Ерген влюбен в семейна колежка
Преди две години дружеството, за което работя купи нов офис. Наложи се да се преместя при една колежка, с която преди това не обелвах и дума. С нежелание се преместих, защото както и очаквах не се разбирахме много. Така допреди няколко месеца- "почна да мели мелницата". Почнахме да се шегуваме, денят минаваше бързо. Всеки ден идвах на работа с кеф защото знам, че ще я видя. Прекрасна жена.... независимо, че е с 12 години по голяма от мен, с семейство, с деца -влюбих се (учудващо нали? ).
Винаги съм бил на мнение бракът е свято нещо. Не трябва да правиш каквото и да е било, което може да го "разклати". Просто не трябва да мислиш за семеен човек и ТОЧКА.
Осъъзнавам, че вътре в мен кипи, осъзнавам че трябва да бъда силен. Пред нея се държа хладнокръвно и професионално доколкото мога да бъда... вътре съм като бомба с закъснител.
Преди месец научих, че след няколко месеца компанията ни ще я продадат и ще има нови разпределения по отделите. Дано тази мъка за мен приключи... Дано

Коментари

1.   Ами да.. сърцето не го интересува какво мислиш и какво "трябва".
И аз така като тебе преди години се подпукахме с една - точно като вашата ситуация, с тази разлика, че и аз съм семеен.
За щастие влюбването се преболедува за около 2 години.
Сега сме добри познати и винаги ни е приятно да се чуем. Понякога дори се изкушаваме да го направим пак, в името на доброто старо време, но предпочитаме да не си усложняваме живота, а и нещата не са същите, когато човек не е влюбен.

2.   Стисни зъби, ако не можеш потърси напдруго място работа. Има толкова риба в морете няма смисъл точно на тази да се хрърляш.

3.   Всякаш си хлътнал. Даваш ли си сметката, че тя мъжа си няма да остави. Ако да тогава продължавай, може поне физическа връзка да получиш. Внимавай да не хлътнеш повече за да не страдаш после. Говори с нея или я покани на кафе, направи и някой друг комплимент.

4.   Дано.