Да намериш точния човек в неподходящ момент
На 22 години съм. Имам дълга връзка, която не върви. Всеки ден скандали, всеки ден тормоз и това го търпя само защото навика е нещо, което ме затруднява до такава степен, че не мога да прекратя връзката. Разбира се, има и плюсове, но са нищожни пред минусите. Не желая да навлизам в подробности, но като цяло, израстнахме от деца заедно, но малко по малко всеки си върви по различен път, в различна посока и нещата, които преди ни свързваха се превърнаха в навика да сме просто заедно като съквартиранти.
Запознах се с някой на скоро. Имаме 4 години разлика и той е по-малък. Първоначално си срещахме погледите няколко пъти. Така се случиха нещата, че вече и работим заедно. Най-малкото се разбираме повече от прекрасно. Погледът му ме омайва, което не ми се беше случвало.. нямам думи да опиша какви силни чувства изпитвам.
Съжалявам, за това, че ситуацията ми е такава, че ме е страх да опитам. Сърцето ми се къса от обич и тъга едновременно. Мисля, че човек трябва да се бори, за да спечели някой. Аз нямам силите да го направя и изпитвам страх. Даже и ме е срам да разкажа за връзката си, а щом въпросният разбра за колко време и колко тровене на нерви става на въпрос го видях как му огасна погледа. Видях прязен поглед изпълнен с празни надежди и това ме накара да се почувствам ужасно.
Аз съм много особена като характер и не всеки може да ме разбере. На години съм ставнително малка, но едно нещо искам от живота и това е щастие и човек до мен, в който да съм сигурна, че е до мен. Даже и сега бих се задомила, стига да имах сигурност до себе си. Бих дала всичко, за да получа щастие в този живот.
Стещнах един човек и може би това ще е всичко, което ще съм направила. Искам да опитам да преодолея това, което ме измъчва, но не знам дали ще се справя. Липсата на сегашното ми ежедневие ще ме убие. От друга страна невъзможността да опитам по какъвто и да е начин да спечеля човека, който ми взе ума също ще ме убие.
Исках да си излея душата просто, благодаря, че отделихте време за драмата в живота ми.

Коментари

1.   Прекратявай тая токсична връзка и действай с новия човек!

2.   Според мен трябва да опиташ с новия човек. Не си на 50, че да нямаш накъде поради деца, финансова обвързаност и т. н. Сега имаш младостта, сега е момента за изборите. Не се придържай към някой, който не те кара да се чувстваш добре от навик. Аз самата като се колебая много за дадено нещо си имам една техника, за която може много да ми се смеят някои, но пък лично аз чувствам, че ми помага - опитвам се с цялото си въображение да си представя, че съм на 70-80 и си спомням миналото, знаейки, че най-вероятно не ми остава много живот. Честно казано, винаги стигам до извода, че бих съжалила, ако не опитам, защото каквото и да стане, все някога ще умра и дори да е грешка, няма да живея вечно с нея, в буквалния смисъл. Аз самата също с години не можех да превъзмогна един човек, дори от самия навик да го обичам, а това ме съсипваше. с времето срещнах друго момче, имаме разлика 5 години, той е по-малък /аз съм г/д колкото теб/ и отношението е коренно различно. Приех шанса и сега съм много по-щастлива. На 22 си, не на 62, те хората на 40-50 се развеждат понякога или си намират нова изгора, пък ти живееш сякаш в клетка. Отдай се на шанса!

3.   Би дала всичко за да си щастлива но всичко което ще направиш е че си го срещнала!!! Що за глупост!!! Събери се и му кажи колко го харесваш, целуни го.. Да ви имам женската логика!

4.   Ще успееш давай напред!

5.   Навикът не е щастие.
Единствено ме удивлява това, че осъзнаваш ситуацията, но не предприемаш никакви мерки. Искаш щастие и разбирателство, в момента тези неща липсват в живота ти и ти си намерила причината, но оставаш и чакаш чудо. Все едно да застанеш по средата на Сахара, без никаква вода в себе си и да си казваш, че искаш вода и ще чакаш на едно място да завали дъжд. Че ти ще се обезводниш, докато завали. А сега ще си изстрадаш страдането, оставайки в нещастна връзка.
Започнат ли очите ти да шарят, вече не можем да говорим за стабилна връзка, сигурност в чувствата и решимост за създаване на семейство. Толкова много сте израснали в тази връзка, че вече не се познавате и имате съвсем различни пътища. Случва се често при дългите връзки, започнали от ранна възраст (ученическа). Това си е най-очаквания развой на събития. Сега ще чакаш приятелят ти да те остави или така ще си живеете още дълги години, няма трети вариант. Малко смелост ти трябва да сложиш край и да си продължите живота, напълно свободни да избирате сами и да бъдете с някого, с когото ще сте по-щастливи.

7.   Няма да ти липсват нещата от настоящото ежедневие ако се впуснеш в нова връзка. Ще ти бъде толкова спокойно, толкова приятно и ще си постоянно усмихната. И аз бях в подобна ситуация, но прекратих връзката си и повярвай - много олеква и е много приятно. Преди сякаш имах буца в гърлото и не можех да преглъщам и да дишам. Във всяка една секунда ми тежеше. Тогава седнах до човека, с който имахме 6-годишна връзка и изобщо не предполагаше какво съм намислила, и просто казах "Искам да се разделим! ". Той стана син, червен, лилав и т. н. не знаеше какво да каже, аз се разплаках, той ме молеше да си помисля и да обсъдим нещата пак по-късно, но аз през сълзи казах - "Не! Не мога повече така и няма какво да мисля. " Излязох от апартамента и не се виждахме няколко дни. Трудно ми беше първата вечер, но след това осъзнах новата ситуация и щастието ме обля. Пожелавам ти успех!

Ж 26

8.   Няма неподходящ момент.
м35

9.   "Задомила" казваш значи? :) А колко ли от "малките"!!! , а не "младите" използват тази дума? Да... Ясна е темата. А защо тогава пиша ли? "Забавлявам" се посвоему и всеки си получава неговото. ;)
В подобни истории, това, което изпитва жената си е физическо привличане и изобщо не е ясно дали с въпросния човек ще се получи нещо повече. Разбира се, сигурното е, че трябва да прекрати старата неудовлетворяваща връзка. А другото - "Божа работа"!
Ж

10.   До номер 9:
Не разбрах какво имаш предвид с тези думи, които цитираш, иначе нищо против да се ‘забавляваш’, но идеята тук е да пишеш коментар по темата.

11.   Не знам колко ти е била дълга връзката, но според мен е изчерпана. Така става като се събирате да живеете заедно от малки и да си играете на семейство, без да сте готови да поемате трудности, отговорности и ежедневна проза и битовизъм, не само за секс до зори. Поне "официално" и сложете край и чао. Историята ти е банална, случвала се е на 99% от жените и мъжете. Кой не е зарязвал някого и не е бил зарязан от друг? И щастие иска всеки, аз не знам някой да иска да е нещастен. Сигурност иска всяка жена, но сигурност няма. Не натоварвай и новата си връзка с прекалени очаквания, за да нямаш и големи разочарования.