Приятелят ми иска да отслабна
Имам връзка от една година мислех че всичко между нас е перфектно докато един ден не се скарахме доста сериозно и стана въпрос за това че аз искам той да промени отношението си към мен и да ми обръща повече внимание... И от там стана на въпрос теглото ми и той ми каза че щом аз искам нещо от него и той иска нещо от мен и това нещо е да влезна във форма за тази една година нито веднъж не е правил намеци или каквото и да е било че да разбера че той има проблем с теглото ми истината всъщност е че аз имам наднормено тегло и това е факт но се харесвам и ценя такава каквато съм това го казах и на него а той ми постави условие че ако не отслабна ще ме остави след което аз му казах че няма да го направя и той размисли и се извини за думите си.... Но въпреки това аз съм решила да отслабна дори и да не съм с него след време.... Според вас нормално ли е приятелят ми да ме засегне с толкова болна тема? Дали няма някоя друга слаба красива девойка към която има чувства и се опитва да ме промени и мен да съм като нея... Много съм объркан дайте някво мнение според вас на какво се дължи това внезапно поведение от негова страна???

Коментари

1.   Аз съм мъж и ще бъда много откровен, за да се опитам така да помогна. Наднорменото тегло при една жена е едно от най-непривлекателните неща за един мъж. Преди векове, доколкото знам, се е считало за много привлекателно, защото е показвало, че жената се храни добре.... но в днешно време изобщо не е така. Високото тегло смъква невероятно статуса на една жена сред мъжете, никой мъж не иска жена му да е дебела. Някои пълни жени са много чаровни и донякъде компенсират, някои мъже харесват пълни жени... но честно казано аз само съм чувал, че съществуват, не съм ги срещал.
Ние мъжете сме малко по-облагодетелствани, защото привлекателността ни не е толкова свързана с външността, колкото с материалния ни статус и характера ни, докато при вас жените всичко опира до външния вид. Един мъж може да компенсира лош външен вид с други качества, една жена - не.
Затова - много е гадно и обидно за теб, че приятелят ти е отворил тази тема след година връзка, но при всички случаи е добре да отслабнеш. Това дали ще оцениш откровеността му и ще му простиш или егото ти ще вземе връх и ще се разделите, зависи от теб.

2.   Ми отслабни, човека не ти мисли зло.

3.   А защо просто не отслабнеш?

5.   Отслабни! И аз не бих те търпял такава.

М 44

6.   Странни сте ми жените. Нали ти си повдигнала въпрос. Какво очакваше да стане; да ти козирува и да изпълни повелята ти? Не е ли нормално и той да има някакви изисквания. Още повече сама признаваш, че си дебеличка.

7.   А ти защо си с наднормено тегло?
Не се раждаме дебели, все пак. Харесвала се... Искаш и другите да те харесват, но няма как да задължиш някого.
Обиждайте се, но дебел да каже, че се харесва е като беден да каже, че му е добре с 2 стотинки в джоба. Да, може и да свикнеш с положението си, но не се залъгвай, че харесваш тялото си. Няма да коментирам приятеля ти, не мога да преценя човека по разказаното.

8.   Автор/ке, толкова ли е трудно да озползваш пунктуационни знаци? Аз нищо не разбрах.

9.   Постъпил е грозно. Отслабни и влез във форма, но заради себе си, не заради него! Човек, който поставя подобни ултиматуми, не те обича, нито те заслужава.

10.   Не ти пука, пък после болна тема, е значи все пак ти пука! Ако си с наднормено тегло е хубаво да си обърнеш малко внимание, не заради него, а заради теб самата. Явно имаш доста други претенции и това в онзи момент просто е преляло чашата. Можепда отслабнеш и попмного приятен начин за двама ви, когато ходите да плувате заедно, играете склош, туризъм или нещо такова. Така ще ти е по-лесно после като си направите бебче.

11.   Може да има, може и да няма пряко сравнение с друга. Не това е важно. Естествен стремеж на хората е да са заобиколени от красота, според техни си критерии. Важното в случая е, че има изискване към теб. Ако не ги приемеш, или продължаваш връзка с потенциални проблеми, или се нагаждаш. Но и ти имаш изисквания към него, заради което то също ще си преценява как да постъпи - в твой или в негов интерес. Виждаш, че трябва да се правят компромиси. Най-важното е да има баланс.

