Как да се оттървем от досадник?
Здравейте!
За първи път пиша тук и предварително се извинявам ако темата ми се повтаря или ви отекчи:)

Ситуацията е следната :
Имам си сериозен приятел, когото много обичам. Той е прекрасен човек и всеки ден се убеждавам, каква късметлийка съм, че го срещнах. Проблемът е, че заминах да уча в чужбина и... тук сигурно ще кажете, че връзките от разстояние не струват и тн. Да и аз така си мислех, но нашата все още е факт. Виждаме се всеки петък, събота и неделя, а през останалото време и той учи и работи така че и ина една улица да живеехме ефектът сигурно щеше да е същият.

Сега за досадника- едно момче от университета, с няколко години по-голям от мен. Не спира да ме преследва от първия ми ден тук. Още от самото начало му казах, че си имам приятел и тн., виждал ни е заедно 1000 пъти... Обаче не се отказва човекът и това е!!! Лошото е, че и той живее в това общежитие и няма оттърване. На всичкото отгоре става все по-настоятелен. Адски много искам да го разкарам... Но и в същото време не искам да го нараня и да го накарам да се почувства кофти. Ако кажа на приятеля ми той само ще започне да се притеснява и най-много да се скараме...

И така... как да го разкарам???

Благодаря предварително за отговорите (ако има такива) :)

Катя, 21г.

Коментари

1.   Действай брутално ако трябва. Пробвала си с добро, не става. Има мъже от нормална дума не разбират.

Ale

2.   Номер 1 е права.
Чувствата му не са по-важни от твоите и от тези на твоето момче.

3.   Здравей, Катя!

Напълно те разбирам! Преживяла съм го 2 пъти. Ужас! За съжаление, Аle е прав. Щом не разбира от намеци, трябва да натвърднеш:) Аз точно като теб се боях да не обидя навлеците, защото и те са хора и ги търпях месеци наред. Докато накрая просто ми писна и ги отбичих много злобно и двамата, особено единия. Не исках да се стига дотам, но си го изпросиха. За да си спестиш разправии и грозни сцени (нещо, в което се провалих), най - добре събери смелост и му кажи в прав текст, че това, дето си го е намислил няма шанс да стане. Режи без грубост, но категорично. Ако му оставиш и най - малка надежда, няма да има отърване. Ако е възможно, спести му: "Искам да бъдем само приятели":) Успех!

P.S. Ако почне да ти прави сцени, просто ставаш и си тръгваш, не му се обяснявай, ще стане по - зле... (от горчив опит;)

Борония

4.   1 е прав
това ти е точно грешката

„Но и в същото време не искам да го нараня и да го накарам да се почувства кофти“

така ти без да искаш му даваш надежди! Не говори с него, дано ти няма и телефона, не му отваряй вратата като те търси в общежитието и винаги бъди заета за него - не говори и за времето с него!!!
Ако не го сториш, ще става по-зле, повече - ще се множат тези навлеци!!! Борония е права - действай направо и без компромис.

5.   От автора:

Много ви благодаря за съветите! За съжаление ми има номера и всеки път, когато видя че имам SMS, изпадам в ужас, че сигурно е от него. ( В повечето случаи е... ). За сега ще го игнорирам, защото имам и изпити и ако се разсейвам и с това съвсем ще се побъркам. Но при първа възможност ще го отрежа тотално и ще му кажа дори да не ме заговаря повече... Прави сте, че трябва да съм по-твърда. Просто знам какво е някой да не изпитва същото към теб. Но от друга страна всяко нещо си има граници, като хората не приемат "НЕ! " за отговор, значи ще си страдат и това е!

Още веднъж ви благодаря, дано да се оттърва от този човек най-сетне...
Пожелавам едно прекрасно лято на всички вас:)

Катя