Искам да ѝ пиша
Харесвам едно момиче и скам да ѝ пиша, но просто не знам как да започна. От едно училище сме, тя е по-малка и има доста по-развит социален живот от моя. Познава се с всички и едва ли съм сам с този интерес към нея и за това вече го мисля от две седмици и ме е яд, че все още не поемам първата крачка.. Някакви съвети?

Коментари

1.   Кой клас е тя, кой клас си ти?
Не е нужно да й пишеш, даже недей, ами я заговори, сигурно ти е трудно да си го представиш, особено ако е в постоянната компания на някого, но е напълно възможно, все някой ден да се прибира сама, и тогава, уж случайно я срещни, и я заговори, но не направо с ”много те харесвам”, а с нещо обикновено, все пак сте от едно училище, знам ли... все има нещо, което ви свързва. След като видиш реакцията й, ще прецениш дали има смисъл, да се пробваш с нея. После, зависи от реакцията й, следващите дни я заговори и пред компанията, с която е, виж как ще реагира докато е с тях (хората са по-различни когато са сред хора), така ще видиш дали те одобрява за пред нейните приятели, ако не ти обърне внимание, значи - не се занимавай, ако се държи окей, запознай се с нейните хора, важно е... не знам на колко години сте, но на малки години, хората се влияят от приятелите си, добре е да те харесват те, за да не й говорят лошо за теб. Помагай й с уроците, нали е по-малка, изпращай я до тях, идва Великден, купи й зайче Линд...Аз съм на 29 г., така че извинявай ако нещо звучи нелепо, не знам как се свалят днешните момичета, но жестовете на внимание са важни за мен.
:)

2.   Пиши и, какво толкова има... Смело, но недей твърде много да и пишеш, по едно изречение само и не забивай в глупави и банални теми.

5.   Ти докато не ѝ пишеш, все ще си останете слабо познати или напълно непознати, развитие няма да има. Направи една крачка и виж какво ще се случи. Ако темите ви бягат, то поне ще знаеш, че си опитал да направиш нещо и няма да си разочарован от себе си.
Добрата новина е, че момичето е общително. С такива личности почти винаги лесно се започва разговор и на тях не им е трудно да минават от тема в тема. Когато бях малка не умеех да общувам добре, научих се покрай хора, които са много общителни и отворени към света. Винаги е по-лесно да започнеш разговор с някой, който е свикнал да е сред хора и да говори с тях. Може да не изпъкнеш с нищо пред другите, а може би в теб има нещо, което много ще ѝ допадне и ще иска да се сближите поне малко. Опитай! Нищо няма да изгубиш. В най-лошия случай няма да ти отговори или ще ти каже да не я занимаваш. От първото не боли много, а второто говори лошо за нея и не ти трябва човек с подобно отношение.
Започни със Здравей. Ако не се познавате, то я попитай дали не е от еди-кой си клас, защото ти изглежда позната от снимките и си искал да провериш. Ако се познавате, то я попитай как е и какво прави. Няма нищо твърде сложно, ще се справиш. Пишеш първото съобщение, поемаш си дълбоко дъх и го пращаш в секундата, в която ти е възможно да натиснеш съответния бутон. После можеш да си обикаляш нервен в кръг, да си чупиш пръстите, да си трепериш на воля. Трудното е да изпратиш първото съобщение, после ти става едно леко на душата и знаеш, че си сторил необходимото. Щом искаш да ѝ пишеш, пиши ѝ, а не се чуди!