Моля за мнения !
Здравейте! Аз съм жена с две годишно дете. Живея на семейни начала с бащата на детето ми. Той е с професия, която помага на хората. Докато нямахме дете и вършех домакинската работа, почти сме нямали проблеми. Гледах го, когато поради заболяване Дискова херния получи доста сериозна криза и получи пареза на единия край, но после се оправи. Следващата година също получи криза и така, аз бях до него. Забременях инвитро и трябваше да лежа. Мислех си, че той ще бъде домен, но не. Той се дразнеше отрова, че лежах и не вършех домакинска работа. Мислеше, че се глезя. Аз бях на 35 г. и бях твърдо решена да лежа и да задържа това дете. Заминах при моите родители. Настоях да ходи на море с приятели за да се успокои и си мислех, че, като се върне всичко ще се оправи. Аз бях приета в болница за задържане. Не му казах нищо. Той разбра, като се прибра. Няколко пъти ме е взимал от наще за да ме кара на консултации и се налагаше да стоя в апартамента му, но ме беше страх да върша каквото и да било. Той тези пъти винаги ме е довеждал до неистов плач. Правеше ми забележки, когато се разхождаме да вървя по - бързо и да ям по - бързо, ако седнем някъде да хапнем на бързо. Роди се детето. Пак получи криза, изпадна в депресия. Майка ми ми помагаше за десетина дни, но той започна да ни командва и двете. Аз не издържах и му се опълчих. От тогава започнахме да водим война. Той постоянно ме командваше какво да върша, изтъкваше, че жилището е негово и какъв лукс ни бил осигурил, казваше, че не съм добра майка, след като не познавам от първият път защо плаче детето. Когато ми помагаше с каквото и да е изтъкваше нещата, които правил и, че аз не съм се справяла. Аз се чувствах виновна, че съм изтощена, защото той работеше и спеше в отделна от нас детето стая. Аз ставах изцяло през нощта, през деня гледах да върша каквото мога, но не смогвах с всичко. Когато водехме спор за нещо с детето той ми е извивал ръката, ритал ме е ниско по краката и ме е заплашвал, че ще ме изгони. Въпреки това твърдеше, че няма никога да не удари. Аз се обвинявах за всичко, че не се справям с домакинството и с детето и че го ядосвам. Купихме си апартамент близо до наще в техния град. Той се изнерви покрай ремонта, когато ме виждаше усмивката му винаги замръкваше. Аз пазех детето, а моите родители му помагаха с апартамента. Той изтъкваше, че всичко правел той и аз му се опълчих. Пращах родителите ми, защото той при тях се сдържа да изпада в истерии, а когато се ядоса щеше да си го изкарва постоянно на мен. Да де, но в един момент той изтрещя и каза, че ще си живее сам в неговия апартамент в града, в който се намира той и, че нищо не става от мен! И единствено за детето му е жал. След два дни се върна и каза, че иска да живее с нас и направо си нанесе багажа в новия апартамент. При наще е тясно и аз се принудих да остана при него. Той се държеше ужасно, постоянно ме критикуваше за всичко, защо съм запалила лампата, защо съм била купила, това което съм купила не съм била практична. Защо съм си сложила якето на неговата закачалка. В този момент се появи човек, който се държеше уважително и мило с мен и ми призна, че ме харесва и че иска да бъде с мен. Аз охладнях много към човека, с който живея. Той го усети и от известно време се стреми да не ме критикува и да бъде мил. Това стана след, като видя, че му отвръщам на нападките от негова страна и го пренебрегвам тотално. Сега съм объркана. Знам, че няма да се промени, но го гледам как се стреми да не се ядосваш. Той много се дразни, че съм бавна. Аз изринах към него. Не знам кое е добре за мен и детето. От една страна гледам, че баща му се старае да бъде по - спокоен и грижовен от друга страна аз не мога да повярвам, че ще остане такъв, а и не мога да го приема както преди. Да остана ли с него, променил ли се е или да бъда сама при наще с детето, защото в момента има място и да сложа ново начало на животът ни? Дори не знам сега, като се държи добре как да си тръгна, с когато е нервен ме притеснява реакцията му. Той ми е насадил страх от него. И се въртя в омагьосан кръг! Благодаря, че изчетохте историята ми!

