За височината на мъжете !!!
Пиша темата, защото прочетох тук, как един млад мъж се оплаква от приятелката си. Та проблема е бил, че е 181 см, а тя го комплексирала че е нисък. Аз също съм на тази височина и не съм срещал такъв проблем и ми стана интересно да чуя мненията предимно на жените :). 180 см ниско ли е? Аз мисля, че е среден ръст може би даже малко над средното. Каква е нормалната височина за мъж според вас?

Коментари

1-50 от 74

1.   Кой колкото е расъл ... ген. В крайна сметка и да се дърпате за ушите да растете и да се биете по главата , няма да си промените височината. Изключително плиткоумно да определяш човека по това 180 ли е 200 ли е. Едва ли една жена, срещнала мъж, който е умен, забавен, привлекателен, но 170 см, би го зарязала заради това ... Безспорно е, че по-високите мъже са по респектиращи, но има и нисички жени, които не харесват разни "грамади". За всеки влак си има пътници!

2.   Наскоро пак имаше тема едно момче беше високо 180 и си мислеше, че е нисък. Не, 180 не е ниско! Само някакви претенциозни момичета искат 2 метра, дето да им приличат на родители. За мен 180 е буквално перфектно, не искам даже повече.

3.   180 за мъж изобщо не е ниско. И среден ръст не е. Статистически погледнато средния ръст при мъжете е 170-175. Всичко над 180 е високо. Аз съм 189 и съм свикнал редовно да чувам колко съм висок.

4.   Аз съм около 180, не знам как жените го приемат, но аз определено се чувствам нисък. А моето поколение (на 19 съм) или по-точно момичетата, или голяма част от тях, не приемат някого под 185/190 и с добре оформено тяло. Много ме е яд, че не съм роден преди 40-50 години когато е имало свестни момичета с нормални изисквания и морал, въпреки че се намират, но вече са рядкост

5.   Ръста на мъжа се възприема по различен начин от всяка жена. Аз например съм нисичка- 155 и 180 за мен си е високо. Ако момичето е по-високо, 180 може да и е нормален или нисък. Зависи. Нормална височина за мен иначе си е в диапазона на 170-180

6.   След 70-те години определено има период на акселерация. Не само в България, но и в световен мащаб средната височина на хората става по-голяма. Но мисля, че 180 см все още е нормална височина за мъж. Аз съм висок 193 см и почти всичките мъже, които срещам в ежедневието си са по-ниски от мен. Но не мисля, че ръстът би трябвало да е повод за комплексиране, още повече пък за мъже високи около 180 см. Жените в България масово са под 170 см, така че, освен акожената до теб не е около или над 180, не мисля, че тази височина е ниска за мъж.

7.   До 1.75 - нисък.
От 1.75 до 1.85 - среден.
Над 1.85 - висок.
Това е.

8.   1,81 звучи прилично, но предпочитам тези над 1,90. Колкото е по-висок един мъж, толкова повече ме привлича. Има нещо влудяващо секси във високите!
Ж, 21

9.   160 е нормално. Другите заносват пространство, вода... И каква е ползата да си два метра, освен че ти трябват повече ресурси и си по-вреден за природата?
Динозаврите са измрели заради големия си размер.

10.   Те момичетата си мечтаят да са роби , най-вече обичат като си висок дори и да са на токчета пак да ти духат когато са прави . Природа ...

11.   180 е абсолютно нормална височина за мъж - нито нисък, нито твърде висок. Тя приятелката на по-горе споменатия ако е била от по-порасналите девойки, 185 да речем, нормално е той да й се види нисък заз нея самата. Но във всички останали случаи е ок.

12.   Докато пиша това не са одобрени коментарите. На въпрос коя е нормалната височина, ще кажат всичките 175 и нагоре.

Ноооо, ало хора, има и ниски мъже. Аз съм един от тях, висок съм 164см. Да беше нещо, за което съм виновен примерно килограми, които да оправя, но т'ва не е нещо което се оправя.

