Тихата любов
Здравейте, какво мислите за тихата любов... Тази която обичаш някого и си готов на всичко само, за да разбереш че той е добре, да чуеш гласа му за две минути и толкова? Имах голяма любов с него, неизживяна съвсем и кратка, няма да обяснявам подробности, прости така стана. Той се ожени, аз се омъжи, беше питал за мен преди две години как съм. Не знам дали аз знача нещо за него вече, но си мисля и сещам от време на време за него. Няма как да му звънна. Не искам да нарушавам спокойствието и семейството му. Не мога и да питам негов приятел как е, защото не искам да знае и да ме мисли за луда че се сещам още за него, а той предполагам не. Нямам представа. Историята ни беше преди три години... От тогава не съм го чувала. Знам само че има дете. И ми дойде тинейджърската идея някоя приятелка да му звънне уж по погрешка просто да чуя гласа му на високоговорител или да си направя фалшив профил в сайт който знам че влиза от време на време, не често, за да си попиша 10 мин с него просто като непозната за него. Толкова ли съм болен мозък? Трябва ли да се държа като тинейджърка?

Коментари

1.   Ужасно е от гледна точка на мъжа ти, с какво е заслужил жена му да има подобни чувства към друг, да се сеща за него, що за егоист трябва да си. Концентрирай се над мъжа си и престани да бъдеш егоистка, нямам думи просто..

2.   Едно бързо тихо чукане ще откажеш ли? Или два-три пъти... годишно, месечно...

3.   Отговорът е ясен.
Намери си полезно занимание, развивай се, учи език, прави нещо полезно за ума си и помни - оставаме с тези, които са ни дадени по пътя, този е бил само една тръпка, една недовършена история и най-вече - значи че ако беше останала с него, нямаше да ти се случи нещо по-добро от това, което имаш сега.

4.   От автора: няма да се разделя с мъжа си, дори не съм си помисляла да му изневеря. Ясно е, че писалите до тук просто не им се е случвало. Докато не ти се случи не може да го повярваш, а би си помислил че това е поредната психопатка желаеща чужд мъж. Имам си достатъчно задачи, уча последна година, успоредно работя и мноооого странични занимания, дори не успявам да се наспивам от неща, не е цял ден да се чудя какво да правя, но мислите не спират да се появяват от време на време... Държах да го разясня, защото не искам обидни коментари, а просто някой на когото му се е случвало нещо такова.

5.   Към авторката: да ни се е случвало кое? Да сме с някой, но да мислим за друг, на толкова сериозен етап от живота, женени, еми то идеята е да не ни се случи...

6.   На мен ми се е случвало, с тази разлика, че той е женен, а аз не. Имам си приятел, но често не се чувствам щастлива с него и се подсещам за отминалата тръпка и любов. Задавам си въпроси, обвинявам се защо не съм предприела действия тогава. Доста деструктивно, за жалост.

За мен е важно да знам, че е добре, вярвам, че и той се радва, ако аз съм щастлива. От общи познати си набавям информация, дори не ги питам за него, те сами ми казват.

Съвет трудно мога да ти дам, аз се старая да се занимавам с неща, които ми доставят удовлетворение и да мисля по-малко за взаимоотношения в личен план. Лошото е, че сравнявам приятеля ми с него и вътрешно страдам. Имам вид на щастлив човек, но в действителност не съм.

7.   Може всичко да направиш, главният въпрос е защо го правиш, защо мислите те връщат към него!? Като и когато си отговорш на този прос, решениято ще излезе само... дерзай!