Поставих Раят в нозете ти, а ти го стъпка
Ще започна историята си с това, че съм млада девойка( не бъркайте това определение с момиче в пубертета). Имам връзка с мъж по-голям от мен с четири години. Запознахме се случайно. Още когато го видях знаех, че е той. Казах си - Теб чаках цял живот(съзнателен).. Бях на едва 18 тогава. Любов от пръв поглед, от първо вдишване. Той също бе влюбен в мен. Събрахме се за броени дни. Имах чувството, че познавам този човек от цял един живот. Допълваше мисленето, желанията ми и всичко което бях за онзи момент. Изкарахме чудесно едно лято. Той замина за чужбина. Аз стоях и чаках. Дойде време да се върне(преди да е дошло времето за връщане, от любов се върна)Събрахме се отново физически и заживяхме на квартира за четири месеца. През времето в което той беше в чужбина си говорехме как някой ден ще имаме деца, как бъдещето ни е общо. Поживяхме тези четири месеца, но понеже той започна работа в България за да сме заедно трябваше да се завърне в собствената си къща, защото му беше уж по удобно заради работата. Аз бях все така влюбена.. даже не влюбена вече бях обичаща. Докато всичко бе привидно наред изведнъж раят бе разтресен. Започнаха да се случват някакви странни неща до момента в който не разбрах след 9 месеца връзка на върха на емоциите и чувствата си , че всички пари които бе изкарал от чужбина е изиграл на комар. Бях съкрушена! Та той бе "ангел", как би го причинил? Простих! Той напусна квартирата като през това време му давах пари, чистех, готвен, ходех на работа и го обичах както сигурно никой друг. Той се прибра с думите - От тук нататък аз ще идвам да те виждам когато мога и ти мен, но няма да живеем заедно. Казах си защо ли ? След това напуснах работа, започнаха семейни проблеми, финансови проблеми, а той буквално си караше живота. От онзи ден до днес живеем уж така три годишната си връзка-малко тук малко там, НО нека продължа. Аз си се прибрах в моята къща защото нямах доходи за квартира, а той в своята. Новата му работа беше много добра , но той не ми помогна изобщо финансово( не съм му и искала по принцип, но щеше да е жест за мен сам да предложи, а и да добавя, че нито ми плаща сметки нито ми купува дрехите).. И заживяхме така. Виждахме се по 10 дни в месеца в другите дни той си беше там, а аз тук. Минаха години, аз го обичах все повече. Исках да му помогна, да му бъда семейството което никога не е имал. До това лято когато един ден по Месинджер без обяснения ми каза - разделяме се (след 2 години връзка) Бях съсипана. Поболях се от мъка. След 2 месеца раздяла той се върна и ми каза, че ме е оставил заради друга,но бил разбрал, че обича мен( не вярвам), каза че ще се реваншира на мен, на семейството ми(което винаги го е уважавало) и че ще заживеем най-накрая заедно(това което най-много исках от него). Бях слаба и отново простих и това. После разбрах, че си е пишел и с други, а може и с тях да е спал. Мина и тази издънка, сега девет месеца след като сме се събрали имам вътрешното невероятно усещане, че преди няколко дни отново ми изневери. Рязко стана изключително мил, изключително започна да прави неща за мен които по принцип не прави. Познавам го и виждам, че е гузен. За тези три години много пъти говорих, много пъти плаках. Опитах се и с добро и с лошо. Обичала съм го за двама души. Бях готова на всичко само за да съм с него. Той ми е първият мъж, обичам го от първият ден в който съм го срещнала. Не съм поглеждала и за миг друг мъж. Последният си залък хляб ще дам за него, наистина го обичам по най-чистият начин който можете да си представите и без през тези години да съм го задушавала, държала сметка, изневерявала или нагрубявала. Открих в един негов чат как пише, че съм много добра, но човек има нужда от разнообразие. И да завърша историята. Смятам, че отново ми е изневерил. Обичам го все още обаче от както това съмнение се закорени в мен нещо се случи с мен. Имам чувството, че изстивам към него. Не искам да го докосвам, не искам нищо. Много съм разочарована. Подарих му раят, а той го стъпка. Не ме оцени нито за миг. Нараняваше ме, а аз го обичах все по силно. И сега го обичам, но имам чувството, че връзката ни е изчерпана. Страхувам се че ако и аз изстина към него ще се разделим, защото аз крепя тази връзка. Все се надявах да се осъзнае, но той не го прави. Не знам дали да му дам шанс отново или просто е безсмислено и трябва въпреки, че все още имам чувства да се разделим завинаги

Коментари

1.   Прочети в интернет (или в някоя книга по този въпрос) за кармичните връзки. Намерили сте се с него (познавате се от минали животи сигурно), мигновено привличане се появява и като цяло връзката е пълна с проблеми и страдание (което в случая може би повече за теб е отколкото за него). Може да звучи налудничаво (особено ако не вярваш в идеята за прераждането), но това е - който го отхвърли изцяло като възможност, той не си е направил труда да проучи други такива истории, и то потвърдени (в които хора помнят детайли от минали животи, които биват доказани по научен път).