13.   На мен лично много ми допадат мъже между 180/185 и 190 високи. Но имам приятелки, които харесват по ниски мъже примерно между 170 и 180. А имам и други на, които не им пука колко е висок - да е малко по висок от тях или колкото тях. Така че, момчета има и по-важни неща, които ни впечатляват.

14.   175 е среден ръст за мъжете ! А това момиче явно има сериозни комплекси и нерешени проблеми със себе си ! Жена съм

15.   Брат 180см си е напълно окей ръст. И аз съм толкова. Това, че има много жени, които харесват високи мъже е съвсем друго. Не всички са такива. Аз съм от Пловдив и като тръгна по центъра всеки път без изключение виждам уникални момичета с пичове на техния ръст или малко по-високи. С ниски също съм виждал. Не е до ръст. Зависи и от телосложението. Може да си 188 или 190 и пак да не изглеждаш добре. Може да си 175, но да си завършен физически - с добро тяло, добри черти и тн. Знаеш ли колко смотаняци 190-195 съм виждал. Които са дебили. Да, биха стояли добре до жените, но когато характера ти е спрял и не знаеш как да общуваш няма значение колко си висок.

За България 180 си е среден-добър ръст. Повечето жени в БГ са между 165 и 175см.

Иначе да, има ги и лиготиите на разни, твърдейки, че трябва мъжете им да са по-високи дори когато са сложили 10см ток... Е кво от това...

16.   Все ми е на акъла, че не си ти авторът и на двете теми.
Иначе 1.80 е напълно нормален ръст за мъж.

17.   Средна височина на мъжете в България-175/178...

18.   Как да е нисък с ръст 181 см.?!?! Тя ако е 160 см. ще му е до "пъпа" дето се казва... :D Аз съм 178 см. и съм си среден ръст. Повечето хора са около 170-180 см. и това е "нормалната" височина за мъж. Сега има хора и над 2 метра, но си е неудобно, че не можеш да влезеш през входната врата, а трябва да се навеждаш...

М.32г.

19.   До 14 ... Или просто харесва по-високи мъже ... Какво? Престъпление? Морален недъг? Какво ще кажеш сега?

20.   До N16 Съвсем нормално е да си го мислиш, но не е така.Писал съм и други теми тук преди година и нещо, но тази и другата, която съм описал нямат нямат общо. Просто ми стана интересно как жените възприемат височината на мъжете, защото до сега не се бях замислял :) от автора на "ТАЗИ" тема :D

21.   Между другото, днес се разминах с мъж, който отдалеч ми изглеждаше висок, беше хубав, а когато дойде моментът да се разминем един до друг, видях, че е много малко по-висок от ментях, аз съмсъм 155, значи да е бил 165 см. На мен ми хареса, но не знам как ще изглежда в компанията на мъже от по 180-190 см., наистина е възможно да не бъде забелязан, така че - внимавайте с кого се движите, особено когато си търсите гадже.

23.   Принципно си мислех, че харесвам само високи мъже, но после срещнах настоящето си гадже (той е 1,72 - 1,73 някъде) и е едва 2-3 см. по-висок от мен, а го обожавам..та, височината изобщо не е важна, а ти пък си висок, няма защо да го мислиш.

24.   Аз лично повече се интересувам там долу колко е голям един мъж ;)

25.   19, ами като харесва по-високите мъже, да е тръгнала с висок според нея мъж, а не да комплексира напразно момчето. Ей такива комплексарки все се чудят за какво да се хванат..

26.   До 19 Момчето и да иска и да не иска няма как да порасне повече и тя го знае. Не е престъпление да харесваш високи момчета, но е ненормално, да искаш нещо невъзможно и да обвиняваш, човекът до теб за това. Не мислиш ли? ! Защо му създава комплекси и не си хване някой според нейната мярка? Така, че момичето си има някакви неразрешени вътрешни конфликти! Ти сега какво ще кажеш?

27.   Номер 9,

коментарът ти е направо „бисер“!
Ще ти отговоря подобаващо с една стара еврейска поговорка- „На когото сърцето му е близо до лай***ото, значи е лай*о“! И една нашенска, подобна- „дребно и вредно“!