12.   Щом той ти е казал че са ти повечко килцата, най вероятно е точно така. А ти с това твойто "искам да ми обръща внимание", е толкова егоистично и банално, че нема накъде. Болна, не болна темата, тва е положението. В случай, че се чудиш що се заглежда по другите жени докато седиш и чакаш някой да обръща внимание на пълничките ти задни части...

13.   Колко кила си?

14.   Защо се засягаш? Той е бил честен и ти е казал истината. Как така ще го караш да си променя отношението към теб? Ако нещо не ти харесва- всеки по пътя си. Че има красиви и стройни девойки- има, ти защо питаш? Той твоя собственост ли е? Не го оправдавам, ти питаш, на теб ти казвам- порастни, момиче, и тогава си хващай гадже.

15.   Виновна си единствено, че не си се сетила, че ултиматумите ви не са равни.
Ако той иска да отслабнеш, ти трябва да поискаш от него същото или нещо подобно (да спортува?).
Ако ти искаш внимание и грижа от него, той може да поиска същата нежност и от теб.
Емоционалното няма общо с физическото, не са равни, не са заменими, съвсем различни категории са. Вероятно твоят човек се е издразнил, че искаш да се промени и първосигнално е решил да засегне тема за твоята промяна, като му е дошло на ума само, че може да отслабнеш, особено, ако мисли, че това ти е болна тема. Много хора в яда си се опитват да наранят събеседника си с думи, но рядко казват неща, които съвсем реално мислят. Ако беше зла, щеше да заприличаш на модел и да му биеш шута. Обаче ти си наранена и го обичаш, склонна си да направиш всичко, което би го ощастливило.

17.   Първо казваш, че се харесваш каквато си, след това, че искаш да отслабнеш и за завършек добавяш, че теглото ти е болна тема...?

18.   Подобно отношение към човека, който е до теб е абсолютно недопустимо и много грозно. Обичай се и се харесвай каквато си, защото всеки човек е уникален и красив заради именно различията си от другите. Ако си решила да отслабваш и го правиш заради себе си - давай, но ако е решение подтикнато заради него - недей. Ако не уважава тялото ти такова каквото е, то той не уважава теб самата като човек. Ако продължава в същия дух бих те посъветвала да преосмислиш отношенията си с него.

19.   Ако те обича, няма да има претенций за това как изглеждаш! А

20.   Тая егоцентрична дивотия, че най-важното е ти да се харесваш, е прецакала живота на много хора. Накрая ще се чувстваш добре в компанията на петте си котки и 120те си килограма.

Съвсем нормално е, да искаме и да даваме на любимия си човек.

Дядо Торбалан

21.   Коментар номер 1, следващия път, като вървиш по някоя оживена улица, вместо да бройкаш жените, обърни внимание колко несимпатични според теб жени имат мъж до себе си. Сам ще разбереш, че грешиш.
Авторке, ти си го обидила - той те е обидил. Нищо изненадващо не се е случило. Съмнявам се да има някоя конкретна слаба девойка.
Ако отслабваш, го прави заради себе си.

22.   Как не ви е срам или как не ви е гузно като се изцепвате с тия коментари от сорта на "Еми отлсабни", заредени със супер пренебрежение и злоба? Окей, да, вярно е, че трябва да отслабне, единствено защото наднорменото тегло ще й навлече куп проблеми със здравето, майната им на външния вид и приятеля й. Няма нужда да сте толкова несъобразителни, ако психиката й е по лабилна, подобни изкази ще я скапят отвсякъде. Адски грозно е и за съжаление повечето подобни коментари са правени от хора, които са облагоденствани и никога не са имали проблеми с теглото. Както и да е, не съм човека, който ще ви научи на хуманност.
Към авторката-Евала, че си успяла да се приемеш каквато си. Виж, няма нужда талията ти да е 60, бедрата 45см и тн., няма нужда да го правиш заради приятеля ти или обществото. Погрижи се за себе си, да, харесваш се, но моля те, намери информация и виж последствията от наднорменото тегло. Стигни до тегло, което е нормално за възрастта и височината ти, можеш да прецениш, че искаш да свалиш още, но и с това не прекалявай. В никакъв случай не го прави с глад или диети от сорта на "2 яйца днес, 2 яйца утре". Няма нужда от такива-ограничаваш сладкото, пърженето и тестеното и наблягаш на храни като месо, риба, зеленчуци, плодове;силно препоръчвам зелен чай;безалкохолното и алкохола ги изключи напълно. Започни и да спортуваш, ако те е срам да ходиш на фитнес, прави упражнения вкъщи, излизай всеки ден на разходки и задължително изпивай над 2 литра вода всеки ден. Не се отчайвай, ако не видиш резултати, ще ти отнеме време, но ще си струва. За постъпката на приятеля ти мога само да кажа, че на твое място щях да го зарежа, като твой най-близък би трябвало да се съобразява и да знае, че ти е болна тема и щом има проблем. с това да ти го беше казал като човек, който те обича и иска да си добре.