Това е само предположение, не съм Ванга че да знам. Идеята е да се почувстваш по-добре, понеже когато нещо не зависи от теб и е дори предопределено донякъде, би следвало да ти олекне.

В крайна сметка, от теб зависи как ще се развие историята. Направи си равносметка отново, дай си време и почивка, помисли за себе си и собствените ти цели и вземи информирано решение.

2.   Скоро гледах един филм, който наистина ми беше като обрат в живота, защото аз така си го интерпретирах.. в една сцена мъжут говореше на жената до себе си, която даде като твойто обяснение за любовта си към него. Че го е обичала за двама, че бля бля.. при въпроса "защо някоя друга, а не аз", той отговори "защото тя (другата) може да живее и без мен" или нещо от сорта, един вид, че не е зависима емоционално от него. Накара ме да си затвърдя убеждението какво всъщност е любовта. А именно, едно гонене. Хората сме хищници, ние искаме да гоним. Не можеш да прощаваш всичко, защпто птсрещния свиква да му бъде прощавано. Така той няма да си вземе поука никога. Само ще ти кажа, че ако ти со по- силната и сложиш първа края, най- вероятно ще му станеш страшно интересна и дори той ще почне да преследва теб, защото вече ти самата ще си онова "разнообразие", което в момента търси в другите. Знам какво ще си помислиш. "Да бе, то е лесно на думи, само ако знаеха колко го обичам, никой не можв да обича така, аз ще умра, животът ми ще е празен, няма да има смисъл, бля бля". Повярвай ми, излизам от подобна връзка, в която бях "добрата", но прекалено "скучна", "наготово", "винагк там, прощаваща".. и не намерих сили да си тръгна първа, така никога не успях да отхвърля другия, затова все бях аз страдащата, защото бях отхвърляната. Искам да ти кажа, че със сигурност ще се върне, но не го приемай веднага, поне не и преди да видиш усилия.
Човешките връзки са като ластици, ако единият край сс отдалечи, другият се връща. Само че, хората не сме ластици, и никога не се връщаме същите. Внимавай и успех

3.   Не сравнявай рая! Не си Бог, а и ти сама си го допуснала комара идва с изневери, а и е профуквал всички пари за това си е в неговата къща. Но нищо чудно да ти е изневерявал тогава. Щом ти е изневерил пак ще го повтори не е трябвало да го приемаш. По добре го късай и си продължавай живота той не те обича.

4.   Бъди благодарна, че си се отървала навреме. Това не е рай, а мъчение. И в бъдеще слушай повече разума, не сърцето!

5.   Няма пълно щастие.. Аз съм долу горе в същото положение или по точно бях.. Е вече сложих край на мъката и сега ближа раните от скоро.. Та това е моят съвет... Според мен това е най доброто което можеш да направиш

6.   Най-вероятно е алфа мъжкар, красив. Любов от пръв поглед е чисто и просто силен нагон. Затова и му прощаваш и обичаш - защото имаш нужда от гените му за децата ти.

7.   Много се питам. Обичаме ли или просто обичаме (желаем) да притежаваме някого (или някоя) субект, привързност и просто привличане по определен, специфичен начин? И, ако това е любов, това означава, че ние искаме да вземем нещо от някой (нещо), а не да даваме от любовта си към хората (без да очакваме нещо, без да желаем нещо) каквото всъщност е другата любов? И така защо се измъчваме в несподелени чувства? Може би няма отговор за това.

8.   От прочетеното не виждам кое е Раят? Безпаричието ви ли, това, че вече не сте на квартира или това, че го обичаш, както всяка жена обича гаджето си. За теб може да е Рай, за него Ад - кой знае....

10.   Авторката:1. Раят беше написан в преносен смисъл.!
2. Не съм се събрала с него изобща заради външните му черти, финансово състояние и т. н, по необясними причини за всички и най-вече мен самата.
3. И не всяка обича по този начин, мога да гарантирам. Не казвам, че съм единствена, но да обичаш някой който по всички закони не е за теб, който не те е спечелил нито с външност, нито с финанси, а просто си бил подтикнат към него, за мен не е случайна любов(от моя страна поне).