Стига сме се мерили вече, Божа работа, живи и здрави да сме, и малко повече умни.

28.   Каквото ида си говорим има знаение, ако една жена е висока. Излизал съм на среща с пичка 180 и още преди да си кажем каквото и да е видях разочорованието погледа й. Тази година сякаш пак сантиметрите не ми достигнаха с една латвийка на морето пак 180. И аз съм толко. А тук Холандия, направо съм си нисък. Но не е проблем, въпрос на геогравски ширини. Иначе 180 си ми е перфектно, просто трябва да калибрираш с по-ниски таргети.

29.   Харесали сте се взаимно.. Тогава, толкова ли е важно какво имат да кажат хората?

30.   . 1. 81 е достатъчно за много мацки, повярвай. Има прекалено голям избор за такъв мъж. Ако имаш правилни черти и спортна визия ти си трепач.

31.   Аз съм 1, 73, на 20 съм, чета много и знам доста, интересно ми е да "знам", преди 2 години влязох във Варна първи по успех в страната, с изпит физика, математика и информатика (комбиниран), и стихове пиша. Ами никоя не ме поглежда. Трябва да съм Тибо Куртоа, белким ме забележи някоя. Егати...

32.   Не знам какво влудяващо секси има в един метър и деветдесет и 75 -80килограмов дългуч. Повечето момичета имат точно такъв Идеал за високо и секси момче. Даже повечето от тях се изцепват че това било много яко и се чувствали защитени в прегръдката им. Момче с тази височина трябва да бъде 90-100 кг.

33.   Хахахах, видях колко много злобни и прости хорица сте се събрали тук, затова ще ви светна как стоят нещата.

1. Ръстът на мъжете наистина има изключително голямо значение за повечето жени. За мен лично, колкото е по-висок един мъж, толкова повече ме привлича. Нормален ръст за мъж, по мое мнение, е поне 1, 85. Не по-малко. И, не, нямам комплекси, просто обожавам високите, меко казано.

2. Също така ми направи впечатление, че доста често използвате думата "комплексар/ка" и производните. Сори, ама грешите много. Вероятно, съдите по себе си и смятате, че и другите са като вас, но не са.

3. Освен за височината, жените гледаме и много други неща, като например: красота, облекло, хигиена, интелект, възпитание и т. н. Тоест, ако някой е само висок, това няма да му помогне особено, така че не разчитайте само на това, което ви е дала природата.

Ж, 21

34.   Масовият женски ръст в България наистина е 165-175. Тийнейджърките сега са по-височки 173-178, тези на по 20 също, част от тях, затова 180 им идва нисък. Аз съм 167 и 180 за мъж ми е приемлив ръст. Имала съм и връзка с мъж 176 см - ами - нисичък ми беше, макар това да не е водещо, но си ме тормозеше вътрешно някак. Важно си е за нас. Идеалният ръстза мъж е 185-190.
180 е приемливо (за жени до 170 макс)
Мъжете под 180 те си се ориентират естетсвено към миньончетата. Но пък го има и проблема, че има жени с ръст по 155-160 които харесват по 190 мъже. :))) Така че не е лесно

35.   Много ми е интересно да наблюдавам по-високите мъже как си удрят главата в рамката на вратата. 160-165 по мое наблюдение са комплексари, в по-голямата им част. Но 180... 183 е перфектната мярка по златното сечение, одобрение ли иска авторът?

37.   Излизала съм с мъж 1. 65 и по-голям мъжкар от него и досега не съм срещала. Изобщо не ми е пукало колко е висок. Където имаше значение си вършеше работата както трябва.

