Любов от пръв поглед наистина ли съществува?
Здравейте.

Лятото на 2018 година бях на почивка на море. Там срещнах момче, с което засякохме погледите си. Запечатах го и до ден днешен си спомням лицето и очите му. 2 дена подред бяхме на един плаж и той постоянно се обръщаше, за да ме погледне. Сега, като се замислям никое момче не ми е обръщало такова внимание. На третият ден го нямаше. Скапа ми се настроението и бях тъжна.

Знам, че звуча като малко момиченце в детската градина. Мислех си, че до седмица ще забравя за момчето, но това така и не стана. Вече е април 2019, а аз още не мога да си го избия от главата. Не знам защо, но мисля, че все някога можем отново да се срещнем, но това са само надежди. Чувствам се като идиотка да мисля всяка вечер за момче, което може да ме е забравило още на същия ден, в което ме е видял.

Вие имали ли се така наречената 'любов от пръв поглед' и според вас въобще такава съществува ли?

Коментари

1.   На мен ми се е случвало, но във фитнеса! Два три пъти я засичах как ме гледа и аз я изгледах няколко пъти дълго в очите, като накрая ми ставаше неудобно и си дърпах погледа, то не и тя.. Точно реших да се запозная с нея и тя спря да идва! Сега всеки ден се надявам да дойде, но нея я няма. На няколко пъти я виждам отдалече в квартала където живея и някой път обикалям безцелно с надеждата да я срещна! Също така пък една служителка в магазин постоянно ме греда в очите и ми се усмихва, но на нея не и обръщам внимание, тъй като не ми допада.

3.   Нямала съм и не знам какво е чувството :(

4.   Има привличане от пръв поглед. Случвало ми се е 3 пъти в живота. И аз като теб не ги реализирах, предполагам, че трябва да си импулсивен човек и да реагираш веднага. Аз не съм.
Но не ти е това проблемът. Много фиксираш на "какво можеше да бъде". Намери си някой по "бавния" начин, където контролираш процеса, а не по случаен принцип.

5.   Не вярвам в любовта от пръв поглед, но силно вярвам в привличането от пръв поглед.
Това се е случвало и в трите ми връзки. Срещам човек и той може изобщо да не е красавец, но нещо в мен трепва и аз съм сигурна, че ще създадем наша си история. Интуиция, усет, сякаш винаги съм знаела, че това е човек, който ще бъде в живота ми. Странно е и това го прави сложно за обяснение. Обикновено гледам да не мисля за подобни случки, да не хвърлям големи надежди и да не скачам надолу с главата, но винаги с течение на времето нещо се случва и се оказвам права. Разговорите текат много лесно, просто съм на една вълна с въпросния човек. Не съм обиквала за ден, два, три или седмица. Трябва ми време за да обикна, но много бързо мога да разбера, ако с един човек чувствата ни са споделени и се привличаме взаимно. Винаги съм го смятала за нормално. Опитай се да спреш да мислиш за това непознато момче, пък ако ви е писано, може и отново да се срещнете. Никога нищо не се знае, така е устроен животът, случват се странни неща всеки ден, някога и на теб ще ти се случи чудо. Междувременно можеш да продължиш да живееш както до сега, а следващия път когато изпиташ нещо подобно, гледай да се запознаеш с човека.

6.   На мен ми се случи в 4-ти и 8-ми клас... Сега съм прехвърлил 20-те, но все още от време на време, мисля за тях.

7.   Представи си го как гледа мач, лющи семки и слуша Криско... Е, можеш ли да си сигурна, че не е тъкмо такъв тип човек? Не, нали. Влюбена си във фантазията за него, а не в него самия, защото той е просто непознат.

8.   Съществува, но само жените го наричате "любов". Научното име е "нагон". А след това правиш "пренос", което по-полярно му викат "филмиране". Същата техника се прилага и от мъже... които знаят какво правят... нарича се catch and release. Мака че в конкретната ситуация се е случило "естествено". Жените принципно не знаете какво е това любов, поне докато не родите, но и след това не е много сигурно.

9.   Аз пък на такива жени, дето яко да ме привлекат от пръв поглед и то не само сексуално, а да кажем харесват ми като цяло и си срещаме погледите, попадам години наред кажи речи доста често. Но все пак съм семеен, съобразявам се и си оставам само с насладата от гледането и засичането на погледите. Руси, черни, къдрави, прави, червени, всякакви. И не искам да заговарям, защото се не знае какво ще стане.
Мъж на 45 г.

10.   номер 7, ти имала ли си любов от пръв поглед?

11.   Е как да няма? !

Тука жените са изключително "възвишени" и едва ли биха отговорили кой знае колко. Най-много да ти кажат, че има любов от пръв поглед и тя зависи от неща, като "излъчване, характер и поведение" (всъщност искат да кажат пари, коли, ци ничност, арогантност и мускули).