Любовта която ме съсипва със всеки изминал ден
Здравейте!
Аз съм млад, на 21, живея в UK от почти 3 години!
На прага съм да завърша висше образование, тук в Англия.
Тази история я пиша с голяма болка и сълзи в очите. Имам си приятелка от 5 тодини вече. Заедно сме от както бях на 16 години. Тя живее в Англия с техните още от преди да сме заедно. Българка е, родом е от моя град даже сме учили в едно училище преди много години. Ходих и на гости два пъти, когато бях в 11 и в 12 клас и реших, че ще замина за Англия да живея с нея и да уча. Тя пък дойде за моя бал и всичко беше приказно. Първите две години от връзката ни бяха от разстояние. Виждахме се по ваканции и празници. Но се задържахме и аз заминах и сега си живеем заедно. Всичко беше точно, техните ме приеха като свой, уважах ги като мой родители. Всичко беше тип топ! Винаги сми били заедно, подкрепяли сме се във всякакви моменти, никога не сме се отказвали един от друг. Беше тип топ до като тя се прибра в България това лято, без мен. Трябваше да остана в УК, така се стекоха обстоятелствата... трябваше до полагам изпити на ново и беше едно тежко лято, останах сам за около месец и няколко седмици. През това време тя беше в България, партита, море, приятели, проблеми с роднини. Знаех за всичко, даже говорихме и обсъждахме всичко и подкрепих я и то доста. Беше ми тъжно, че сме разделени и си го показвах, не крия нищо от нея, дори чувства. На едно от партитата се оказа, че неин дългогодишен приятел и признал, че я обичал от много време. На мен това не ми хареса и и го казах, казах и също въпросния да внимава. Минаха няколко седмици и тя продължаваше да прекарва време в неговия приятелски кръг. Постоянно ми говореше за неговата компания. Аз се дразнех, тя в България в компанията на някакъв сопол, а аз в англия сам. Оказа се, че той щял да заминава за друга държава. Очевидно тя го прие тежко това. Ядосах се ама си казах, той замина, всичко е точно. Да ама не. От там започнаха и лъжите. Говорим си по телефона вечер, затваря ми с обяснението, че трябвало да си ляга, а я виждам че е на линия, както и той. Няколко пъти я пробвах, звъннах и и се оказа, че говори с някого. Питах я с кого си говори, била с приятелка, лъжа. Говореше си с него. Няколко дни така и реших да я питам с кого толкова говори и се оказах прав. И започнах да ревнувам, защото за него можеше да е будна, а за мен не. Това продължи седмица или две, не помня вече. Един ден ми каза, че ще ходи на палатки, също така ми обясняваше как нямало да може да се чуваме защото нямало да има обхват и т. н. аз тогава се запитах как знае, че няма на има обхват преди да е там. Палатките бяха точно на рождения ми ден, а тя никога не пропуска рождения ми ден или какъвто и да е празник свързан с мен или с нас. Започнах да мисля, какво става. И стигнах до извода, че тя евентуално отива на гости при своя така добър приятел. Проверих за полети и видях, че има. Видях в колко часът и зачаках, точно преди полета и звъннах по телефона, не вдигна, 20 минути след това направих същото, вече телефона и беше изключен. Вечерта ми се обажда, но някак си разбрах, че не е на вън, звучеше всякаш беше в стая. Говорихме за кратко и това беше. На следващия ден беше рождения ми ден, тя не се обади, а аз и звъннах над 100 пъти. Всеки път телефона и беше изключен. Беше ми казала дори с кого е на така наречените палатки. Аз накарах мой приятел да пише на една която уж беше на палатките. Да му се не види, тя отговори и има обхват. Замислих се още повече и проверих кога има полети на обратно и пак зачаках. И започнах да звъня когато му дойде времето и пак се получи като по горе. Не и казах за нищо от това което подозирах.
Оставаше седмица докато аз се прибера в България. Вече се чувахме всеки ден, но тя беше коренно различен човек.
Преди да се прибера майка и говори с мен как приятелката ми имала проблеми с роднините си и трябвало да бъда мъж и да бъда до ния, как подяволите да тълкувам това като винаги съм бил до нея и съм я подкрепял и съм се държал мъжката. Майка и също добави някакви неща за мойте родители, как можело на моята приятелка да и писне от тях и да се разделим и аз да остана сам, защото мойте се месили във нашата връзка... как подяволите се месят като са в България а ние в Англия. Това ме накара да се замисля още повече, защото майка и татко приемаха приятелката ми като тяхно дете.