Коментари

1.   Има ли критика, значи няма любов.
Любовта е да приемеш човека какъвто е. Без желание да променяш човека до теб, но да се развивате заедно, без да усещаш, че жертваш нещо от себе си за общото благо, но да се съобразявате един с друг, без да се чувстваш сякаш ти взима от личното време и пространство, но да искаш, да споделяш всичко с него/нея.
Критиката значи, че има нетърпимост. Седнете и поговорете искрено, кажете си всичко без страх и премълчаване, но и без преувеличаване.

2.   "наще" се пише "нашите". За останалото - явно има нещо, което пропускаш да отбележиш.

3.   Големи хора сме, налага ни се да взимаме сложни решения и да се изправяме пред какви ли не препятствия. Ако смяташ, че някой тук ще ти даде правилна насока какво да направиш не само с твоя собствен живот, но и с този на мъжа до теб и на детето ви - жестоко се лъжеш! Като толкова сама не можеш да се справиш, обърни се към близките ти, те ще ти помогнат най-добре.

4.   Мъжът ти е егоист и домашен насилник. Усетил е, че можеш да му се изплъзнеш и се държи добре, за да размислиш. Но ти знаеш, че това е фасада и вълкът нрава не си мени. Нещата, които описваш са ужасни. Някои от тях са ми се случвали с бащата на моето дете. Когато обичаш, си склонен да прощаваш. Така направих и аз, въпреки, че много страдах. Но връзка с егоист не е леко и след 3 години ние се разделихме. Сега съм щастлива с друг мъж, който е грижовен и обича мен и детето, повече от родния му баща. Пожелавам ти да срещнеш истинската любов и да не се задоволяваш с неща от сорта"той сега не се държи толкова зле, няма да го зарязвам".

5.   Авторката : Благодаря на всички, които споделиха мнението си! Да, има неща които не съм описала, например, че интимният ни живот не беше толкова редовен, колкото преди, поради моята умора и може би е допринесло за нервността му. Но мисля, че това не го оправдава. И да, не отстъпвах и се защитавах, станах му опонент, ако не одобрявам неговото поведение. И, да не се справях изцяло с домакинството, знам, че има по - оправни жени от мен! Но това, дава ли му право да ме смазва психически! И, да мисля за детето и сега съм объркана, а и наплашена от него. Държи се много добре, за неща които преди ми е крещял сега е толерантен. И затова попитах, исках да знам как хората виждат нещата отстрани. Аз съм в тази ситуация и виждам много мъгляво. Отново, благодаря за мненията. Номер 4, съжалявам, че си изживяла нещо подобно и съм искрено щастлива за развоя на събитията при теб! Аз също вътрешно знам, че това е театър, защото съм много различна в отношението си към него от преди и той дори го спомена и затова се държи добре. Усети ли се сигурен не съм убедена, че ще си остане с толерантното отношение. А и не съм изобщо убедена, че ме обича!

6.   Откровено казано, като прочетох тази история и ми стана едно много криво и гадно. Защо сте заедно с този мъж, че и дете си правите?

Бързам да кажа, че не харесвам и не одобрявам такъв начин на мислене и такъв подход към нещата. Очевидно е едностранчив - другият да се промени, а ти да си останеш бавна и неоправна. То излиза, че той може би е прав, че не ставаш за почти нищо. Особено, ако и сексът не е вървял. Защо, по дяволите, отново питам, сте заедно с тоя човек? !? !

Почвам да си мисля, че авторът е мъж, който представя доста абсурдния начин на мислене на жените и иска да ни види докъде ще ни стигне акълът.

За да се поддържа каквато и е да е връзка, са нужни усилия и компромиси и от двете страни. За какво беше детето - да се почувстваш пълноценна майка ли? Ами то нито секс, нито домакинство, нито работа, нито читаво гледане на дете - накъде? И другият да внимава и да се променя? !

Искрено съжалявам за този мъж и се надявам Господ да му даде малко разум и да го извади от тази задънена улица.

