Страх от мъже...
От малка се притеснявах когато съм била в компания, в която е имало момчета, които са ме гледали като момиче, с което биха били. Нямах това усещане с едно момче, което беше гей. Когато пораснах, притеснението си остана. Чувствам се притеснена сред мъже, не некомфортно като ужасена или нещо такова, но получавам сърцебиене, изчервявам се... Уточнявам, че се чувствам така само сред хетеросексуални мъже и то тези, които усетя, че ме харесват като жена. Нямам проблем когато общувам с мъже, които не ме възприемат като някоя, с която искат да бъдат, нямам притеснения и от гейове.

Какво смятате, че е това и най-вече - как да не се чувствам така?

Това притеснение ми пречи до степен, че избягвам да общувам с мъже, които ме харесват, а това е абсурдно, самосаботирам се, не само, защото така никога няма да имам семейство, но и съм отказвала няколко работи, защото шефовете са били такива мъже, напуснах една работа, защото мой колега ме харесваше... не става дума за тормоз от тяхна страна, дори в повечето случаи, най-много се притеснявам от мъже, които не само ме харесват, но и аз също ги харесвам.

Тъжно...

Коментари

1.   Поговори с психолог. Аз се притеснявам от жени. И от себе си, за да не се влюбя отново някога, несподелено и да тормозя някоя, която да ме нарани.

2.   И аз съм така

3.   Ами при мен е същото, но аз съм от противоположния пол. Е лично мен ме е страх от гейовете де.. :D

4.   Е, браво, три коментара и то какви...

Номер 1, не искам да омаловажавам професията 'психотерапевт', но те са полезни само на хора, които са толкова заети или неосъзнати, че нямат времето или капацитета, за да разсъждават сами. Аз имам време за себеанализ и капацитет (познавам себе си и съм искрена със себе си, дори да не ми харесат изводите, до които стигам), така че не бих отишла на психотерапевт, по-скоро се замислям да отида в център за споделяне, където хора с емоционални, и социални проблеми говорят за проблемите си, защото имам нужда да чуя истории, да обменя опит, и мисли с други хора, със сходни терзания.

5.   Търси причините в ранното детство - отношението на родителите ти към теб, както и между тях самите, както и случки, които са свързани с темата. Може да се страхуваш, защото си възприела, че някой роднина (баща, вуйчо, и тн. ) те е харесал сексуално (което е биологически нормално) и да си почувствала, че навлизаш в тема табу като инцест.

6.   Всички ви е страх от нас, защото след 80'те спряхте да ни разбирате. Останахте си самотни и саможиви

7.   До 5

Не е заради мъже-роднини в семейството ми, всъщност, нямам против по-възрастните мъже, да разиграваме отношения баща-дъщеря или брат-сестра, дори търся това, защото приемам тези отношения за по-близки отколкото просто приятел/гадже. Притеснявам се генерално от мъже, които ме харесват и аз тях.

Номер 6, не ме познаваш, не генерализирай.

8.   Ей, какви тежки изводи, номер 6. Да те ожали човек. А после казват, че ние жените сме били драматични... :)

9.   Сигурна ли си, че харесваш себе си?
Сигурна ли си, че искаш връзка?
Сигурна ли си, че не те е страх от започване на сериозна връзка?
Ти харесваш ли момчетата или е едностранно?

10.   И аз понякога съм така. Ако усетя, че някой има интерес към мен, се спичам, и започвам да се притеснявам. Иначе нямам проблем да си общуваме като приятели и да си говорим общи неща. Понякога е по-приятно с мъж да си говориш, защото ги няма женската злоба и завист. Може би причината е някъде в детството ти, някое момче може да е било по-грубо с теб в детската градина примерно. Или ти самата имаш някакви проблеми с това как изглеждаш, прекалено се задълбочаваш в това как те възприемат, или да не се изложиш. Не мисля, че е страх, а просто притеснение, защото гледат на теб като на сексуален обект, жена, а не просто позната. Има разлика в отношението им към теб, то се усеща, и това явно те плаши. Може да се притесняваш да не оплеска нещата, дали са искрени. Може би опитай да се сприятелиш първо с някой, пък после каквото стане.