Прибрах се, а тя беше супер различна. Забелязах, че си крие телефона. Забелязах, че си пише със гореспоменатия нещастник постоянно. Праща му снимки, сърчица и тем подобни. Реших да и проверя телефона и намерих билети в кошчето от gmail, оказа се, че и майка и знаела за това пътуване, проверих и чатовете. Пак си замълчах, от страх да не я изгубя или по скоро от това какво ще чуя. Разбрах, че той си е направил татуу с нейната дата на раждане. Карахме се доста, все ме обвиняваше в ревност, но не спираше да я храни тая моя ревност. Имаше си някакви неща като сувенири от мястото на което беше ходила, питах я за това, обясни ми, че и ги били донесли... не вярвах знаех, че ме лъже, но продължавах да си мълча от страх. Оказа се, че е пропушила цигари и трева. Познайте кой я е научил....
Исках да прекарам време с наще ама главата ми все беше във всичко това. Прибрахме се в Англия, караниците продължиха. Обвиняваше ме за какво ли не... призна, че е ИМАЛА някакви чувства към него, но продължаваше да му пише и да му праща снимки и се чуваха постоянно, когато ме нямаше вкъщи, постоянно! Карахме се пак и пак. Оказа се, че правела изненада за майка си, пътуване до държавата където той живее, аз отново изревнувах и нов скандал, пак бях виновен ама и пак си мълчах, че знам толкова много. Това, че щяла да ходи там не зпачило, че щяло да се видят. Ами тя отиде с майка си там, разбрах, че са се виждали и че е спала у тях. Не от нея, разбрах го от чатове отново. Пак замълчах, защото ме беше страх какво ще чуя. Тя още не знае, че аз знам тези неща. Страх ме е да ги кажа.... Разберете ме! Знам, че съм глупак! Тя се прибра още по странна. Не пожела да правим секс за около две седмици, с довода, че има супер много работа за университета. И караниците продължаваха. Аз бях свалил 6-7 кг от стрес и страх. Човека с когото живеех 3 години, беше толкова различен
.. че чак се побърквах... имах планове да и предложа брак след като завършим, но... не искам да мисля за това, защото ме убива, все едно някой ме е застрелял в сърцето.
Така живях с болката си до ноември. И споделих на родителите си! Те бяха единствените които имах вече. Предложиха ми да се прибера за коледа и се съгласих, но исках тя да не идва с мен. Така и стана, пазех пътуването си в тайна седмица преди да тръгна и тя не дойде. Като и казах, разбрах що за човек е и какво се говори за мен и за мойте родители. Тръгнах си, прибрах се в България за празниците и бях вкъщи! Продължихме с нови караници. Нейните ме намразиха, мойте нея също. Искам да подчертая, че никога не съм имал залитания в тази връзка, винаги е била тя и само тя в главата ми.
Една вечер и казах, че знам за нея и него, но отново не всичко, пак замълчах, отново от страх. А и тя не призна това което знам. Свършиха коледните празници и аз се прибрах в Англия. От тогава до сега между нея и него няма нищо. Аз съм в лоши отношения с нейните, даже никакви същото е и с мойте родители. Знам, че съм глупак за това, че не казвам, че знам тези неща, но и да ги кажа няма да променят нищо.
Изградихме си връзката буквално от нула, всичко изглежда наред, но нищо не е същото. Постоянно мисля за всичко това и ме мъчи, да, върнах си килограмите и здравето, също. Но нея не я виждам със същите очи. Някак си я виждам като друг човек и ме боли. Човекът когото познавах, остана там някъде из хубавите спомени. Сега я виждам по друг начин, обичам я, но не мога да превъзмогна случилото се. Преди давах цялата си любов и сърце, а сега давам много малко. Тя съжалява хиляди пъти, но не спря да ве обвинява. Тя споделя с майка си всичко, въпраси, че винаги ме е молила аз да не казвам за проблемите ни на мойте родители и я слушах, не съм им казвал нищо до онзи момент преди коледа. Просто ме боли и за това, че майка и я е подкрепила за тези и действия. И ме боли защото нейните родители ми бяха супер близки, особено баща и, който си мисле, че не знае цялата история, защото той не знаеше за много неща м/у мен и моята приятелка, а майка и знаеше.
И така до ден днешен живеем заедно, но нищо не е същото, това ме разкъсва, пиша това от 2:30 сутринта, а вече е 6:30. Беше ми много трудно, по плаках и се върнах в лошите моменти... напишете по нещо. Дайте съвет.
Благодаря!
И. Л.