А ако авторката все пак е жена - с това криво, донякъде първосигнално и доста егоистично мислене, ако не се промени, още няколко години ще си изкарва някое и друго внимание, но иначе рискува да си остане една забравена крива и ината бабичка, което ще има да се чуди защо всичко се е случило по този начин...

7.   За какъв "интимен живот" говориш изобщо при подобни отношения?
Ти грам достойнство нямаш ли, че и в леглото си му парцал?
"За детето му било жал" - егати бащата! Тоя е 100%-ов боклук! Ма и ти сигурно не си много стока щом го търпиш де...

8.   Номер 1 съм

Пак прочетох историята и ще ти кажа кои неща ми направиха впечатление:

”Гледах го, когато поради заболяване Дискова херния получи доста сериозна криза и получи пареза на единия край, но после се оправи. Следващата година също получи криза и така, аз бях до него. Забременях инвитро... Когато ми помагаше с каквото и да е изтъкваше нещата, които правил и, че аз не съм се справяла. Аз се чувствах виновна, че съм изтощена, защото той работеше и спеше в отделна от нас детето стая... Той изтъкваше, че всичко правел той... Той се държеше ужасно, постоянно ме критикуваше за всичко, защо съм запалила лампата, защо съм била купила, това което съм купила не съм била практична. Защо съм си сложила якето на неговата закачалка. ”

Типично поведение на човек, който е несигурен в себе си и иска да получава валидация и похвали за всичко. Ясно е обаче, че ти не му даваш отношението, което той иска (не си и длъжна, след като не ти идва отвътре), затова става агресивен когато се чувства недооценен, отхрърлен или пренебрегнат. Той е невротик и егоцентрик, не егоист както отбелязаха по-горе. Докато ти си с по-бавни темпове и лежерна, това е нещо, което дразни този тип хора. Той ще те тормози докато сте заедно, не защото е лош човек, а защото не си пасвате и предизвиквате лоши емоции един у друг, просто той винаги ще надделява над твоя характер, пък и си жена, възможно е да те пребие някой ден.
Защо си с него? Не го обичаш май, заради пари ли? Имаш ли работа, собствено жилище?

9.   Авторке, не се ли питаш, дали вината за поведението на мъжа ти не е у теб? Знай едно нещо! Няма невинна жена. Мъжът няма как да е виновен, защото е мъж. Когато жената се инати и се сопва на мъжа, се стига до вашия случай. И, както е забелязал №8, ако го предизвикаш прекомерно, може и да те пребие. Природата е ощетила женския пол, като го е поставила по-долу от мъжкия, и това не може да се промени с граждански закони. Мъжът може да се скара на жената и дори да я набие ако сметне за необходимо защото е мъж, и може да го направи, понеже е физически много по-силен от нея. Тук е важният момент, където женската сила е в женската слабост. Трябва да се научиш да манипулираш мъжа, като отстъпваш за всичко и галиш егото му. Както казват, да пипаш с кадифени ръкавици и да му извадиш добрината с памук. Тогава мъжът ще те оцени и ще те защитава с цената на живота си. Трябва обаче да е влюбен в теб, или поне да те харесва като жена. Ако се е оженил насила по някаква причина или живее на семейни начала с теб, нещата никога няма да ви се получат. Не забравяй, че все пак си жена и мъжът винаги има право у дома. Ако слушаш съветите за злите феминистки тук, съмнявам се да успееш. Това, че жените си избирали мъжете е феминистична простотия. Няма такова нещо. Жените могат да си изберат мъж, след като вече мъжете са ги избрали.