38.   До 35 от автора :
Изобщо даже не чакам одобрение.Никъде не съм писал, че искам съвет, одобрение или нещо такова. Просто прочетох друга подобна тема и ми стана интересно за мненията на другите. Аз изобщо нямам проблем с моите 180 см. Нямам комплекси, нито съм бил "критикуван" за това колко съм висок. Благодаря на всички , които се изказаха по темата :)). Темата не е била с цел провокация към някой. Искам да добавя , тъй като по горе в коментарите виждам, че има хора , които се заяждат излишно. Определено да си нисък не е хубаво , но ние нормалните и по високите не го разбираме или бегло само.Няма нужда да комплексираме допълнително тези хора, защото и те са като нас и какво като ще си 170 180 или 190. Не мисля , че някой е повече човек от другия заради 2та см отгоре.

40.   Мъж съм, не съм нисък, не съм и висок (183 см. ). Това, което ми прави впечатление е, че виждам доста красиви жени да ходят с момчета, високи колкото тях, в повечето случаи са и слаби.
С един приятел точно това си коментирахме, като бяхме седнали на гребната в Пловдив и минаваха разни двойки. Уж всички тук говорят са високи и с хубави тела, пък в реалността красивите момичета изобщо не ги виждам с такива, а точно обратното, което лично на мен ми е много странно, защото аз от 8-ми клас тренирам и се старая да изглеждам по-добре. Не че ми липсва женско внимание, просто ми е странно, че все такива двойки виждам.
Мъжете в обкръжението ми, с добри тела, странно, но не ходят с такива красавица, даже напротив.
Иначе съм чувал от разни момичета, че харесват високи още като бяхме ученици, като минах 18-19-20 лека-полека спря да се говори за такива неща и започнаха да се търсят съвсем други качества у мъжете.
Вече съм на 28 и от години не съм чул някоя жена да обсъди височината на някой неин кандидат или случаен мъж от улицата. Просто или ги привлича някой, или не.

41.   Прочетох назад в коментарите за алтерацията. Няма как да съм по -съгласна. С всяко следващо поколение се наблюдава растеж и при двата пола, така че ако си на 20г. и масово твоите връстници са по над 190см. е нормално да се замисляш, въпреки че височината ти (лично за мен) е перфектна. Аз съм жена на 31г., висока 165см. и за мен 180см. си е високо. От мъжете, които са ми връстници рядко виждам някой, който да е над 190см, което обаче за двадесетгодишните е почти масово. Каквито и локуми да си разтягаме, обаче, всичко свързано с външни параметри (каквито и да са те) е въпрос на субективизъм и не е необходимо човек да се опитва да се вписва в нечии критерии, защото в следващия момент смениш ли партньора, всичко ще е различно.

42.   Като още един пловдивчанин в темата, потвърждавам написаното от номер 40. Не зная в повечето други градове и села какво е положението, но факт е, че в Пловдив има множество красиви момичета и жени, които са редом до нормални момчета или мъже, като обикновено кавалерите им са с еднакъв или съвсем малко по-висок ръст. И повечето са с обикновен вид, със слаби тела като на момичетата до тях, а не с назобани мускули и по 100 кг.

С изключение на една, всичките ми други бивши приятелки също са били със сходен на моя ръст или малко по-високи от мен, някои от които с доста сочна външност и с големи гърди (без да ми е било самоцел - просто такива жени са считали като удачно да имат отношения с мен). И това - при положение, че са виждали в мен съвсем обикновен и беден мъж. Имал съм само една приятелка с ръст 150 см, която ми беше до устните.

Обществена тайна е, че жените в последните години са баламосвани от списания и "надъхващи" съветкаджии и съветкаджии по YouTube и Instagram, които им набиват в съзнанието заветната стойност 6 фута (183 см), която в САЩ се е превърнала в показател дали жените ще "решат" да допуснат мъж до себе си или не (освен, ако не е богаташ - тогава нямат проблеми да се лепнат за някои дядо с половин век по-стар от тях или с глава по-нисък от тях мъж на възрастта на баща им).