Коментари

1.   ПЪРВО, толкова съжалявам за болката ти! Момиче съм и ме е срам, че има момичета, които ти забиват нож направо в сърцето при това, че може да изглеждат красиви и нежни.

Мога да ти кажа много неща, но само времето ще те излекува. Шансът, тя да ти изневери така долно за втори път е голям. Аз лично бих скъсала с такъв човек. По-добре ще е да скъсаш всякакви контакти с нея преди да имаш деца с такъв предател и измамник. ДОРИ И ВСЕ ОЩЕ ДА Я ОБИЧАШ, с времето ти ще я видиш такава каквато винаги явно е била - недостоен човек, който лъже и мами добрия и свестен мъж, теб, който така си грижил и посветил на нея.

По-добре ужасен край, отколкото ужас без край. Ще те боли много, но само след няколко месеца ще се почувстваш доста по добре и там навън има доста свестни и готини момичета, които ще бъдат щастливи с мъж като теб. Добър късмет!

2.   По-добре се разделете окончателно. Така както го описваш, нещата са безвъзвратно загубени. Знам, че е клише, но "По-добре ужасен край, отколкото ужасии без край! ". Зарежи я! Ще те боли, ще плачеш, но един ден ще избършеш сълзите и ще продължиш напред, а иначе какво? Драми, разправии, сълзи, изневери, обещания, че вече няма да си говори с него и после нова лъжа, криене на телефона... и до кога? Минала съм през подобна връзка и повярвай ми, не искаш да минеш и ти. Прощаваш, даваш шанс, после прошката ти я приемат за слабост, лъжат те в очите, ти научаваш, замълчаваш си, правиш се на глупак (в моя случай глупачка), хората ти се смеят зад гърба, всички знаят, че те лъжат... правиш се, че не ти пука, обаче сърцето ти кърви, вечер не заспиваш от мисли... накрая нервите ти се разбиват тотално. Семейството й/му те намразва, защото тя/той им разправя глупости за теб... и накрая, най-накрая се разделяте, но ти вече не си същия човек, с изпилени нерви и без грам доверие в срещуположния пол. Защо искаш да си го причиниш? ! И се питаш ЗАЩО? И как стигнах до тук? Нали се обичахме, нали имахме планове и мечти? А истината е, че твърде дълго си се правил, че не забелязваш, че нещо не е ОК. Заслепен от любов си вярвал напълно на човек, който не заслужава доверие. Хората са се опитвали да ти отворят очите, но ти НЕ, та НЕ. Не е истина, той/тя не е такъв/такава...
Познато ли ти е? Е, не се вкарвай в такъв филм! Не си струва!!!

3.   Признай й всичко, което е вътре в теб. Ако прецениш, можеш да й покажеш и какво си написал тук.
Вероятно ти е изневерила и физически, но и да не е.. Ти е изневерила емоционално.
От това, което си написал, виждам, че си един стойностен млад човек! Изглежда, че тази, с която си, е щастливка!
Успех
Ж22

4.   Насила хубост не става, любов насила също! След такъв развой по добре бъди мъж и си намери друго момиче, тази се е показала, че е развей прах!

5.   Типична курва, тъче на два стана, не може да си държи краката затоврени. Не се занимай, зарязвай я ти. Ако те зареже тя - ще те боли повече. А тя така или иначе ще те зареже - повярвай ми. Дори да се раздели с този - ще се появи нов, после още един, и т.н.

И много хубаво, че си разбрал. Представи си, тя забременява, ти й предлагаш брак, и след 5 години разбираш, че децата са чужди ?

И още нещо, със следващата си приятелка - НЕ си мълчи. На момента реагирай - тя НЯМА да флиртува и да си чати с друг. Започне ли - просто въпрос на време е.

6.   Здравей, според мен си свястно момче и не заслужаваш това държание.. Щом е отишла при това момче значи е имало нещо между тях и са правили секс.. Не е трябвало да си мълчиш трябвало е да й кажеш всичко, това че я обичаш не трябва да те кара да си с нея след изневерите й... Най вероятно той си е намерил нова за това са спрели да си общуват или те лъже след първата й лъжа е трябвало да я изгониш от вас. Не те обича пич ти тотално си хлътнал щом си й простил тея неща

7.   Жените са такива, свиквай.

8.   Жените са такива , свиквай.

9.   Разделете се. Вече няма нищо останало помежду ви.

10.   Мисля, че е време да си тръгнеш.

11.   Пич, опасявам се, че ти е изневерила, аз също наскоро приключих три годишна връзка и наистина в началото е too hard, ама преживява се...
Успех!