10.   Авторката : Номер 6, искрено се срамувам за част от жените, които приличат на теб, тъй като явно си доста злобна жена. Аз злобата не я понасям! Само ще ти кажа, че липсата на добра дума и постоянната критика смазва човек и не знам, какъв трябва да си за да си мотивиран да правиш каквото и да е! Само за детето не ме закачай, защото мога да ти гарантирам, че
съм наистина много, ама много старателна майка и давам всичко от себе си за да се чувства обичано! ОНомерр 7, споделих, че нямаше къде да отида с това малко дете. Той се промени много или просто показа истинската си страна, като забременях, но тогава си мислех, че е изнервен от поредната криза, която беше за период от три месеца и го пратих на море. Номер 8, да той е нервак определено, а аз наистина съм лежерна, като характер. И не си тръгнах, защото освен причината, която споменах, аз изпитвам страх от него. Аз съм 165 см и и 45 кг, а той е 193 см и 120 кг и като извади онзи зъл поглед и дори да му отвръщам ми е свита душичката. А и ме е заплашвал няколко пъти и вече ми е насадил страх, който го е преживял ще ме разбере. А и бях обработена добре психически с постоянната критика и наистина си вярвах, че нищо не правя както трябва и самочувствието ми беше смазано. Споделих с мои близки и те се опитват да ми отворят очите. Затова сега лека, полека започвам да виждам, че съм си нормална, но просто всеки човек си е със своята индивидуалност. Сега, като има къде да отида и обмислям варианта и държанието ми е доста по - различно, гледам нещата, отгоре, отгоре, той започна да се държи мило, да бъде грижовен и изобщо изглежда много спокоен. Детето вече спи следобяд по три часа и мога да сготвя, да изчистя и куп други неща. Преди спеше два пъти през деня по 15 Мин. Което не е нищо за каквото и да е. И сега аз съм много жалостива, да, винаги мисля за другите и никога не съм правила нещо умишлено за да причиня болка на някого. Той е й баща на детето ми и мисля и затова, че не знам, ако изпадне в криза кой ще го гледа, да не мисля за себе си. Може би затова пиша тук за да ми ударят няколко шамара и да се осъзная, че имам право да помисля за себе си и дори това е по принцип правилната гледна точка.

11.   До авторката:

Аз съм номер 6 - ако не си разбрала, че съм мъж, сама си направи извода на какво интелектуално ниво си.

Няма как да си бавна и нескопосана и да не получаваш критики. Ще ги получаваш от навсякъде - в семейството и особено в работата. Докато си на 20 , може да ти се размине, ако направиш свирка на шефа, но ако шефът не е мъж или станеш на 40, няма вече да търсят свирка от теб. Извини ме за по-циничните изрази, но се надявам, че така ще ме разбереш.

Тия отчаяни изрази като ''кой ще го гледа'', ''няма къде да отида'', ''баща на детето ми'' - явно си зарибена с много турски и индийски сериали... Пъвро, един човек ще падне или ще умре по-рано, отколкото някой да го гледа, ако има до себе си инатлив и опък партньор. Второ - винаги има къде да отиде някой - при роднини, приятели, на квартира. Ако не работиш да си плащаш разноските, тогава се питай защщо е така и кой ще те издържа? Трето, никой нормално мислещ човек не седи в брак/ връзка, само заради децата. Децата са по-добре при едни спокойни и уравновесени родители, макар и разделени.

От всичко изчетено по темата, аз лично не виждам как вие ще продължите тази връзка в дългосрочен план. Мисля, че не си пасвате изобщо. Единственият шанс за брака/ връзката е да се опитате с много усилия и компромиси да се напаснете, а това ще изисква - очевидно - адски много усилия от твоя страна... А ти си бавна, лежерна, вероятно мързелива...

Ако не изчистите отношенията си, вкл. ако се налага и чрез раздяла, то много е вероятно той наистина да се разболее и просто ще бъде поредния мъж, уморен от сприхавата си и ината жена, да не дава Господ! ...

Иначе Ви желая здраве и всичко добро!

12.   Авторката : Объркването може би ми идва от там, че не се изразявате добре!

13.   До авторката: Това го казваш ти, която пише ''наще''? Дано мъжа ти по-бързо се освободи от теб...

14.   Война, командване, насилие, нервак, кризи, неистов плач, критика, тотално пренебрежение, нападки, страх... нередовни интимни отношения. Когато човек описва съвместния си живот с подобни думи най-логичният въпрос е защо тези хора си го причиняват? Заради детето? И какво детство го чака в подобна атмосфера? С родители, които го обичат, но не се обичат помежду си и живеят в непрекъснат конфликт? Остава да добавите само думата раздяла и да не се измъчвате повече. Защото на 35 не вярвам човек да се промени.

15.   Зарязваш. Стане ли агресивен песът - полиция. Живей си живота, не го пилей с такъв мелез.