Иначе горе няколко човека отвориха дума за заяждане и това ме подсети, че в две други теми преди месеци бях споменал как съм 171 см и тогава моментално се изнизаха десетки заяждачки да ръмжат колко съм бил нисък, как съм се бил комплексирал, как нямало да имам поколение и т. н. дрънканици. :))) Повечето от тях споменаха, че са на по 150-160 см, обаче в същото време мерят с двоен аршин и всичко под 180-190 см го считат за "ниско". :) Една дори стигна дотам да ме обижда, само защото съм написал откровено съвсем точния си ръст, а не съм излъгал с 1 см по-малко, за да го закръгля на 170 см. :)))

Има и една друга доста чудна зависимост - досега само веднъж съм се убеждавал, че жена е наясно с истинския си ръст! Всичките други жени, които лично съм мерил, са се оказвали по-ниски от това, което са твърдели за себе си! Обикновено "си добавят" едни 5-10 см отгоре на ръста си и явно им е някакъв доста сериозен комплекс, след като разликите са толкова големи спрямо истинската стойност и са силно разпространени сред женското съсловие. Като са по 150 см, твърдят, че са 160-165 см. Наскоро една твърдеше, че е 173 см и преди срещата ни казваше, че съм нисък за нея, обаче е чудно как после ми цъфна с 10 см токчета и дори с тяхна помощ се оказа с няколко см по-ниска от мен, след като би следвало и без никакви токчета да е над моя ръст!? Математиката ѝ беше леко сгрешена. Но това не е толкова изненадващо, защото не мъжкият пол е този, който обича целенасочено да залъгва околните за годините и истинския облик на лицето си. Но това е друга тема.

Авторе, по времето, когато учех в гимназията, средният ръст при мъжете в България беше 174 см, но в световен мащаб всяко ново поколение нараства на ръст и в момента стойностите са няколко см по-високи при младите хора под 20 години. Но при жените в България има растеж в друга посока - повсеместно затлъстяване. Добави към това и по-голямото съотношение на пушачките у нас спрямо мъжете пушачи, което се отразява неблагоприятно на детеродните им възможност и здравето на бъдещото поколение, на което се очаква да дадат живот.

43.   Ами не знам ама за мен изобщо не е ниско. Аз лично си падам по по-високи. Много по-сладки са ми момчета по 1.80. Ако имам гадже 1.80 и нагоре ще съм адски щастлива хахаха.

44.   Половината български жени са с ориенталска, а не със славянска структура - късокраки и набити - хобити по 1, 50 - 1, 65. Високите жени са по-редки. Не виждам защо те тормози, че някой, който не притежава качеството висък ръст ще предявява претенции към теб. Нормален си си отвсякъде, който иска висок мъж да си търси...

45.   Аз съм висок 1 и 67 тоест Нисък и хобит и нз какъв, но много по-съразмерен от много високи батки, имам дълги крака и тялото ми нищо че е дребно е със съвършени пропорции. Никога не съм се комплексирал, танцьор съм, спортувам и съм много по атрактивен за жените отколкото някой двуметров рептил! Повечето японци и корейци са ниски и значи не са мъже ли? А защо са 130 милиона?

46.   В България рядко може да се види жена над 1.80, аз в обкръжението си даже нямам такива. Та ... Мисълта ми е, че само една толкова висока жена би могла (съвсем оправдано) да заяви, че мъж 1.81 е нисък за нея.
Аз примерно съм 1.65 и 1.81 ми се вижда доста, а какво да говорим за 1.85 и нагоре. Затова и винаги съм се чудила на момичета с моя ръст или подобен, които искат мъж 2 метра. Толкова ли пък е важно? Не е ли по-важно дали е добре сложен (ако говорим за визия), дали е възпитан, интелигентен, etc.? Не го разбирам това..

47.   Аз примерно не си падам по много високи мъже. Аз съм 167-168 см/ и не не си преувеличавам височината както някои беше писал за някакви жени по нагоре/. Сега ако ми харесва и 1.90 е няма да го върна, но и ч.70 да е няма да го върна. Даже на общия вкус към момента не харесват изваяни мъжаги от фитнеса. Повече ми допада слабия и релефен мъж. То няма лошо да тренират мъжете щом им харесва, но парят едни огромни бицепси, едни крака не ми допада. Така че всеки си има вкус. А тази, която се опитва да комплексира момчето тя защо не се погледне самата тя първо. Едва ли прилича на някоя плеймеитка или холивудска звезда. Не мога да ги разбера такива жени намерили човека до себе си, ама искат ли искат.

