Защо всичко се повтаря?
Здравейте!

Пиша тук, защото се чувствам много изгубена, постоянно плача, чувствам се сякаш всичко и всички са срещу мен, сякаш правя грешка след грешка. Просто искам това да спре и се нуждая от помощ, а не знам към кого да се обърна.

Една от най-добрите ми приятелки харесваше едно момче много. Запознах се с него, при което той започна да ми пише, започнах да го харесвам, той мен също и нещата така се стекоха, че накрая тръгнахме. Той беше най-прекрасното нещо, което ми се е случвало през целия ми живот. Доверието между мен и приятелката ми вече го нямаше, водехме се все още приятелки, но знаех, че вече нищо няма да е същото между нас. Само че не ми пукаше, имах него и се чувствах сякаш имам всичко. След половин година се разделихме, при което го преживях много трудно. В някакъв момент се чувствах добре, бях готова да съм щастлива отново, исках да съм щастлива отново и да се взема в ръце, да продължа напред.

И всичко до рождения ден на друга моя много добра приятелка. Историята се повтори. Отново. Запознах се с момчето, което тя харесваше, и то хареса мен. И аз отново имам чувства. Този път му казах, че няма как да се получи между нас и че няма смисъл да се опитва да прави крачки към мен, защото не искам да загубя приятелката си. Държа на нея и просто някак... не искам да допускам същата грешка отново. Отрязах го и в момента се чувствам адски зле. Всеки път, когато се разминаваме (виждаме се почти всеки ден), просто цялата изтръпвам, усещам как стомахът ми се преобръща и не мога да направя нищо, защото просто не е правилно.

Чувствам се сякаш никога повече няма да бъда щастлива, сякаш животът ми върви само надолу и имам усещане, че нещата никога няма да се обърнат. Не мога да спра да се питам защо историята се повтори, къде бъркам, какво не правя както трябва...

Коментари

1.   Един ден ще крадеш мъжете на приятелките си ли? Когато моя приятелка си харесва някой изобщо не се занимавам с него, а ти очевидно ги опознаваш, флиртуваш.. не става ей така от нищото.

2.   Мъжете са до време, а приятелките завинаги! По-добре недей да мислиш така да страдаш по него горе главата не го мисли. Момчето за теб ще дойде просто спри да го мислиш и ще се случи. Ако си привлекателна, а твоята приятелка не разбирам защо е станало така, но мъжете са такива

3.   Бъркаш там, че се водиш по женските стадни инстинкти. Една жена щом хареса някой и всички около нея също го харесват и обратното е вярно. Една жена тръгне на някъде и всички като стадо също и т. н. Приятелката ти като хареса някой и ти по-стадния принцип го харесваш. Грешиш там, че не осъзнаваш, че трябва да правиш собствен избор, да имаш собствено мнение а не да харесваш всичко, което другите около теб харесват в опит да се вписваш.

4.   Историята се повтаря защото на някои хора им липсват съпричастност, уважение, отдаденост и вярност към приятели и партньор. В твоят случай тези липси ги има както у теб, така и у гаджетата на приятелките ти. Изходът е да се промениш и да търсиш момчета, които нямат тези липси.

5.   Защо ли? Защото ти си си същата... При това не си учиш (житейски) уроците...

6.   Случва ти се, защото се държиш като комплексарка, не като приятелка. Не гледаш на момчетата, които приятелките харесват, като на техни, а като твои потенциални, затова не се и опитваш да ги отблъснеш. Един ден и мъжете им ли ще гледаш така?
Чувстваш се по-малко от тях ли? Искаш да им се доказваш?
Ще бъдеш щастлива с някого, когато си харесала сама, а не си чакала пак някоя приятелка да ти отвори очите за него. Тогава пък, ако твоя приятелка реши да си върне и го забие, ще видиш къде е проблемът.

7.   Виж, не е виновно само момчето, за това че те сваля. Ти си му го позволила. Изгубила си приятелката си за половин годишна връзка.... Смяташ ли че си е заслужавало. Спри се заглеждай по чужди мъже. Ако ги режеш съвсем в началото и те ще гледат на теб с респект и приятелките ти ще са до теб.

8.   Слаби са ти ангелите момее, не че се повтаря...