаща локуми зад клавиатурата, а действително да отговаряш на описанието, което направи горе.

Номер 73, въпросът ми беше отправен към жените в детеродна възраст с изисквания към мъжете. Можеш да дадеш личен пример, като опишеш ти какво предлагаш насреща.
А мен не ме мисли - аз се справям добре с нещата, които ме влекат и са важни за развитието ми. Най-важното е, че съм земен и безкористен човек с чиста съвест, който е наясно със своите предимства и недостатъци и има стремежи, които следва неотлъчно. :)

76.   181 е добре за мъж, но миньонките умират да излизат с льохмани 190 и често под 80 кила.. Защитени били. Ей сега, съвсем скоро, един приятел се прееба с една тъпа кифла, защото е под 180, а тя е 160, ама харесвала високи.

77.   Хех, 75... отговарям, отговарям :D Но в интернет е така, ще трябва да го приемеш на доверие.

Иначе, моите наблюдения за жените не отговарят на твоите, но може би просто обкръжението ми е такова. Аз също мога да споделя женската перспектива върху определени мъже, но ще я спестя - струва ми се дребнаво в контекста на разговора. Единствено ще кажа, че когато някой твърди, че жените сме предлагали само едно котенце, обаче в същото време повечето мъже започват да махат с опашка като щастливи кученца само при мисълта са същото туй коте... малко олекват :D Ако после пък като започват да се жегват от всяко изискване към тях, работата става съвсем несериозна. Уверените хора знаят и какво искат и какво предлагат, и не им е проблем.

В крайна сметка, аз може да съм хубава, но ако ходех неподдържана, обличах се като мъж, гледах лошо и говорех как мъжете мислят само за секс и не ме заслужават, дали щях да имам много кандидати? Мъжете може и да ги печеля с външен вид, но съм сигурна, че са оставали с мен заради усмивките, прегръдките и целувките ;) Е, и едни други работи сигурно влияят, ама тях ще ги прескоча :D А иначе какво да ти кажа... ако приемем, че жените като мен са малко, тогава нека се опрем на онези митични 20% мъже, на които всички жени им се лепят. Влезеш ли в тях, би трябвало да можеш да имаш не само някоя като мен, и няколко празноглавки настрани :D Защото ако гледаме на нещата по този начин, би трябвало точно тези мъже да имат най-голям избор ;) Последното малко в рамките на шегата, но не съвсем невярно. Та най-искрено ти пожелавам да срещаш повече жени като мен. И когато се случи да знаеш как да ги спечелиш.

78.   Ниските жени се чувстват защитени от своите комплекси за нисък ръст, когато са редом до много по-високи мъже. Дебелите жени също се срамуват да са до мъж с ръст като техния или малко по-голям, защото килограмите им личат много до такива мъже. Затова си избират по-едри мъже, за да не изглеждат толкова дебели до тях. И не ми се оправдавайте с "Просто така ни харесва". Зад всяко подобно оправдание стои прикривана причина.

79.   Аз съм мъж на 21 и съм 169. Често ме ебават приятели, че съм нисък, но съм имал вече зад гърба си 2 връзки по 1 година и то с момичета които са 7-9 по десетобалната. Така че не мисля, че ръста е от голямо значение, освен ако момичето не е по-високо от теб. Дори и не съм красив, бих се определил като 5 или 6/10.
Това което има най-голяма тежест според мен са личностни качества ( самоувереност, чувство за хумор, стил, цели които да имаш и да гониш - тоест живот, богат речник и др. ) ,
разбира се не казвам, че и лицето няма значение. То е първото което те виждат, но акп имаш само физическите дадености нещата не стават .

80.   Имал съм малко по-ниски от мен и дори две по-високи от мен приятелки, като за тях явно не е представлявало пречка да сме заедно. Четирите ми най-дълги връзки са били с жени с ръст 164, 167, 175 и 178 см, а аз съм 171 см. Но ми се е случвало други жени по метър и половина да ми казват "Съжалявам, но си нисък за мен"; нищо, че са били почти една глава по-ниски от мен. Повечето ниски жени (естествено, без да обобщавам за всички) се целят във възможно по-високи мъже, като основните причини са три:
1. Чувство за малоценност поради собствения им ръст (почти всички джобни жени винаги са с високи токчета, опитвайки се да наваксват комплексите от късите си крака);
2. Желанието им да изпъкват пред околните какъв мъж са успели да привлекат до себе си (това го има и сред повечето жени със среден ръст, но сред ниските е много по-проявена черта);
3. Страх детето им да не наследи собствения им ръст (често детето им наистина се оказва ниско, дори и да са оплодени от висок мъж, защото гените не подбират по-високия, а наполовина е вероятността тези на майката да надделеят; или детето да е средно между ръста майката и бащата).
Втората причина е чиста проба лекомислена женска надпревара коя ще е по-по-най- сред другите жени. За много от тях би било буквално "срам", ако са редом до немного по-висок от тях самите мъж, защото ще се чувстват едва ли не прецакани, че други жени наоколо са с по-високи мъже. Същото чувството за прецаканост у една такава жена важи и когато другите жени са успели да привлекат по-заможни, по-красиви и по-желани мъже от нейния такъв. Вместо да се замисли дали този мъж е свестен, грижовен и се отнася с нея порядъчно, тя мисли основно как да се съревновава с другите жени и за нея по-важно е хорското мнение. Всеки, за когото хорското мнение е по-важно от личното спокойствие и сигурност във взаимоотношенията, винаги ще е неудовлетворен и ще се оглежда за "нещо по-добро", ще прескача от цвят на цвят, докато накрая ще установи, че е пропуснал множество стойностни хора и вече изтървава влака. Важи не само за жените, а и за мъжете, защото и сред тях има подобни влияещи се от хорското мнение представители.

В мнение 78 неслучайно съм споменал и изречението "Дебелите жени също се срамуват да са до мъж с ръст като техния или малко по-голям, защото килограмите им личат много до такива мъже. Затова си избират по-едри мъже, за да не изглеждат толкова дебели до тях. ", защото мъжкият ръст не е единственият начин за избиване на комплекси у някои жени относно ръста им, а така също и относно тяхното наднормено тегло. Такива жени си мислят, че "заради мъжа" до тях, който е строен, те самите изглеждат дебели, но истината е, че изглежда дебела само и единствено жена, която НАИСТИНА е дебела! Не заради мъжа, не заради дрехите и не заради нещо друго, а заради самата себе си. Все едно някой да твърди, че една поддържана кола е "виновна" за това, че една неподдържана и ръждясала кола изглежда неподдържана и ръждясала. Втората изглежда такава, защото Е такава и всякакво прехвърляне на вина към другата страна е смехотворно и комплексарско.

- Кифлоприземител

51-74 от 74