48.   Изискванията за мъжете и за жените са различни. Все едно аз да кажа, мъжете нямат право на претенции за ц*ците, щото дори нямат.

От тази гледна точка, повечето жени харесват по-високи мъже. Нормално е, има си причини за това. Но има и много, които не отдават голямо значение на ръста. Същото е, като при мъжете и гърдите. Повечето веднага забелязват големите, но има такива, които предпочитат малки, за други пък формата е по-важна.

Лично аз определено харесвам по-високи мъже. Висока съм 1. 68, 54 кг, сини очи, та явно не съм като повечето български жени според #44. Мъжа, с който най-добре се чувствах като пропорция беше висок 1. 90. Определено много неща, свързани с ръста му ми допадаха и ме възбуждаха.

Разбирам, че на мъжете ръста им е голяма драма, но няма как да променят какво привлича жените. Това не подлежи на рационални доводи, като "така съм се родил и не мога да го променя". Просто го приемаш и не оставяш да ти трови живота. И аз си имам несъвършенства, ако някой има проблем с тях, значи просто не сме един за друг. Не бих се събрала с някой, който не се чувства комфортно с някоя моя характеристика, а това в крайна сметка си е негово право.

49.   Жените имат различни предпочитания.
Познавам една приятелка, която гледа само ръста. Висок ли е- веднага си го харесва. Аз лично, не виждам нищо привлекателно в един дългуч. Аз не съм много висока, харесвам мъже под 1.75см., даже и това е много. Никога не бих си взела за приятел или съпруг висок мъж. Може да ви звучи крайно, но е така. Просто чисто физически не ме привлича, това е. И да е най-добрия човек на света, най-милия, пак не бих. Всеки си има типаж. Не съм капризна, но за ръста...Най-добре се чувствам с мъж, който е близко до моят ръст.

50.   Доста хора си нямат реална представа от сантиметри, както и от реална статистика.

Тук има списък на височината на хората по страни: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_average_human_height_worldwide

Можете да се види, че примерно Босна и Херцеговина е на 5-то място в света, при 181.7 см при мъжете и 169.4 см при жените. И това изледване е само върху хора между 17 и 20 години, правено през 2017 г. При посочено стандартно отклонение за мъжете от 6.8 см, можете да си направите сметката, че по-малко от 15% от мъжете са 190 см и нагоре. При жените, като се има предвид стандартно отклонение 6 см, се оказва, че над 80% са по-ниски от 175 см. Сега това е за тийнейджърите в страна, която е 5-та в света по височина - за България може да намалите тези числа с 2-3 см, понеже от минали изследвания се знае, че ние не сме от най високите страни в света. Така че не знам къде е това ново поколение в България, където масово мъжете били по 190 см и нагоре а тийнейджърките отивали към 175-178 см, като в страни с по-високи средни стойности от нас такива хора не са даже и 20% от изследваните.

51.   Трябва да е по-висок от мен, включително когато съм на токчета, което по-принцип не е трудно постижимо, защото аз съм 165.
Което означава, че реално от 175 нататък всичко ми е ОК. Мъжът ми е 178 и си ми е идеален.

52.   Няма значение колко си висок. Бившия ми приятел е 162 (на 24год) аз съм 158, само където не можех да нося токчета като съм с него. Момичетата като цяло предпочитат по високи момчета. Твоята височина си е идеална

56.   Авторе, мога само да ти кажа, че според запитвания от 180-190см е предпочитаната от жени височина за мъж. Шансовете на мъже под 175 и около и над 200см са значително по-малки. Да, 181 е нормален среден ръст за мъж. Може да е нисък за равна на него жена и няколко санта малко по-ниска. По тая логика и моят 186 е нисък, защото има жени по 185. Аз мисля, че 181 е задоволителен.

1-50 от 74