Бихте ли имали нещо с бивш/а на ваш/а приятел/ка?
Били ли сте в такава ситуация? Случвало ли ви се е просто да спите или да имате връзка с такъв човек? Как се развиха нещата?
Да кажем, че имате много силни чувства към човека, бихте ли опитали да бъдете заедно, ако знаете, че това може би ще сложи край на приятелството ви?

Коментари

1.   Ко? Не!

2.   На много добър приятел, Не! За мен е п*ткенско това.. Но ако ми е познат само- Да.

3.   Е то зависи и от приятелството де... Едва ли има безценни такива, а една връзка, според мен, е много по-важна, особено ако е сериозна и доведе до своята истинска цел - семейство и деца.

4.   Не, става прекалено голям филм и преплитане на интриги.

6.   Дали бих? Зависи.
Ж31

7.   Не бих, по ред чричини по които и другите не биха, но ми е интересно да видя другите какво ще напишат.

8.   Не ми се е случвало, но честно казано си мисля, че ако имам много силни чувства, бих опитала. От друга страна, ако моя приятелка още има чувства към този човек, за нея това би било ужасяващо болезнено. Така че има вероятност да се наложи да избирам между двамата.

И тук пак стигам до момента, че ако чувствата са много силни, не бих искала да рискувам да изпусна любовта. Мисля си, че много хора ще ме укорят. Не ме разбирайте погрешно, приятелството за мен е изключително значимо, но първи приоритет ми е семейството и половинката винаги е на първо място. Знам какво е да изгубиш любовта, все едно цялото ти бъдеще изчезва. Все пак се надявам никога да не се изправя пред такава дилема.

9.   Аз преди време имах подобна ситуация. С едно бивше гадже се опитахме да бъдем само приятели, после станахме любовници, а след това се се събрахме като двойка. Дори заживяхме заедно, но след време се разделихме. Просто не бяхме един за друг.
Аз честно казано не съжалявам, защото понякога трябва да повториш една връзка, за да си сигурен дали този човек е за теб или не е.
А колкото до приятелството, никога не съм разбирала приятелствата след връзки.
Ако се обичате само като приятели, значи не ставате за двойка. Ако имаш желание да сте отново двойка, значи не е само приятелство.

10.   Привет,

Имам какво да споделя по въпроса от мъжка гледна точка.
Имам приятелка, която вече сме вече повече от просто приятели, която е бивша на един мой приятел.
Има риск за приятелството, разбира се.
Човека, който беше с нея две години, на мен не ми е просто приятел - най-добър приятел ми е и се знаем от 17 години.
В един момент му казахме какво сме с нея и той не можа да го преудолее - сряза с нея и в последствие прекрати всичко и с мен.
Караме с нея вече 6 месеца, но това с приятеля ми ми тежи и не е спряло да ми тежи до ден днешен затова (и заради други неща) смятам да прекратя с нея. Неговото приятелство ще намеря начин да си го върна, с нея не съм чак такъв приятел.
Връзката ни е секс и на моменти някакви наченки на повече привличане, но тя е един вид влюбена в мен, а аз не съм. И от това, че не мога да и дам това, което тя очаква от мен следва, че е най-добре да прекратим.
Така, че, авторе/авторке, зависи колко са бивши двамата. Много зависи и каква връзка имаш с тях, за да предприемеш нещо подобно. Помисли си добре на кое приятелство държиш и какво ще загубиш. Направи си оценка на нещата и тогава вземи решение.
Аз не премислих и пострадах. Много.

Успех!

11.   Моя приятелка тръгна с мое бившо гадже в което бях зверски хлътнала. Той ме заряза, но в последствие осъзнах че той е боклук, опитах се да й го покажа и кажа, но тя и до сега си е с него. А аз намерих друго момче обичаме се и ще се женим. Жалкото е че тя страда сега, но е заслепена защото той я обижда, единия път даже я остави на бензиностанция извън града защото се скараха, е да бензиностанцията е на 1км от града и пак има сгради и хора ама е гадно... докато аз само спечелих.

12.   Нямам никакъв проблем с това. Приятелите ми са духовно, ценностно и емоционално близки. Приятелите ми са хора, с които бих направил всичко и секса не е изключение. Дали се е случвало - да. Дали ще се случи пак - вероятно. Дали ще ми хареса - със сигурност.

13.   Не. Няма логика човек да приеме нещо, което което приятелят му е отхвърлил. Ако това стане, то приятелството е от някакъв по-неангажиращ вид - "приятели на чашка" или просто познати в добри взаимоотношения.

14.   Аз бях в такава ситуация с моя много добра приятелка, но с приятеля и се бяха разделили преди 2 години и чувствата бяха изстинали и от двете страни. А мен и него ни събра животът по странни случайности на съдбата. Хубаво е да говориш с нея, тя ако ти е добра приятелка ще приеме това, че ще бъдеш щастлива с човек, макар и да и е бивш. Най- важното е да и споделиш, не да го правиш зад гърба и, така ще те разбере