Обсебваща жена
Как да се разделя по-меко с обсебващата ми приятелка? Заедно сме от три години, не живеем заедно, но общо взето прекарваме доста време един с друг, но тя все твърди че не било така. Дразня и се защото игнорирам някои приятели заради нея, но тя чувствала че е на "заден план" и че не съм правил компромиси. На няколко пъти и бях заявил, че нямам намерение в близкото бъдеще да създавам семейство и деца и тя откача, но след няколко дни отново ми говори за семейство, общ дом и т. н. Като цяло нито един от нас не е перфектен, но през тези три години се разбирахме добре и не сме карали сериозно, но очевидно имаме различни възгледи за това как ще ни протече живота. Не искам да я наранявам и да я карам да страда, но искам да сложа край на тази връзка, очевидно е че тя иска нещо повече от това което мога да и дам. Моля дайте съвет как може да стане по най-културния начин. Благодаря

Коментари

1.   * Колкото и меко да й го кажеш ще има :
- Рев
- Разкаяние
- Психическа лабилност

* Най - много да ти дожалее и да останеш с нея, ще трябва да преглътнеш желанията и стремежите си.

* Ако пък си решил окончателно, че няма да се съобразяваш с нея повече...

- Обясняваш, че възгледите ви са различни
- Казваш : "Обсебващото ти състояние ме кара да се отдръпвам от теб".
- Нека си останем приятели (клиширано, да, но може и да върши работа)
- Не виждам бъдеще с теб

* Успех в раздялата!

- Maryjane

2.   Не й губи времето. Кажи й, че ти е приятно да се размотавате и да спиш с нея, но не искаш семейство и деца С И ОТ НЕЯ. Това ще е достатъчно.

3.   Може пък да иска да разбере какво ще последва от тези 3 години с теб, смисъл развитие ще има ли някакво, или само ще се виждате и толкова. Зависи и на колко сте години, но не мисля, че ще има човек, който ще похаби 3-4 години на вятъра, ако примерно другия даже не искат да живеят заедно, ами само срещи и т. н. Никой не казва нищо за деца, брак, но не може да изкараш години с някого само на ниво срещи, и реално без надграждане. Нейното поведение е просто нормален начин да разбере какво може да и се случи за бъдеще с теб, колко си сериозен спрямо нея, и дали не си губи времето в години срещи с теб, вместо да срещне мъж, който няма да се страхува да пробва нещо повече.

4.   Присъединявам се към мнението на 1.
Общо взето такива хора са токсични, дори да си направите семейство ще става все по-зле. И са добри манипулатори. Бъди готов да бъдеш изкаран виновен дори за слънчевите затъмнения. Като цяло просто не се карай с нея, кажи й че трябва да се разделите, така си решил за твое собствено добро. Ако тръгнеш да се обясняваш, ще последват обвиненията дето споменах.

5.   Що за ***** трябва да си, за да питаш непознати хора как да зарежеш по мек начин жената, с която си от 3 години? За първи път ли зарязваш някоя? На колко години си, хлапе? Освен това, ти не я обичаш, ако я обичаше, първо - нямаше да се чувстваш обсебван и второ - при положение, че се разбирате (твои думи), нямаше да я оставиш. Не я обичаш и не си я обичал. Твоя е грешката, че си във ”сериозна връзка” с нея. Казвай си в началото какъв си, за да няма излъгани. Тя прави планове за семейство, значи не е била наясно, че ти не искаш.

7.   Аз няколко пъти съм попадала на такива мъже и ви уверявам, че е изключително неприятно.
Особено това 'откачане', за което споменава авторът, е супер натоварващо психически. Хем даже си и казвам, че по принцип не искам деца, а тези мъже все са си мислили, че могат да ме променят с времето или нещо такова. Това хората, които си мислят, че могат да променят някого, да го сложат в някаква своя си рамка, са може би най-заблудените на този свят.

Авторе, просто бъди прям и категоричен, друг начин няма. Гадно е, но няма как да стане без да страда, защото тя просто вече си е навила всичко в нейната си глава и сигурно вече и правнуците ви си представя какви ще са..

8.   А ти заащо й загуби времето? Не ти прави чест, дано по бързо тя разбере че всъщност ще й направиш услуга като се разделите.

9.   Ходите от три години и дори не живеете заедно? Ами нормално е да се интересува има ли смисъл да инвестира още време в тази връзка или не. Явно, според мен, отговора е не. Ти след токкова време дори не си готов за заживееш с нея, явно не я приемаш насериозно и тя го усеща. Освободи я и не й губи времето повече.