23.   Както каза номер 10 :направете го заедно. Хем както искаш, ще ти обръща внимание, хем както той иска, ти ще отслабваш докато той ти помага

25.   ОТ АВТОРКАТА. 22 благодаря за съвета още от дете съм чувала какви ли не коментари по мой адрес няма проблем нека и тези които не ме познават ме обиждат... Реших че ще дам всичко от себе си за да отслабна проблема в наднормено ми тегло е там че като дете още приемах куп хапчета поради хорнонален дисбаланс и още от тогава те се натрупаха имала съм гаджета и в последните години от училище не ми е липсвало мъжко внимание въпреки теглото ми... Някоибот вас сигурно си представят 200 кг момиче зад текста, но не е така... Да закръглена съм и имам наднормено тегло но не изглеждам като трол и за себе си смятам че имам чар... Благодаря на всички за подкрепата.. Дори и на тези които се подиграват с темата... И все пак се обръщам към номер 1 да прав си че вие мъжете всичките търсите слабото и красивото.. Но аз смятам че една закръглена жена може да отслабне, а една красива стройна прекрасна к*рва няма как да върне достойнството си или да промени характер си...

26.   ОТ АВТОРКАТА.. С приятелят ми поговорихме и каза че всъщност не мисли наистина това което е казал че ако не отслабна ще ме остави и го е казал в момента на гняв... И все пак стигнахме до решението и двамата заедно да влезнеш във форма

27.   Номер 13 ОТ АВТОРКАТА 78кг съм 165

28.   Ами, пълна си и то доста. Максимум 60 кг. за 165 ръст и го казвам, защото не всеки иска да е с мерки на модел, иначе 50-55 кг.

29.   Човека може да се е хванал с теб преди година поради факта, че си имала добър характер и тн и е смятал че ще отслабнеш впоследствие. Това не се е случило и при спора, темата е изплувала наяве. Така първо, дори да иска да ти обръща внимание ние не може на сила да получим ерекция! Може да ти обръща внимание като е яко възбуден и не издържа. Ако беше във форма щеше да има и повече внимание. Второ на негово място след 6 месеца примерно щях да прекратя връзката и да си намеря момиче във форма, щото сега ако си с наднормено тегло и нямаш хранителни навици, кво правим като решите да създадете семейство забременееш, хормоните се прецакат и си постоянно гладна? Ще станеш 90кг и ще разправяш че се харесваш ли? И трето няма нищо трудно в отслабването, Бях дебел и безформен 185см 102кг лой. Не приличах на нищо.за два месеца и половина фитнес и правилно хранене(не диети и гладуване а правилно хранене) свалих 10кг и леко уформих някои мускулни групи. За още половин година ще съм във топ форма а още от сега усещам как се чувствам по добре. Момиче вземи се в ръце и ще видиш как нещата ще станат по добри в аспекти от живота ти за които даже и не си подозирала!

30.   Здравей.
Истината е, че теглото ти е над нормата. Вероятно си хубава и чаровна, но заради здравето ти е добре да свалиш 10-15 килограма. Но го направи постепенно, чрез здравословно хранене и подходящи за теб физически упражнения.

Колкото до приятеля ти, честно казано, ако бях на твое място, бих го помолила да ме подкрепи, като промени и той нещо в себе си. Едва ли има перфектното тяло, Може би е добре да направи плочки, или, ако е твърде слаб, да качи малко маса, да направи хубава муслулатура.
Въпросът е да полагате усилия заедно, за да не се чувстваш ти зле заради това, че трябва да се променяш заради него. Така бих направила аз, но ако на теб идеята не ти допада или смяташ, че ще го засегнеш по този начин, не я взимай предвид.

Успех!