Баща ми ме тормози
Здравейте, преди да започна ще помоля редакторите да публикуват моята история!!!
Пише момиче на 13 години, родителите ми са разведени и живея с баща си. Той е ужасно строг, рядко се случва да е нормален баща. Винаги когато се прибера от училище трябва да чета книга и да преразкажа прочетеното на лист, а не като нормалните хора да се прибера и да ям или да си почивам. А когато не изпълня това което той е казал, той започва да крещи, да ме наказва и по някой път да ми посяга. Изпитвам страх от него. Например онзи ден закъснях с 30 минути, защото трябваше да купя картон за един проект и нямаше кога иначе да го купя. След като видях, че закъснявам с половин час, много се притесних и дори мислих да не се прибирам, но знаех, че ще стане по-лошо. Прибрах се, но баща ми го нямаше вкъщи и се успокоих. Той се прибра почти след мен. Попита ме дали имам да му казвам нещо, аз му казах че всичко и наред. И той ми обясни, че знае всичко и нарочно е излязъл отново навън и каза, че ако още веднъж това се повтори живота щял да ми се стъжни. Аз му се извиних и отидох в стаята си да чета книга. Бях много очудена защо не почна да крещи. Но ето че на другия ден той отново беше същия. След като се прибрах каза че ще трябва да си платя за вчера. Хвана ме за косата, заведе ми в стаята ми и каза да си избера 10 неща които да ми вземе и повече да не ги видя. Естествено накрая той избра нещата. Взе ми 6 неща от гардероба, таблета, една снимка в рамка, и две сувенирчета. Много го умолявах да ми ги върне и той каза, че всяко нещо си има последствия и да си науча урока за следващия път.
Моля дайте ми съвет какво да правя, как да избягам или не знам каквото и да е. Само да се отърва от него.

Коментари

1.   Сподели с училищния психолог. Къде е майка ти, защо не си при нея, а при баща си? Кажи на баба/дядо/ друг роднина да поговори с него относно отношението му към теб. Това не е нормално. Ще следя историята ти, пиши как се развиват нещата.

2.   От автора: съжалявам че историята е публикувана в любов и изневяра

3.   Отиди в "Закрила на детето", сподели със социалните, да дойдат у вас на проверка! Този, т. нар. "баща" трябва да си намери майстора!