12.   Човек, личи си от километри, че искрено я обичаш! Дано да е взаимно и да се правите взаимно щастливи, въпреки всички трудности!
Лесно е отстрани да нападнем момичето и да наговорим куп неща (за това как е постъпила и как изглежда отстрани всичко), НО само който не е бил в подобна ситуация, той не знае колко разкъсващо и болезнено е това и после пак всичко от нулата! Хубаво е, че сте си дали шанс
(всеки прави грешки) и ОТТУК НАТАТЪК ПРОСТО ДЕЙСТВИЯТА ГОВОРЯТ.

The Little Donut

13.   Напълно те разбирам, всеки е минал през това. По-добре няма да стане, не чакай чудеса. Ти самият го разбираш. Страхуваш по някакъв начин да ѝ кажеш край. Но края е настъпил- в момента, в който е предпочела да е с другия, а не с теб. Щом нямаш доверие на човека до теб, нямаш и връзка. Ще те боли, но ще го преживееш. Всичко, което не ни убива ни прави по-силни, както е казал Ницше.. Събери сили, продължи напред, инвестирай в себе си и бъдещето си! А жени много, вече ще имаш и горчивия опит да не им даваш всичко от себе си.

15.   Тя е влюбена в него забранените плодове са наи сладки. махаи я веднага ти си свестно момче чакате бляскаво бъдеще.

16.   Братле ти мъж ли си или какво? Човекът е правил с нея какви ли неща, а ти искаш интимност. Не те ли е гнус бе човек?

17.   Едва ли ще ти помогне с нещо но ти пожелавам да си намериш някоя която не лъже и те разбира щом го е направила веднъж пак ще го поне така мисля

18.   Може би е време да продължиш?
Ж31

20.   Счупена ваза не се лепи.

21.   Пий една студена вода и започна на ново.

22.   Говори с нея, нещата стават с разговори, хавани я някоя вечер когато сте по-неангажирани и подхвани темата, обясни и всичко което знаеш и което те измъчва, от там разговорът ще тръгне от само себе си.

24.   Ясно е, че приятелката ти е изневерила, използвайки удобния момомент, когато си в чужбина. На твое място бих й хвърлил един прекрасен бой, за да знае с новото момче да му бъде честна. Поздрави, 19 години, мъж.

25.   Предполагам повечето преди мен (има 24 коментара които чакат... което на 3 дни история не е много ок.... модераточето, май спим а ;) :) )ще ти кажат едно и също - набивай й боца в задника на тая кокошка. Очаквам да има и праведни, които да те хокат що си й ровил в нещата... Осъзнаваш, че си глупак, затова спри да правиш глупости и бъди мъж в целият смисъл на думата - като една жена те прави на луд -> за яката и през вратата. Нямаш идея колко мнооооооооооого жени има на този свят. Нито е уникална, нито е незаменима. Просто ти е първата любов и си много филмиран.

Предполагам знаеш, че като е била с него не са играли на домино, но ти се чудя какво толкова го мислиш и търпиш. Късай и хвърляй, ако искаш даже не давай обяснения, да се чуди защо ;) А и времето лекува. Още си млад и животът е пред теб. Много сме минали по твоя път, затова влизай в релси. Бъди човек с чест и достойнство. Не ти трябват мерзи персони около теб :)

26.   Съжалявам пич, но не си попаднал на някакъв уникален случай. Нормалните взаимоотношения между двата пола се градят на тънък баланс и способността на мъжът да се държи като мъж. Ти не си се държал като мъж и това е типично не само за твоето поколение, но от доста време насам. Мъжът не трябва да ревнува. Разбери го това. Жалко е, особено в женските очи. Казваш и директно - не искам да прави това и това, да те виждам в компанията на определени типажи. Ако тръгне да ти обяснява колко е еманципирана и може да си прави каквото иска - показваш и пътя. Само че днешният мъж няма гръбнак за такова нещо. Причините са и културни, защото навремето нещата са били по-иначе. На първо място е била любовта към държавата, културата, Бог, и чак след това жената. Сега превърнахте тия жени в принцеси... няма по-висше нещо от репродуктивния апарат... Навремето културата знаеш ли как е тръгнала - Древен Египет/Гърция/Рим и останалото варвари. И тези култури много добре са си давали сметка какво нещо е цивилизованият живот и няма нищо по-висше. Падението на днешният мъж е, че е загубил този идеал, и той позволява целият му живот да се върти около някоя фуста... По-добре сега да разбереш някои неща, отколкото да беше женен, с дете, и подобни сцени да се разиграват, в крайна сметка научи се да гледаш и положителното в живота, което с годините ще осъзнаеш, че е твърде малко...

27.   Благодаря на всички коментирали! Бъдете живи и здрави!