Мъже, моля дайте ми съвет
Здравейте,

търсейки отговори тук на моите колебания относно моята 2-годишна връзка, набрах смелост да потърся помощ от мъжете тук.

Накратко за мен - самотна майка съм с 1 дете и връзката ми е с по млад мъж от мен без деца. И двамата знаем, че това не е любовта на живота ни, но и двамата изпитваме страстни чувства един към друг/това тайно си го доказахме след 3 опита да приключим връзката ни по ред причини/. Добре се чувствам във връзката си въпреки очаквания край след време.

Исканият съвет от мъжете е относно следното - от няколко месеца го засичам, че всеки път когато е на компютъра ми/тъй като не живеем заедно/ си пише с жени за които знам, че към тях изпитва симпатия и всеки път разглежда снимките им. Когато го засичам, че си чати ме обвинява, че съм навлизала в личното му пространство. И другото което ме притеснява/забравих да отбележа, че работим на едно място, но не сме постоянно заедно/ е, че откакто преди месец дойде нова колежка необвързана, без деца, той веднага се сприятели с нея, разменили са си номерата на GSM-те и са станали приятели във Фейсбук, където там аз не съм му нито сред приятелите нито като обвързани/това не ме притеснява, тъй като не искаме връзката ни да е показна/. И засичам на работа някои неща между тях които той отрича. Когато дойде новата колежка се опитах да се сприятеля с нея и тя от любезност ми отвърна със същото, но откакто има погледи между тях - всякакъв опит да завържа разговор с нея е неуспешен. Никой на работа не знае за нашата връзка, но имам чувството, че тя подозира нещо.

Но не мога да се оплача от липса на сексуално внимание към мен... но тая негова лична свобода ми идва малко в повече.

Мъже, Моля ви споделете - каква е причината за това негово поведение и трябва ли да се притеснявам за това?

Коментари

1.   Не питай мъжете мила, а не си губи времето с такъв тип мъже.. от опит ти го казвам. Той се забавлява, а ти май страдаш..

2.   Не си длъжна да се съобразяваш с мнението ми! Но според мен причината е в това... Че когато са се получили нещата между вас, той просто е бил сам и никоя не му е объщала внимание. До една степен е бил привлечен от теб... Но ето и другата страна.... Нова колежка не омъжена, без деца предполагам и по млада от теб... Повечето мъже в това отношение са странни... Голяма част от тях, не обичат да гледат чужди деца... колкото и да се правят.. А и съм бил свидетел, на не малко разговори на мъже... Когато някой каже че има връзка с по голяма жена, от него се почва коментари от типа"ти луд ли си... а ако нещата станат по сериозни трябва да гледаш и детето а то не е твое... " и т. н. тук съвет може да ти дадат, и жени който са имали подобни проблеми... Аз ако бях на твое място, щях да го отсвиря без да се замислям, не е последния... Като не е той, ще е някои друг :) Дано да съм бил полезен с нещо!

3.   Ами, просто се е появила по-добра партия и ти оставаш на заден план. Колежката те превъзхожда по всички показатели - млада, необвързана, не влачи дете с нея - просто не можеш да се конкурираш с такава. Оттегли се с достойнство, докато можеш, не се унижавай да се правиш на палячо и да търчиш след него.

4.   ООО, от такъв нищо сериозно не очакваи, утре ще доиде друга колежка и той и на нея ще се предложи

5.   аз съм жена, значи не отговарям на условието ти, авторке, но се надявам да ти бъда полезна.
Първо, защо мислиш, че нямаш бъдеще с този човек - само, защото е по-млад от теб (не пишеш и колко по-млад) и защото имаш дете ли?
Ако обаче сте оточнили помежду си, че нямате бъдеще заедно, тогава защо искаш той да няма други флиртове?
Не може ли всеки в една връзка да има и други социални контакти, включително онлайн, които са различни от партньора му?
И да - и на мен ми е неприятно, когато почне приятелят ми да ръчка по компютъра ми и да ме разпитва като някакъв прокурор и затова той не го прави, поне не го прави вече.
Имаше една поговорка за птичето - ако го пуснеш и се върне само, значи е било твое, ако пък излети и не го видиш повече, никога не ти е принадлежало.
С хората е сходно - не можеш да ги притежаваш! И да - рискуваш, когато човек има социален живот да срещне друга, ти просто трябва да си по-добра от всички други!!!

6.   Аз пък съм мъж и като такъв ще ти кажа, че според мен няма място за притеснение. И с моята приятелка имам по-свободна връзка, въпреки, че вече си живеем заедно. Няма да отрека, заглеждам се по хубавите жени, обичам някоя безобидна закачка от време на време, както и да водя разговори в чата, но до там. Никога не бих си позволил да и изневеря, а и не изпитвам такава нужда. Получавам необходимата ми свобода и това, че тя ми я дава и е сигурна в мен ме кара още повече да я обичам. Само едно не разбирам: защо колегите ви не знаят, че сте заедно. Все пак това не е връзка от вчера, разбирам всеки да си има лична свобода, ама чак пък толкова... Криете ли се от тях или какво?

7.   Изглеждате толкова отчаяни, че май дори това е причината да не се разделите.... Не е нужно физическа раздяла... То е ясно, че пича явно не те харесва и търси друга за измежду другото.. как все ги намирате такива...

8.   Какво толкова се питаш. Връзката ви е несериозна, сама го казваш, пазите тайна. Той вижда в теб сексуален обект и нищо повече. Търси подходящата за себе си. А ти просто се заблуждаваш и си губиш времето. Прекрати тоя фарс и се огледай за мъж, който би имал сериозни чувства към теб. Колкото по-малко е детето, толкова по-лесно ще бъде. Запомни тези думи!

9.   от авторката

Благодаря на всички за отговорите.
Моето твърдо решение е да прекратя тази връзка и вече да си призная е пред разпад, но ми трябваше малко чужда помощ, която я получих от вас.
Още веднъж ви благодаря за подкрепата:)))